Jetta A2 by darkmen21

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
darkmen21
Oberschesien
Oberschesien
Posty: 376
Rejestracja: czw lut 19, 2009 19:03
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Jetta A2 by darkmen21

Post autor: darkmen21 » czw mar 31, 2016 14:36

witka, w moim życiu motoryzacyjnym było wiele VAGów, jeżdżę tylko samochodami grupy VAG- i tylko VW/Audi. Najciekawsze moje projekty to był golf III z bon Jovi przebudowany na GTI( swap silnika i takie tam) oraz passat b5- dość konkretnie pomodzony.

W 2015 roku zapadła decyzja, że nie da się modyfikować auta rodzinnego, zatem trzeba było kupić zlotovwóz, od zawsze marzyłem o czymś rzadkim i jest. Jetta a2 1991 na szerokim zderzaku, z bardzo bogatym wyposażeniem z ciekawą historią. Samochód zakupiłem od Pani, która przywiozła go od pierwszego właściciela z Niemiec w 2005 roku, ja jestem trzecim:)

Samochód z przebiegiem 153 tysiące trafił w moje ręce, przebieg potwierdzony w 100%, dostałęm nawet dwa oryginalne klucze:)

Wyposażenie:
-Centralny zamek
-Wspomaganie
-4 elektryczne szyby
-Szyberdach
-el.regulacja wysokości świateł
-ściemniacz/rozjaśniacz podświetlenia
-Elektryczna antena-niestety popsuta została zastąpiona...
-4 zagłówki
-tylna kanapa z podłokietnikiem i cupholderem
-fisherbox na kasety
-popielniczka w tylnych drzwiach

Auto z silnikiem 1.6PN wraz z automatem, który w maju 2015 został zastąpiony skrzynią manualną 4S.
Stan blacharski bdb, zero dziur, nawet pod plastikowymi progami i nakładkami na nadkola- sprawdzałem, jedyny słaby punkt auta to podszybie:/ samochód ma wszystkie oryginalne szyby, przegląd który robiłem w grudniu nie wykazał żadnych braków, a jedynie zdumienie diagnosty:)

Naprawy: kompletne tylne hamulce ( wyciągnąłem oryginalne z fabryki cylinderki i bębny:)), tuleje belki, zbieżność( po montażu gleby), rozrząd i oleje

Modyfikacje i zmiany:
-Obniżenie za pomocą KITa- zrobione
-Szeroka stal 14" tył 9J i przód 7,5J z naciągiem opon-zrobione
-ciemne kierunki z przodu-zrobione
-licznik z obrotomierzem-zrobiony
-bagażnik dachowy- zakupiony
-tłumik końcowy z jetty mkIII- z polerowanymi fifkami-zrobione
- Wycięcie kata- a raczej wyprucie- zrobione( nadal wygląda jak kat:))

-Automatyczna skrzynia zmieniona na manual- zrobione

Plany:
-założenie dodatkowego titka- fanfary- zakupione:)
-inne koło
-poprawienie nielicznych śladów korozji- tylko podszybie

kilka fotek
zaraz po zakupie
Obrazek

stary tłumik
Obrazek

nowy czeka
Obrazek

zmiana skrzyni
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zakup szerokie stali i następne foto z przygotowana szeroką przód 7,5J i tył 9J:))

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zimówki ciachnąłem na czarno

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia po zmianach i ze zlotowe podczas całego roku 2016:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sty 23, 2017 18:30 przez darkmen21, łącznie zmieniany 1 raz.


Było kilka VAGÓW- około 9, jednak nastał czas powrotu do kanciastych kształtów...
Jetta a2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=593732&p=6948476#p6948476

milyy
..
..
Posty: 823
Rejestracja: pn maja 19, 2014 13:18

Jetta A2 by darkmen21

Post autor: milyy » czw mar 31, 2016 19:12

Skorzystaj ze zmniejszcza zdjęć,bo moze masz za duże i dlatego jest problem.


Był: VW Polo 6N2, VW Golf 4, VW Golf 5,VW Passat B6, VW Golf 7, jest VW Jetta i VW GTI Performance 2018

Awatar użytkownika
darkmen21
Oberschesien
Oberschesien
Posty: 376
Rejestracja: czw lut 19, 2009 19:03
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Jetta A2 by darkmen21

Post autor: darkmen21 » pt kwie 01, 2016 11:08

Dobra chyba się udało, zatem:

Na początek wpadł tłumik TDI z polerowanymi końcówkami z passata b5:)
Wcześniej było tak:
Obrazek

potem przygotowania:

Obrazek

na Aucie:
Obrazek

Gleba to KIT MTS i sprężyny z tyłu, ranty musiałem zaklepać, bo niestety chciało mi ściąć, ale wcześniej było na zimie tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szerok stal po założeniu opon:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jednak od września 2015 jetta wyjechała z domu tylko 5/6 razy, na codzien nie jest jeżdżona i nie bedzie.. to jest jej środowisko naturalne:

Obrazek

Wczoraj 31.03.2016 pojechaliśmy z kumplem po Skrzynię biegów manualną oraz silnik z osprętem , wiązką itp, żeby zmienić automat 3gang na manual "5gang, po przywiezieniu silnika okazało się że silnik miałbyć taki sam jak jest obecnie- PN, natomiast ma wybite na bloku 1.8 zatem ciekawa niespodzianka, poszedłem od razu do roboty i po powrocie sprawdzę co to za kod. trochę polata może na 1.8 zanim wskoczy docelowe 2.0 2e:) tak czy siak zabawa trwa, muszę już jedynie poszukać zespołu pedałów z manuala, jakby ktoś chciał automat-chętnie sprzedam- kompletne wszystko co potrzeba :)


Było kilka VAGÓW- około 9, jednak nastał czas powrotu do kanciastych kształtów...
Jetta a2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=593732&p=6948476#p6948476

Awatar użytkownika
darkmen21
Oberschesien
Oberschesien
Posty: 376
Rejestracja: czw lut 19, 2009 19:03
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Jetta A2 by darkmen21

Post autor: darkmen21 » pn sty 23, 2017 18:31

Obrazek

licznik MFA już zakupiony i czeka na lepsze dni z innymi elementami do jetty i mojego drugiego a6 :hmm:

i prezent od żony i zdjęcie roku:)

Obrazek

Obrazek


Było kilka VAGÓW- około 9, jednak nastał czas powrotu do kanciastych kształtów...
Jetta a2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=593732&p=6948476#p6948476

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości