Seat Ibiza Cupra ABF

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Seat Ibiza Cupra ABF

Post autor: wronek1 » ndz wrz 17, 2017 18:19

fajna ibi , mało już takich abf'ów lata ... szkoda tylko że skaziłeś lpg. Ale z wyglądu koks.


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
P3ntium
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 21:19
Lokalizacja: Wieliczka

Seat Ibiza Cupra ABF

Post autor: P3ntium » ndz wrz 17, 2017 21:05

Elpidżi już był zamontowany a podjąłem decyzję, że nie będę go wyciągał bo latam tym na co dzień.



Awatar użytkownika
P3ntium
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 21:19
Lokalizacja: Wieliczka

Seat Ibiza Cupra ABF

Post autor: P3ntium » sob lis 25, 2017 08:07

Witam. Dłuższą chwilę mnie nie było bo cały czas coś. Kilka niusów o ibizie . W październiku zmieniłem kopułkę, świece i palec. Świece dałem irydowe jest poprawa. Zakupiłem na nowy sezon nowe fele: Speedline Corse Marmora SL2 i dałem odświeżenia. (Jak coś to Enkei Wakasa które jeździły na aucie są do sprzedania)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Ibiza jeszcze w między czasie trafiła na hamownie i zaprezentowała nienaganny wynik jak na swoje 20 latek

Obrazek

A w ostatnim czasie została zakupiona krótka skrzynia z oznaczeniem EGT i torsen z Audi 80 quattro i będziemy modzić. Już powoli się wszystko szykuje.

ObrazekObrazek

A na deser dorzucam kilka strzałów z jesiennego focenia kalkulatorem. Na przyszły rok szykuje kilka nowinek ale o tym na spokojnie. Pozdr Wszystkim

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
chudy30
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: pt maja 13, 2011 19:02

Seat Ibiza Cupra ABF

Post autor: chudy30 » ndz gru 10, 2017 15:09

ładna ta woja ibiza



Awatar użytkownika
P3ntium
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 21:19
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post autor: P3ntium » pt maja 18, 2018 10:28

Powitać wszystkich :!: :!: :!: Dawno nie było żadnego aktuala, no to jest. Sprawy się mają następująco: Ibiza przeszła kilka bolączek przez zimę, na szczęście mało poważnych. To nawalił czujnik od wentylatorów i klimy, pękła z tyłu jedna sprężyna, wylał się wysprzęglik na skrzyni, rozpierdzielił się króciec wodny który trzeba było ściągać przez classic parts. No ale tak to jest jak auto jest niestety użytkowane codziennie na dojazd do pracy. Lakier też już swoje lekko ucierpiał ale ogólnie nie jest źle. W kwietniu ujeb@ło się mocowanie poduszki skrzyni biegów od kołyski i trzeba było szukać w miarę zdrowej na podmiankę. Kołyskę załatwiłem, potem do piachu i na lekkie poprawki spawów żeby się to kupy trzymało. Następnie została pomalowana (o ile to można nazwać malowaniem :lol: ) Zostały ogarnięte przednie heble bo już nie dało się jeździć i przewód od pompki do wysprzęglika trzeba było zmienić. Na ten sezon wpadły nowe koła ale raczej nie zagoszczą w przyszłym roku na aucie bo nastawiam się nad całkowitą zmianą stylu auta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post autor: wronek1 » pt maja 18, 2018 22:29

fajnie że o NIą dbasz , mało już takich Ibiz lata a to naprawde udany model. Szczegolnie z tak kultowym silnikiem.


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
daniv88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 12:33
Lokalizacja: Mszana Dolna
Auto: Mk2
Silnik: PN

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post autor: daniv88 » śr mar 13, 2019 07:21

Kultowe auto z kultowym silnikiem! Widziałem na żywo jest świetna ;)



Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1861
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post autor: Viriss » śr mar 13, 2019 22:31

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka fotek z mojego prywatnego archiwum X :pub:



Awatar użytkownika
P3ntium
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 21:19
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post autor: P3ntium » pn mar 25, 2019 23:26

Dzięki Panowie. Viriss ładne archiwum, zwłaszcza zdjęcie klapy tylnej :hmm:. Czyżby kiedyś była w twoim posiadaniu ??
A tak na marginesie ostatnio do Ibizy wpadł wydech z nierdzewki od kolektora do końca. Efektem jest prawie 12 kunia więcej i 5Nm

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post autor: wronek1 » wt mar 26, 2019 11:07

no to juz wyplul ponad serie :) ladnie , jakie mody jeszcze planujesZ?


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1861
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post autor: Viriss » wt mar 26, 2019 13:11

Cupra była w rękach znajomego. Jak znajdę resztę zdjęć to podeślę.
Z tego co pamiętam to tam był wydech z nierdzewki ? Chyba że poprzedni właściciel się go pozbył.

ObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
P3ntium
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 21:19
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post autor: P3ntium » śr mar 27, 2019 06:46

wronek1 pisze:
wt mar 26, 2019 11:07
no to juz wyplul ponad serie :) ladnie , jakie mody jeszcze planujesZ?
Myślę nad kilkoma rzeczami ale to czas pokaże. Pierwsze co, muszę kupić auto żeby mieć dupowóz na co dzień i dopiero się mogę brać za Ibi :hmm:



Awatar użytkownika
P3ntium
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 21:19
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post autor: P3ntium » śr mar 27, 2019 06:50

Viriss pisze:
wt mar 26, 2019 13:11
Cupra była w rękach znajomego. Jak znajdę resztę zdjęć to podeślę.
Z tego co pamiętam to tam był wydech z nierdzewki ? Chyba że poprzedni właściciel się go pozbył.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Aha. Jak chcesz to podeślij zobaczę co się tam tworzyło. Co do poprzedniego układu wydechowego to większego ulepa nie widziałem. Co kawałek inna średnica rury i posmarkane tak, że ręce opadają.



Awatar użytkownika
P3ntium
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 21:19
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Seat Ibiza Cupra ABF

Post autor: P3ntium » wt paź 01, 2019 13:24

Siema !!! Sporo czasu się nie odzywałem w temacie a to za sprawą lekkiego kryzysu który mnie dopadł i chciałem sprzedać ibi. Na całe szczęście przeszło mi to i postanowiłem wziąć się działania i parę tematów ogarnąć i doprowadzić do auto do życia. Wszystko dzięki temu, że w końcu kupiłem dupowoza na co dzień i teraz mogę spokojnie działać.
Na sam początek za namową kumpla postanowiłem dać klimę do uruchomienia. Okazało się, że jakiś kutol wcześniej pogrzebał trochę w instalacji i postanowił wyciąć trochę kabli z wiązki przez co nie można było dojść do ładu z prądami. Po 3 tygodniach walki udało się i klima działa. Przy okazji została zdemontowana instalacja gazowa :D Kurła ile miejsca się zrobiło pod machą teraz to szok :lol: Teraz zostanie temat abs-u, chociaż jeszcze myślę nad tym. W dalszych planach jest ogarnięcie komory silnika, zrobienie z drobnymi wyciekami które się pojawiły, prawdopodobnie wpadnie gwint bo kit KW już kończy swój żywot powoli. W zimie chcę się wziąć za tapicerkę, tak żeby już ją zrobić do końca no i temat rzeka u mnie, a mianowicie fele. Zostać przy ori których mam dwa komplety, czy iść w jakieś skręcane z rantem no i może o cal większe. Ale to zostawię sobie na deser. Tyle na razie w temacie. Zostawiam kilka zdjęć z pracy nad klimą i kilka z ostatniej niedzielnej kiwki po rejonie. Pozdro&Piona !!!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości