Passat B2 Variant CL 1985 ;)

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

tomasz krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw mar 05, 2009 12:05
Lokalizacja: Kraków / Nowa Dęba

Passat B2 Variant CL 1985 ;)

Post autor: tomasz krk » wt lip 07, 2009 15:52

Chciałem się ze wszystkimi przywitać i przedstawić mojego pasia ;) Jestem Tomasz i może niektórzy kojharzą mnie z www.forum.vw-passat.pl lub www.oldpassats.com ;) Szczupakiem jeżdżę od 12 maja tamtego roku i razem zrobiliśmy coś koło 20000 km i jak narazie spisuje się super ;)

Poszukiwania szczupaka trwały kilka miesięcy, zacząłem szukanie zanim miałem jeszcze do końca odłożoną kasę. Warunki były 2: kombi i koniecznie , najlepiej z silnikiem TD, ale to nie był warunek konieczny. Na allegro wisiał jeden butelkowa zieleń metalic, kombi wersja GT wiec oryginalne alu, relingi, fajne wnętrze i wogóle bajer Zastanawiałem i szukałem kogos kto ze mna pojedzie auto obejrzeć. Niestety nie było łatwo i po miesiącu stwierdziłem, jadę sam. Zadzwoniłem do komisu, autko stało nadal, więc powiedziałem, ze wstępnie przyjezdżam pojutrze. Zadzwoniłem jeszcze dla pewności z rana i niestety okazało się ze szczupak poszedł dzień wcześniej, jakaż była moja rozpacz Na drugi dzień dostałem PW od kolegi z forum vw-passat.pl ze w Chodziezy jest do sprzedania B2 od kobiety etc. Odrazu zadzwoniłem zapytałem i poprosiłem o zdjecia. Właścicielka za kilka godzin zrobiła fotki, przesłała mailem, gdy tylko je zobaczyłem odrazu oddzwoniłem, wstępnie zaklepałem autko i umówiłem się na najbliższy możliwy termin na oglądanie autka - pamiętam dokładnie 12 maj Powiem szczerze, ze na autach bardzo sie nie znam, więc szukałem kogoś kto ma jakieś pojecie i pojechałby ze mna auto obejrzeć... Niestety jakoś chetnych nie było, a ja nie chciałem stracić kolejnej okazji. Szybka ustawka z kolega i koleżanką i postanowione - w niedziele 11 maja wieczorem koło 20 wsiadamy w pociag, jedziemy z Krakowa do Poznania, w Poznaniu przesiadka i stamtad juz prosto do Chodziezy gdzie z dworca odbierze nas właścicielka. Jak postanowiliśmy tak zrobiliśmy. Troszke zmęczenie i zczochrani prawie 12 godzinną podróżą dotarliśmy do Chodzieży poczekaliśmy chwilke i zaraz podjechała do nas kobieta czerwonym passacikiem B2. Decyzję podjalem szybko, krótkie oględziny autka, przejażdzka i decyzja - biorę je. Podpisalismu umowe, właścicelka była troszkę zdenerwowana i tyrzęsły się jej troszkę ręce z powodu sprzedania swojego ukochanego autka. Szybki kurs do banku wybrac pieniadze, tankowanie i kierunek Kraków. W domku byliśmy koło godzinki 24 szczupak dojechał cało, odwiozłem znajomych do domu, zaprakowałem samochód i poszedłem spać. Ryzykowałem trochę jadąc po 24letni samochód sam, kupujac go nie znajać się... Zakupu nie żałuję, choć jak wspomniałem wcześniej nie znałem się na aucie i niestety okazało się, ze zawieszenie jest wyrypane całkowicie, heh fajnie buja... Ale wreszcie po roku czasu udało mi się odłożyć kasę i szczupak w tym miechu jedzie do mechasa ;) Zawiecha zostaje seria bo szczupaczkiem jeżdże na codzień, oprósz nowych amorków, spręzyn, poduch pod silnikiem, tulei tylnej belki itp. szczupak dostanie oryginalne felgi BBS AVUS, które było montowane w passacie GT.

Teraz o samym samochodzie...

Troszkę danych technicznych...

Rok produkcji: 1984
Silnik: 1,6D
Moc: 54 KM
Kolor: czerwony ( Masrat G6 )
Rodzaj nadwozia: kombi

Wyposażenie... Autko jest w wersji CL, więc środek jest beżowy, poza tym niewiele, ale...

- dzielona tylna kanapa
- roleta bagażnika
- hak
- radio Sony + zmieniarka

I w sumie chyba nic więcej

Chcę aby autko było 100% oryginał, jednak narazie zajmuję sie mechaniką A później będe jeszcze bardziej go dopieszczał i chuchał. W tym miechu będą aluski i myślę nad polerowanymi aluminiowymi relingami które wiszą nad łózkiem... A za kilka lat, jak tylko odłożę kasę planuję zrobić w nim kapitalny remont blacharski i położyć nowy lakier ;) Chciałbym też wtedy przy nim troszkę pomodzić, czyli przerobić na model sprzed liftingu, czyli wąskie zderzaki z dwoma chrom paskami, spryskiwacze reflektorów, chrom ramki wokół szyb etc. ;)

A tutaj kilka moich ulubionych fotek ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej fotek znajdziecie tutaj -> http://picasaweb.google.pl/szczupakos

I zapraszam na stronkę którą stworzyłem i forum www.oldpassats.com ;)


Pozdrawiam
Tomasz
Ostatnio zmieniony wt lip 07, 2009 15:54 przez tomasz krk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jarekcg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 834
Rejestracja: pn mar 23, 2009 22:18
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: jarekcg » wt lip 07, 2009 19:23

ładny klasyk a jakieś felgi w najbliższym czasie będą :grin:


znajdziesz mnie na
http://www.vagsiekreci.pl
http://www.vagkujawy.pl

tomasz krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw mar 05, 2009 12:05
Lokalizacja: Kraków / Nowa Dęba

Post autor: tomasz krk » śr lip 08, 2009 14:03

jarekcg pisze:ładny klasyk a jakieś felgi w najbliższym czasie będą :grin:

Tak jak pisałem wcześniej, będą standardowe alu, w tej chwili się polerują, mianowicie BBS Avus ;) Oczywiscie marzeniem są BBSki z rancikiem, ale wiadomo kasa... A z avuskami trafiła się okazja, bo miała byś stal, poprostu potrzeboałem prostych felg, a znajomy akurat sprzedawał te alu po cenie stali bo troszkę zmęczone były ;)
kostia pisze:dobre zadbane autko :bigok: widziałbym tu cultową felgę i niski zawiasik :chytry:
Flega ok, ale zawias będzioe robił się w ten weekend, ale zostaje seria... Autyem smigam na codzień, więc byłoby nie wygodnie i mówice co chcecie ale gleba wpływa na nadowzie, mimo rozpórek etc. ... Moze jak będe miał jakieś auto do śmigania na codzień, a szczupak będzie na weekendy, owszem ;-) Ale narazie zostaje seria ;)

Tomasz



Awatar użytkownika
jarekcg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 834
Rejestracja: pn mar 23, 2009 22:18
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: jarekcg » śr lip 08, 2009 14:48

tomasz krk, ale np 40/40 to już jakie efekt a prawie nie ma wpływu na stan auta (nie przycierasz kołami i nie urywasz miski olejowej :P) :helm: środek masz taki czyściutki na co dzień czy tylko do zdjęć :helm: hehe pozdro


znajdziesz mnie na
http://www.vagsiekreci.pl
http://www.vagkujawy.pl

tomasz krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw mar 05, 2009 12:05
Lokalizacja: Kraków / Nowa Dęba

Post autor: tomasz krk » śr lip 08, 2009 14:50

jarekcg pisze:tomasz krk, ale np 40/40 to już jakie efekt a prawie nie ma wpływu na stan auta (nie przycierasz kołami i nie urywasz miski olejowej :P) :helm: środek masz taki czyściutki na co dzień czy tylko do zdjęć :helm: hehe pozdro
Środek oczywisćie, ze codziennie ;) Nie był jeszcze prany od kupna, wiec jak założę relingi, to muszę się umówić na czyszczenia ;) A co do gleby, mi też się podba, ale narazie jak pisałem wyżej zostaje seria... ;)

Tomasz



tomasz krk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw mar 05, 2009 12:05
Lokalizacja: Kraków / Nowa Dęba

Passat B2 Variant CL 1985 ;)

Post autor: tomasz krk » wt sie 31, 2010 12:26

Troszkę odkopię... Pasio wygląda teraz tak :)

Obrazek

Obrazek

T.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości