Passat B5 3B AFN VP 202KM 415NM by rafal102 :)

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
rafal102
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: wt sty 23, 2007 09:15
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Passat B5 3B AFN VP 202KM 415NM by rafal102 :)

Post autor: rafal102 » sob lut 07, 2009 15:51

Czas pokazać moje maleństwo.. :)

OPIS Auta:

Marka: VW PASSAT
Model: B5 3B
Rok produkcji: 1998
Kolor: Błękitny
Moc seria: 110 KM
Moc obecna: 202KM 415NM
Pojemność: 1898 cm3
Oznaczenie silnika: AFN
Zawieszenie: Gwint no name


Obecnie jestem drugim właścicielem autka. Passat został ściągnięty z Niemiec. Była to czysta seria z popularnym silniczkiem 1.9 TDI AFN. Po długich poszukiwaniach jak zobaczyłem ten samochód to byłem bardzo zadowolony, że udało się jeszcze znaleźć zadbane i zdrowe autko co potwierdziła wizyta na hamowni przed kupnem autka i wówczas autko legitymowało się mocą 117KM. Po sprawdzenie jeszcze stanu technicznego nie miałem wątpliwości, że ten samochód zagości w moich rękach. I tak się stało i trwa do dziś i na pewno szybko go nie sprzedam bo jeszcze mnie nie zawiódł.. :)

Wyposażenie:

Autko jest bogato wyposażone:
- Czarna skóra wentylowana
- Klimatyzacja ( niestety nie klimatronik)
- Podgrzewane siedzenia przednie
- Klimatyzowany schowek
- 4x elektryczne szyby
- 4 poduszki
- nawigacja
- ABS
- Tempomat z resetem
- Centralny Zamek
- Immobiliser
- Podłokietnik z przodu i z tyłu
- Manualna skrzynia biegów
- Czujniki parkowania
- Radio JVC
- Autko kupiłem również na aluminiowych felgach

No i oczywiście fotki mojego cacuszka .. :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Modyfikacje

1 Car Audio: radio cd/mp3 Alpine cda 9812RB głośniki seryjne 8 szt plus suboffer aktywny w bagażniku. Wszystko gra ładnie i czysto... :) Ale na pewno jak pieniadze pozwolą postaram się wstawić coś lepszego.. :) Ale najpierw moc potem muzyka.. :P

2 Felgi: s-line z audi 17''

3 Opony: matador 215/50/17

4 Opis zewnętrzny:
- Polakierowanie listew w okuł
- Przyciemnienie szyb
- Zmiana przedniej dokładki w zderzaku
- Spojler na tylną klapę
- Światła diodowe tył
- Światła clear z soczewkami plus ksenon 6000k z przodu

Wszystkie przeróbki krok po kroku opisane są poniżej.

Stage 1

Kiedy cieszyłem się autkiem za każdym razem kiedy szedłem do niego denerwowały mnie przednie żółte kierunki jak i grill. Postanowiłem zająć się tym jak najszybciej.

Obrazek


Następnym posunięciem było przyciemnić szybki w autku. Gdy jednak oglądałem zdjęcia samochodów nie bardzo widziały mi się przyciemnione szyby tylko na tylnych szybach, dlatego przyciemniłem 7 szyb w aucie, w tym, że przednie boczne dałem trochę delikatniejsze przyciemnienie. Autko w dniu przyciemnienia szyb zmieniło dużo na wyglądzie... moim zdaniem na duży plus..:)

Obrazek

Zająłem się również pokrywą silnika i został położony czarny lakier.. :)

Obrazek

W następnym etapie modyfikacji przyszła kolej na lampy. Zacząłem od tylnych. Chciałem zrobić autko w lampach diodowych i zacząłem szukać. Na początku znajdowałem lampy czarne albo srebrne diodowe, a taki kolor nie pasowałby do mojego koloru autka. W końcu doczekałem się lamp czerwonych i myślę, że to był najlepszy wybór pod ten kolor.

Obrazek

Obrazek

Jak się bawić to się bawić pomyślałem, i wywaliłem boczne kierunki na diodowe...

Obrazek

Obrazek

Jak przyszedł czas na tył tak i musiała przyjść kolej na przód. I z przodu również był problem, ale postanowiłem trzymać się diód i znalazłem ładne lampy dedykowane do passata od Audi A5. I nie czekając zbyt długo zamówiłem i od razu znalazły się na aucie.

Obrazek

Obrazek

Również denerwowało mnie oświetlenie wnętrza samochodu. Żółte światło było męczące dla oczu, dlatego wszystko wymieniłem na żarówki diodowe koloru tzw. Biały zimny. Efekt jaki uzyskałem był super. Dużo lepsze mocniejsze i milsze dla oczu światło..:)

Obrazek


Między czasie zrobiłem trochę remontów takich jak wymiana oleju. Oczywiście Olej jaki został zalany to Motul pełensyntetyk. Wymiana filtrów powierza i paliwa.
Następnie wymiana drążków kierowniczych i kompletu wahaczy LEMFORDER.
Po za tymi wymianami nie miałem więcej problemów z samochodem.

Następnie pomyślałem, że przydało by się trochę basu w samochodzie, ale nie chciałem robić w nim jakiegoś wielkiego car audio, dlatego głośniki ory. są na tyle rewelacyjne, że zostały dokupiłem tylko subofer aktywny i to na moje potrzeby spisuje się bardzo dobrze.

Obrazek


W końcu przyszła wymiana hamulców. A, że lubię szybko jeździć to nie chciałem zakładać byle czego. Teraz czekam aż przód przyjdzie do wymiany i wtedy postaram się zamontować również coś na prawdę dobrego. Teraz czekam na płyn hamulcowy Motul660 i od razu idzie do wymiany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po długim oczekiwaniu przyszła kolej na podniesienie mocy. Śledząc forum golfa postanowiłem pójść za waszymi radami i wymienić na początek wtryski. I po skontaktowaniu się z COWBOY-em zamówiłem od niego wtryski, i jestem z nich bardzo zadowolony.

Obrazek

Obrazek

Oczywiście radość nie mogła się na tym skończyć, to była zachęta przed udaniem się do Tunera..:) Na początku zapisałem się na liste grupową do Warszawy do rogala. Jednak nie udało mi się ustalić z nim terminu ponieważ on w soboty nie pracuje a ja w tygodniu nie mam możliwości... ale po zatelefonowaniu do TUNE_UP w Gdańsku, z Robertem szybko udało nam się znaleźć kompromis i już jestem szczęśliwym posiadaczem 152KM i 336NM..:)


Obrazek


I w taki oto sposób zakończyłem pierwsze turę prac nad paskiem. Było dużo światełek, trochę chromu trochę więcej mocy i tak zostało do pewnego czasu..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stage 2

Drugi etap prac nad autem skupił się w większości na stylistyce auta.

Ale najpierw wymiana IC .. :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po przespaniu sezonu zimowego stwierdziłem, że chrom i diody nie pasują do auta.. to nie wesołe miasteczko. Dlatego postanowiłem, wywalić przedni grill na czarny do tego wywaliłem przednie lampy diodowe i wsadziłem FK plus kseno 6000k. Do tego przyszły listwy w kolor auta i spojler na tylną klapę jak i przednia dokładka została zmieniona. Do tego felgi s-line 17'' i autko zyskało blask na jakim mi zależało.. :P :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I film w roli głównej moje wozidło.. :P

" onclick="window.open(this.href);return false;

I kolejny Etap został zakończony.

Stage 3

Kiedy doprowadziłem auto do zewnętrznego wyglądu jaki chciałem uzyskać to zająłem się sprawami mechanicznymi. Chciałem przełamać granicę 200KM/400NM

jako pierwsze na odstrzał poszło sprzęgło gdyż dwumas odmawiał mi posłuszeństwa.

Zakupiłem sztywne koło zamachowe od silnika 1Z i zamówiłem sprzęgło od audi 2.0 16V 136KM

Niestety po montażu nie zdawało to swojego zadania..

I miałem problem bo chciałem więcej KM I NM ale nie było jak tego przenieść bo sprzęgło nie dawało rady..

Ale dziwnym trafem udało się natrafić na skrzynię 6 biegową..!!!! z tarczą 240mm która spokojnie daje rady przenieść moce rzędu ponad 200KM i 400NM ( 5 biegowa ma 228mm)

Także nie tracąc czasu zakupiłem skrzynię, jednak okazało się, że nic nie pasuje.. Każdy twierdził, ze nie będzie problemu, ale kłamali.. Po dorobieniu łap mocujących, nowych wybieraków, nowej wajchy do zmiany, nowego rozrusznika, wywaleniu łapy mocującej turbinę, dorobieniu dystansów do klimy, skrzynia wraz z nowym sprzęgłem 240mm zagościła w passacie..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Także nie tracąc komfortu jazdy dzięki większemu dwumasowi mam również dłuższą skrzynię..


Kiedy udało mi się przenieść moc na koła postanowiłem dłubnąć w silniku.

I tak o to doszły następujące modyfikacje:

1. Wywalenia kata i zaślepienie EGR i założenie strumienicy i wtryski 230

Obrazek

2. Wymiana Turbiny na BRD

Obrazek

3. Wymiana kolektora od AWX

Obrazek

4. No i wymiana pompy wtryskowej na 11mm..

Obrazek

Te wszystkie zabiegi dały Paskowi moc rzędu 180KM i 380NM.

Obrazek

Mimo włożenia dużo pracy i mocnego osprzętu, nie dało się osiągnąć zamierzonego celu i przełamać 200/400 .. i z takim niedosytem zakończyłem kolejny etap prac

Stage 4

Po ochłonięciu z porażki, jaką otrzymałem po ostatnich modach, pomyślałem, że za daleko zaszedłem, żeby teraz to wszystko zaprzepaścić..

Wziąłem się do roboty i na odstrzał poszły wtryski na 260.. :P

Następną blokadą był mapsensor dlatego został wymieniony...

I nie czekając ani chwili dłużej ruszyłem do Rob555 ( Tune-Up) i udało się...

202KM i 415NM

Obrazek

Osiągnąłem co chciałem osiągnąć, czyli wygląd z którego jestem dumny i moc która również mnie zadowala.. :P

DALSZE PLANY:

Dalszych planów nie brakuje.. miałem skończyć już pracę nad autkiem, ale nie pozwala mi sumienie.. :P

Z wyglądu zewnętrznego..

- Wymiana felg na 18' albo 19; s-line
- wymiana przedniej dokładki na taką samą bo ta się uszkodziła w zimę.. :(

Wewnątrz:
- Wstawki chromowane do licznika

Z mechanicznych
- Wstawienie zegarów: doładowanie, ciśnienie oleju, temp oleju, temp. spalin.
- Wstawienie chłodniczki oleju
- Wymiana uszczelki pod głowicą i nowych szpilek

Jeżeli to zrobię, to może dorzucę mu parę koników.. :P
- wywalić zwykły filtr i wstawić dobrej firmy wkładkę
- zrobić przelot

Mam nadzieję, że do sezonu zakończę co zaplanowałem.. :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt kwie 26, 2011 22:24 przez rafal102, łącznie zmieniany 17 razy.



Awatar użytkownika
CZIRI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:09
Lokalizacja: Mietków/koło Wrocławia

Post autor: CZIRI » sob lut 07, 2009 17:39

rafal102, ładny passek mody i plany na jak najwiekszy+! Ogladalem kiedys na allegro te lampy przednie i zastanawialm sie jak beda swiecily i wygladaly na aucie ale widze ze fajny efekt. Pozdrawiam i powodzenia przy modzeniu z silnikiem :grin:


[b]Karawan[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2213977#2213977
[img]http://images35.fotosik.pl/149/072854d67748354f.jpg[/img].

Awatar użytkownika
blysk777
WĘDOKOWÓZ
Posty: 306
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 20:59
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: blysk777 » ndz lut 08, 2009 00:07

Chyba się lekko znamy z forum paska. :helm: Fajny pasio i wielki + za mody motorowni.W letnie dni może być gorąco w dolocie.Planujesz f-mic? Pozdro :wink:


d14a1

Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Post autor: maćkowiak » ndz lut 08, 2009 17:02

A jaka jest różnica w jeździe i osiągach po modach na 152KM i 336NM w stosunku do serii i ile ci wyszło w serii


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

Awatar użytkownika
rafal102
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: wt sty 23, 2007 09:15
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: rafal102 » ndz lut 08, 2009 18:35

Seria wyszła 116KM i 236NM. Różnica jaka jest... ciężko powiedzieć. Nie ma wielkiego Hallo.. Jak by nie wykresy i to jak wskazówka od prędkości idzie znacznie szybciej w górę i 200km/h teraz to nie problem.. to nie czuć za wiele.. Sam tuner mówił, że w golfie taka moc było by czuć zupełnie inaczej.. a w pasku inne zawieszenie, ułożony silnik po długości inna charakterystyka pracy.. i tam nie czuć przyśpieszeń... a jadąc 150km/h zdaje Ci się, że jedziesz 90... ale jestem bardzo zadowolony... to najlepiej wydane pieniądze w autko..:):)


Passat B5 AFN+w260+pompa11mm+turbo BRD+dolot AWX+soft(Tune-UP)=202KM 415NM
www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=215964
Audi A4 AJM +soft Tune-Up+BRD= 160KM i 360NM

Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Post autor: maćkowiak » ndz lut 08, 2009 21:48

Wiec o to mi chodziło że AFN w serii to trochę mało jak na paska ale po wtryskach i wirusie to znacznie ożył i da się już ładnie i żwawo pojeździć a komfort to bez porównania do golfa bo golfisko to mały bolid i duże prędkości ciężko znosi sam myślę nad takim passatem jak ten twój ile trzeba szykować na takiego


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

Awatar użytkownika
ksenonn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 10:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksenonn » ndz lut 08, 2009 21:56

fajnie sie po tych modach prezentuje :bigok: i ten wynik tez dobry, ile placiles za chipa?
z tego co sie orientuje to 1200-1300zeta


[url=http://img510.imageshack.us/my.php?image=29563915.jpg][img]http://img510.imageshack.us/img510/5739/29563915.jpg[/img][/url]

moj byly goofer - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194271

Furia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 17:25
Lokalizacja: Lipno
Kontakt:

Post autor: Furia » pn lut 09, 2009 11:05

Wypas pasek z afnkiem :D Widze ze konkretniego modzisz :) Oby tak dalej, w takiej budzie przydaje sie mocny tdik :D powodzenia :)



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pn lut 09, 2009 13:32

zawiasu jedynie brakuje ;)

i ew 18 cali :D


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
fuks
GTi Edition
GTi Edition
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 12, 2004 21:39
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: fuks » pn lut 09, 2009 23:21

autko znam ;-) naprawdę fajne autko oraz jego właściciel.
Po modach jeszcze nie miałem okazji się przejechać ale na pewno już niebawem będę miał okazję.
gratulować.


[img]http://img407.imageshack.us/img407/351/gtifu1.jpg[/img]
48% mlodziezy jest szczesliwa, reszta nie ma na narkotyki

Awatar użytkownika
olko25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt lut 03, 2009 07:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: olko25 » śr lut 11, 2009 20:30

No witam kolegę , oglądałem twój samochód również na vw-passat forum .pl :] . I jak tera po sofcie się zbiera ??? Zakładam że robi poniżej 9 sekund do setki , o elastyczności nie wspomnę :bajer: .


Miłość do passata od 10 lat :]

Moja bryka : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2921349#2921349

Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kkkacper » czw lut 12, 2009 21:21

Bardzo fajne dzialasz, wiem, ze diody to zalezne od gustu, a o tym sie nei dyskutuje, ale suma sumarow wyglada fajnie, jeszcze tylko jakas felga i bedzie si :bigok: powodzenia w celowaniu w te 170 kucykow :bajer:


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
rafal102
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: wt sty 23, 2007 09:15
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: rafal102 » pt lut 13, 2009 13:39

fuks pisze:autko znam ;-) naprawdę fajne autko oraz jego właściciel.
Po modach jeszcze nie miałem okazji się przejechać ale na pewno już niebawem będę miał okazję.
gratulować.
Fuks spokojna Twoja.. na pewno będziesz miał okazję się przejechać..:) Jeszcze nie jednego browarka w autku wypijemy pokonując setki kilometrów..:)
olko25 pisze:. I jak tera po sofcie się zbiera ??? Zakładam że robi poniżej 9 sekund do setki , o elastyczności nie wspomnę :bajer: .
Kolego jakoś nie czuć, że ma tą moc pod maską..:( Jak by nie wykres z hamowni.. to bym nie uwierzył.. Co prawda 200km/h to teraz nie problem dla niego a przedtem to była ciężka sprawa.. ale co do startu to jakoś się to nie zbiera...

kacper_vwgolf pisze:Bardzo fajne dzialasz, wiem, ze diody to zalezne od gustu, a o tym sie nei dyskutuje, ale suma sumarow wyglada fajnie, jeszcze tylko jakas felga i bedzie si :bigok: powodzenia w celowaniu w te 170 kucykow :bajer:
Jakoś przekonałem się do światełek diodowych i jestem zadowolony..:) Felgi i zawieszenie są w planie.. ale dopiero na późną wiosnę.. teraz chcę podziałać z silnikiem i dobić tr 170KM i dobry moment, żeby w końcu autko zaczęło się zbierać..:)

Co do najbliższych planów to montaż IC... Już jest w drodze już nie długo..:) Może w następną sobotę będzie już na autku..:):) a potem BIG Turbo i mocne sprzęgło... żeby można było spokojnie i bezawaryjnie latać..:):)


Passat B5 AFN+w260+pompa11mm+turbo BRD+dolot AWX+soft(Tune-UP)=202KM 415NM
www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=215964
Audi A4 AJM +soft Tune-Up+BRD= 160KM i 360NM

Awatar użytkownika
witus29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 14:32
Lokalizacja: małopolska/wadowice
Kontakt:

Post autor: witus29 » ndz lut 15, 2009 18:14

No pasek bardzo ładny. Powodzenia w modach :grin:


Głupców się nie żałuje ,bo nikt ich nie sieje tylko sami rosną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości