Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Post autor: wronek1 » śr maja 10, 2017 10:23

Lekkie popukiwanie na nierownosciach przy malych predkosciach....


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Post autor: ktm950 » śr maja 10, 2017 21:22

wronek1, nie boisz się lać oleju o lepkości w30 do twojego stylu jazdy i jeszcze na lato? Ja u siebie leję 0W40, a nie mam jeszcze nawet programu :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Post autor: wronek1 » czw maja 11, 2017 08:22

Nie boje sie :) nie musze palowac auta zeby szybko sie poruszac :) po autostradach tez nie latam ... doladowanie jest na bardzo przyzwoitym poziomie wiec turbo tez sie nie grzeje ... no i ten olej to polecil mi kumpel co lata 1.8t z gazem po bahanie w de i nic zlego sie u niego nie dzieje.


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
c0nn3ct
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 431
Rejestracja: wt sie 31, 2010 11:16
Lokalizacja: Mielec

Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Post autor: c0nn3ct » sob maja 13, 2017 05:15

Lepszy by był 5w40. 30 ma lepsze zastosowanie w zimie bo szybciej nabiera temperatury. W leci najlepszym rozwiązanie jest 5w40 ale co tam kto woli :P


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=405633 < Mój MK2 - sprzedany
Jest Skoda Octavia RS 1.8t ;-)

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Post autor: wronek1 » ndz maja 28, 2017 20:07

Minął rok od zakupu :) co można powiedzieć po 12tyś km?
autko spełnia wszelkie oczekiwania , można polatać trochę szybciej , jak trzeba jest rodzinne , no i nie rujnuje mi portfela ... do tego jak się je odpicuje to zwraca na siebie uwagę :)
dzisiaj porządne mycie , odkurzanie i pranie jasnych dywanów ... do tego nowe ledy we wnętrzu . Jutro przyjdzie mi pas holowniczy bo po założeniu fmic'a nie mam dojścia do przedniego ucha do holowania .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

edit:
skoda pokazała język :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Post autor: wronek1 » ndz lip 16, 2017 19:29

no to up
jakiś czas temu padł przepływomierz , wpadł wiec ori bosch nówka sztuka , po wymianie auto mniej pali i lepiej jedzie .
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=OcCinfhSWn4
Myślałem że to koniec awarii i już odkładałem na nowe DP ale miałem kolejną niespodziankę i pękła przednia szyba od kamienia ...
... no trudno , wymieniłem i już myślałem że auto jest ok, ale dzisiaj pojechałem do garażu ogarnąć je troszkę bo w piątek zaczynam urlop i 2tys km do zrobienia i kolejna niemiła niespodzianka :-/ kolesie jak szybe wklejali to porysowali mi błotniki :570:
Obrazek
ehh , no jak już miałem odpalać polerke i robić na cacy to wziąłem też po wszystkim wosk który dostałem od Brackiego
Obrazek
detajlerzy zaraz będą hejcić że sonax , ale powiem Wam że fajnie się nakłada i efekt jest naprawdę bdb (ale ja się nie znam to wrzuce fotki bez filtrów)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zrobiłem tez logi żeby sprawdzić jak się ma silnik i sprawdziłem kpowerem czy konie nie uciekają :lol:
Obrazek


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Post autor: ROBAL_26 » ndz lip 16, 2017 19:40

wronek1, super , co niektórzy jeszcze się nie przekonali do O1 fl , a są tanie i wdzięczne gdy się o nie zadba chodź by można to zobaczyć na twoim przypadku :bigok:
Co do uszkodzeń to tak właśnie jest z mechanikami i wszystkimi powiązanymi z tą dziedziną , nie umieją zadbać o czyjąś własność a wystarczyło założyć pokrowiec :banghead:
Gratki po raz kolejny szkodnika i niech służy jak najdłużej , :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Re: Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Post autor: wronek1 » ndz lip 16, 2017 19:52

ROBAL_26 pisze:wronek1, super , co niektórzy jeszcze się nie przekonali do O1 fl , a są tanie i wdzięczne gdy się o nie zadba chodź by można to zobaczyć na twoim przypadku :bigok:
Co do uszkodzeń to tak właśnie jest z mechanikami i wszystkimi powiązanymi z tą dziedziną , nie umieją zadbać o czyjąś własność a wystarczyło założyć pokrowiec :banghead:
Gratki po raz kolejny szkodnika i niech służy jak najdłużej , :bigok:
dzięki :bigok:
z tymi mechanikami jest tak że jak za każdym razem zostawiam to mam stres ze coś roz..bia ... no i prawie zawsze się nie myle, dlatego to co mogę robie sam .
O1 fl mega fajne auto , mam często okazje jeździć nowymi autami różnych marek i zawsze jak wsiadam w rs,a to doceniam tą zwartą konstrukcję i silnik który ma normalną pojemność i moc . No i jak coś się zepsuje to człowiek sobie sam ogarnia a nie zastanawia się czy zaraz pół pensji nie pójdzie na serwis.


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Post autor: Garrison » ndz lip 16, 2017 22:48

Heh, pęknięta szyba. Skąd ja to znam... Zaraz po wymianie oleju i osiągnięciu limitu wydatków, bus wystrzelił kamyk w szybę i pupa :banghead:



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3224
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Post autor: maj0nez » pn lip 17, 2017 20:54

ten Sonax jest dobry do pierwszego deszczu.


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Post autor: ROBAL_26 » pn lip 17, 2017 21:10

Zawsze jest lepszy niż nic :grin:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Re: Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Post autor: wronek1 » wt lip 18, 2017 13:30

maj0nez pisze:ten Sonax jest dobry do pierwszego deszczu.
Fotki robilem po myjni przed ktora nalozylem wosk bo auto w drodze od tesciow sie zakurzylo ( remonty drog ) :bajer:


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Re: Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Post autor: wronek1 » śr wrz 06, 2017 19:31

UP
Podczas urlopu zrobiłem 1500km skodą i jakbym nie jeździł nie udaje mi się zrobić więcej niż 700km na baku :-/
niby mogę zejść poniżej 7litrów na kompie ale sam komp przekłamuje o 0.3 litra a dodatkowo zawsze ktoś mnie podpuści i daje ognia , a wtedy średnie leci do góry w zastraszającym tempie , udało się jednak z Kazimierza nad Wisłą wrócić na jednym baku .
Obrazek
po powrocie a właściwie już na wakacjach zauważyłem że podczas cofania piszczy mi zacisk na tyłach , mało tego - prawa strona grzała się.
rozebrałem to na szybkości i obie prowadnice dolne zacisków po obu stronach auta stały ... zamówiłem więc klocki bo skoro grzał się zacisk to mimo że były ate i to w db stanie to założyłem że są spalone . Padło na TRW
Obrazek
lewa strona poszła gładko , prowadniczki wyczyszczone , nowe blaszki , tłoczek sprawdzony chodził lekko wiec GIT
Obrazek
prawa dramat , gumka od tłoczka peknieta , sam tłoczek chodził ciężko wiec zostawiliśmy stare klocki , zamówiliśmy zestaw naprawczy i auto musiało jeden dzień poczekać aby zrobić to na cacy.
Obrazek
kolejny dzien znowu jazda , złożyliśmy to na nowym tłoczku , nowe gumki , nowy płyn hamulcowy ... składamy i LIPA , uje..ny gwint od śruby przelotowej z wężyka hamulcowego , no i musieliśmy szukać gwintownika drobnozwojowego 12x1 żeby to ogarnać :-/ finalnie zajechaliśmy do mnie do pracy i tam to zrobiłem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

można powiedzieć że to tylko tył , ale teraz na nowym płynie i ogarniętych heblach na cacy skoda naprawdę dużo lepiej hamuje .

Poza tym plany co do skody się zmieniły , miałem kupić w Sierpniu dp 3calowe ale odkładam to na wiosnę ... wpadł pomysł żeby suszarkę zastąpić k04 z s3 , wtryski 380 już leżą i dopiero pod te turbo będę robił korektę softu ... licze na około 250koni.
Dzisiaj robiłem logi jak mój FMiC sobie radzi ... takie temp osiąga przy 27stopniach na zewnątrz
http://vaglog.pl/log-005_006_6I2J27.html
spolerowałem też końcówkę wydechu
Obrazek

zająłem się też zamkami , oczywiście te nieszczesne mikrostyki , z przodu od kierowcy miałem problem taki iż czasami gasł mi led w boczku , okazało się że bieżnia na której mikrostyk pracuje lekko się wyrobiła , udało się go splanować by obniżyć jego położenie i hasa ...
Obrazek
tylny od kierowcy nie poszedł tak łatwo i postanowiłem kupić nowy zamek , powertowałem trochę neta i zdecydowałem się na taki zamiennik ( wymiana trwa 20minut a cena jest śmieszna więc jeśli padnie za rok to nie będe płakał )
Obrazek
Wszystko robione u Przyjaciela który się ostatnio wyposażył w jedyne słuszne auto ;-)
Obrazek
Dzisiaj pozbyłem się też znaczków z klapy i wg mnie jest o wiele lepiej
Obrazek
Obrazek

no i bonusy
100-230km/h
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=v6PVvPcfzS8[/youtube]
I jakies tam poglądowe jak skoda wygląda na żywo , tutaj widać że nie jest taką kozą :P
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=skRv-T9EBZo[/youtube]

na chwilę obecną auto 100%sprawne ...


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3224
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Octavia mk1 VRS+ by Wronek1

Post autor: maj0nez » czw wrz 07, 2017 13:05

No to się chwali ja nie mogę się zebrać na te zamki :-(
Czego nie pisał że będzie w Kaziku odemnie to 40km :-)


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości