[mk1] '77 1.5 GLS automatic - AirRide filmik

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GarageBoy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1867
Rejestracja: pt lis 04, 2005 19:45
Lokalizacja: ERW - NEB
Kontakt:

[mk1] '77 1.5 GLS automatic - AirRide filmik

Post autor: GarageBoy » sob sty 28, 2012 22:02

Witam,
Nastała chwila, że wziąłem się za uratowanie jedynego słusznego modelu vw. Jakim jest vw golf 1 :okej:

Posiadane auto:
- Marka: VW
- Model: Golf GLS
- Rok produkcji: 1977
- Kolor: BYŁ: zielony metalik =>JEST: czekoladka
- Pojemność: 1500 PB
- Moc: 75KM
- Silnik: JB
- Wyposażenie: automatyczna skrzynia, szyberdach, zegary cycki :satan:

MODYFIKACJE:
- Car Audio: oryginał na 1 głośnik
- Felgi: szeroka stal 7,5J i 8,5J
- Opony: przód 165/45/15; tył 185/45/15
- Zawieszenie:gwint firmy FK (nowy nie używany)
- Opis zewnętrzny:
Jest to mało popularna edycja GLS z silnikiem 1.5 i automatyczną skrzynią biegów.
Golf ten jest z 1977r., a więc wąska lampa :satan: Niestety nie ma chromowanych zderzaków (ktoś musiał zmienić :panna: ), ale za to są chromowane kliny od uszczelek, a także ramki szyb przednich :okej:
- Wnętrze: planowane obszycie siedzeń jasnym materiałem a boczki skórą w oryginalnym kolorze. Reszta bez zmian :grin:

MOJA HISTORIA Z MOTORYZACJĄ
Wcześniej bawiłem się z golfem 3 GTI który był moim oczkiem w głowie. Niestety niedawno, zdecydowałem się, że przestanę się bawić i wydawać pieniądze na auto. Wróciłem do seryjnego zawiasu i zacząłem używać auta do poruszania się z pkt. A do B :crazy:
Oto link do mojego mk3
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... &start=210" onclick="window.open(this.href);return false;

Miałem się nie zajmować tjuningiem :los2: I tak wytrzymałem kilka miesięcy, po czym szukając stancji napotkałem na golfa 1 z wąską lampą...
Tak wyglądał jak go zobaczyłem

Obrazek Obrazek
Obrazek

Od razu się nim zainteresowałem :grin:
Niestety auto długo stało i ciężko było znaleźć właściciela... :crazy: Zostawiałem więc na nim karteczkę z informacją, że go chętnie odkupię. Niestety nic to nie dawało, ponieważ ktoś ją zrywał :rozpacz:
Aż pewnego dnia zapytałem przechodnia czy nie wie czyj to golf. On odparł, żebym sprawdził pod 13.
Ja niewiele myśląc zadzwoniłem i ugadałem się na oględziny auta w innym terminie :okej:
Po oględzinach i wysłuchaniu historii auta zdecydowałem się na jego kupno :satan:

HISTORIA GOLFA I
Auto przyjechało do polski w 1991r. W Niemczech posiadał go jedynie jeden właściciel, który bardzo mało nim jeździł i dbał o to autko. Następnie kupił go polak z myślą auta dla jego ojca. Ojciec nie chciał nim jeździć więc odkupił go jego drugi właściciel (jego sąsiad), jak twierdził autko w dniu zakupu wyglądało jak z fabryki :grin:. Właściciel ten miał to autko przez kolejne 20 lat :kwiatek: Golfik nie był jego jedynym autem więc było jeżdżone sporadycznie.

Przez 34 lata autko zrobiło zaledwie 109 tyś. km (75tyś. w Niemczech i 34tyś. w Polsce) :satan:

10 lat temu autko miało odnawiany cały lakier. Niestety przez ostatnie 5 lat autko stało pod chmurką z powodu wycieku płynu hamulcowego :crazy:
Te pięć lat odbiło się mocno na kondycji staruszka :otepienie: Na szczęście OC było cały czas opłacane.

Aby wziąć się za odbudowę golfa musiałem znaleźć garaż w Olsztynie. Zeszło się trochę, ale znalazłem go i autko pojechało na lawecie

Obrazek

Po rozebraniu autka (całość rozbiórki była dokonywana przy świetle latarki :rotfl: )pokazały się słabe strony auta :crazy:
Oto najgorsze z nich :banghead:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PLANY...
- do maja chcę pospawać wszystko, zakonserwować podwozie, zrobić przegląd silnika i wreszcie go odpalić.
Nie było to takie proste i auto zostało pospawane i zakonserwowane dopiero w październiku :jaja: Silnik odpalony 5 grudnia
- następnie zrobić przegląd i troszkę pojeździć autkiem na spoty, zloty. Chce się nim trochę nacieszyć, bo nawet nie słyszałem ryku silnika :jezor: autem nie udało mi się jeszcze nacieszyć. Pierwsza jazda i przegląd został zrobiony w lutym 2013r.
- do zimy chcę położyć lakier (niestety nie zdecydowałem jaki);
kolor metaliczna czekoladka. Lakier został położony w zimę
- w kwietniu 2013 roku autko ma wyglądać i jeździć. Muszę pojechać nim na własny ślub :los2:
cały czas wierzę w tą deklarację i się udało :kwiat:

Początek roku 2012
Zdobycie paru części z auta dawcy i żmudne spawanie tyłu auta przy minusowych temperaturach panujących wówczas w garażu :balwanek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Marzec 2012
Zakup gwintu, kół i innych części zawieszenia :P
Obrazek
Obrazek Obrazek
szybka przymiarka kółek na podnośniku :satan:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Marzec 2012
Wyspawanie nadwyrężonego kielicha
Obrazek

połowa roku 2012
Wyspawanie progów, podłogi + tego co trzeba było
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Lipiec 2012
Pomalowanie gołej blachy farbą wytrawiającą i psiknięcie epoksydem
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

wrzesień 2012
gruntowna konserwacja podwozia, na którą zużyłem ok 8L materiału :kac:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
a tak wyglądały odnowione elementy zawieszenia
Obrazek Obrazek Obrazek

Październik 2012
Szpachlowanie budy i zabezpieczenie wszystkiego epoksydem
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Listopad 2012
Transport auta do ciepłego garażu, rozłożenie go na części pierwsze, a także pomalowanie jego wnętrza
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

grudzień 2012
Doszły nowe części do silnika
Obrazek
05.12.2012 (dzień przed mikołajkami) auto zagadało i przejechało ze 3 m :pub:
Poprzymierzałem również stalówki i ustawiłem gwint
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

styczeń 2013
Staruszek w czekoladzie :pub:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

luty 2013
Staruszek złożony. Pierwsze fotki koloru w słońcu :bigok:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
doszła tapicerka
Obrazek Obrazek
Pierwsza przejażdżka staruszkiem

marzec 2013
Auto pomyślnie przeszło przegląd + została ustawiona zbieżność i kąty
Obrazek
Golfik przejechał 300 km bez najmniejszego problemu :smoke:
Zakupiłem pasty, woski i wszytko co dobre dla lakieru. Oto efekty po pierwszej paście :satan:
Obrazek Obrazek Obrazek

13 kwiecień 2013
Auto poskładane i przyszykowane do ślubu :okej:
Bardzo się cieszę, że udało mi się tego dokonać. Nie raz wątpiłem, że zdarzę
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia auta od fotografa :pub:
Obrazek Obrazek
A takie miałem spinki do koszuli :los2:
Obrazek

2013/2014 (zimowy okres)
Budowanie Air Rida
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony sob mar 08, 2014 18:47 przez GarageBoy, łącznie zmieniany 19 razy.



Awatar użytkownika
Mateusz (GTD)
Miero Team
Miero Team
Posty: 517
Rejestracja: pn lis 02, 2009 16:13
Lokalizacja: Wałbrzych/Mieroszów
Kontakt:

[mk1] '77 1.5 GLS automatic - reanimacja parcha

Post autor: Mateusz (GTD) » sob sty 28, 2012 22:30

Na pierwszy rzut oka nie najlepiej to wygląda... szczególnie ten kielich :P ale dasz rade wierze w ciebie i powodzenia :)


EX :(
Czarny GTD
Nowa zabawka :)
Czerwone G60

Z samochodem jak z kobietą... Nie jest sztuką zwracać na siebie uwagę tonami szpachli, spolierów i neonów... Sztuką jest zrobić to bez nich.

Awatar użytkownika
żwirek
Caddy Mk1 TD
Caddy Mk1 TD
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 02, 2010 13:22

[mk1] '77 1.5 GLS automatic - reanimacja parcha

Post autor: żwirek » sob sty 28, 2012 22:30

No to gratki zakupu mk1 i widzę że tak jak u mnie też przestałem robić bore i kupiłem Caddy :grin: No i powodzenia plany dobre, powodzenia


moja Bora http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367183" onclick="window.open(this.href);return false;
mój Caddy mk1 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=414876" onclick="window.open(this.href);return false;
jest Golf mk1 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=611702" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
dan_25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1161
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 18:54
Lokalizacja: Woźniki [ SLU ]
Kontakt:

Re: [mk1] '77 1.5 GLS automatic - reanimacja parcha

Post autor: dan_25 » sob sty 28, 2012 23:31

no proszę kolega z mk III zrobił dupoVWoza i zakupił mk I ,zresztą podobnie jak ja :hmm: po fotkach widzę że czeka cie trochę pracy z blacharką ale ogulnie wszystko jest do ogarnięcia , i po tym wszystkim co widziałem w temacie mk III sądzę że na pewno dasz radę i golfik dostanie nowe życie , a opłaca się go ogarnąć bo ciekawa wersja wpadła ci w łapy
zapraszam na vw-oldschool.pl

będę tu zaglądał

pozdro


MK III >> mój zielony dupoVWóz :hmm:
viewtopic.php?f=88&t=199091" onclick="window.open(this.href);return false;

MK I >> moja nowa zabawka :satan:
viewtopic.php?p=3387489#3387489" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
GarageBoy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1867
Rejestracja: pt lis 04, 2005 19:45
Lokalizacja: ERW - NEB
Kontakt:

[mk1] '77 1.5 GLS automatic - reanimacja parcha

Post autor: GarageBoy » ndz sty 29, 2012 14:13

dan_25 pisze:no proszę kolega z mk III zrobił dupoVWoza i zakupił mk I ,zresztą podobnie jak ja
miłości do VW nie tak łatwo się oduczyć :satan:
Mateusz (GTD) pisze:Na pierwszy rzut oka nie najlepiej to wygląda... szczególnie ten kielich
Auto z zewnątrz ma zaledwie kilka ognisk korozji. Dużo gorzej jest z podwoziem :crazy:
Kielich to pikuś, mam już drugi i koncepcje jak go naprawić
Obrazek

Najgorzej wyglądają mocowania belki. Miałem kilka nieprzespanych przez to nocy :banghead:
Obrazek Obrazek

Na szczęście znalazłem na szrocie drugiego golfa 1 z którego wycieli mi mocowania belki + dodatkowo dorwałem plastikowe nadkola
Obrazek
Obrazek

Musiałem ściągnąć belkę. Tak wiec powzmacniałem trochę budę. Po czym z pomocą 3 kolegów podnieśliśmy staruszka za tyłek :ass:
Obrazek

prawe mocowanie belki zostało oczyszczone z tego co nie potrzebne, a 'nowe' mocowanie zostało dokładnie wycięte...
Obrazek Obrazek

tak wygląda już po spawaniu (spawy jeszcze nie przetarte)
Obrazek

Dodatkowo w środek dałem wzmocnienie z blachy i rurki
Obrazek Obrazek

W tym tygodniu chcę zrobić drugie. Niestety teraz są duże mrozy, a w garażu zimno. Ale jestem zdeterminowany :satan:



Awatar użytkownika
żwirek
Caddy Mk1 TD
Caddy Mk1 TD
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 02, 2010 13:22

[mk1] '77 1.5 GLS automatic - reanimacja parcha

Post autor: żwirek » ndz sty 29, 2012 14:25

No pięknie, dobrze że nie poddales sie


moja Bora http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367183" onclick="window.open(this.href);return false;
mój Caddy mk1 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=414876" onclick="window.open(this.href);return false;
jest Golf mk1 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=611702" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
dan_25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1161
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 18:54
Lokalizacja: Woźniki [ SLU ]
Kontakt:

Re: [mk1] '77 1.5 GLS automatic - reanimacja parcha

Post autor: dan_25 » ndz sty 29, 2012 14:51

GarageBoy na kielichu masz numery , ale myślę że zdajesz sobie z tego sprawę i to dobrze ogarniesz :pub: załatw sobie jaki piecyk do garage i leć z tematem bo sezon się zbliża :jezor: a tak na poważnie to rób powoli i dokładnie , masz dupovwoza to nikt cie nie goni :popcorn:


MK III >> mój zielony dupoVWóz :hmm:
viewtopic.php?f=88&t=199091" onclick="window.open(this.href);return false;

MK I >> moja nowa zabawka :satan:
viewtopic.php?p=3387489#3387489" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
.GoNzO.
Krejzol
Krejzol
Posty: 88
Rejestracja: sob gru 31, 2011 09:45
Lokalizacja: chojnice

[mk1] '77 1.5 GLS automatic - reanimacja parcha

Post autor: .GoNzO. » ndz sty 29, 2012 15:11

No nie ma co, roboty od groma. Ale jak masz zapał i umiejętności to jestem spokojny o to :okej: Pozdrawiam.


Obrazek

Awatar użytkownika
GarageBoy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1867
Rejestracja: pt lis 04, 2005 19:45
Lokalizacja: ERW - NEB
Kontakt:

[mk1] '77 1.5 GLS automatic - reanimacja parcha

Post autor: GarageBoy » pn sty 30, 2012 08:41

zwirek109 pisze:No pięknie, dobrze że nie poddales sie
z tym mocowaniem wiele nie brakowało, a bym się poddał :kac:
dan_25 pisze: a tak na poważnie to rób powoli i dokładnie , masz dupovwoza to nikt cie nie goni
Termin ślubu mnie goni :jezor: ale bez obaw. Nic nie zostanie zrobione po łebkach. Najwyżej pojadę autem w podkładzie :satan:

A kielich zostanie oryginalny, a pod spodem wstawie krawędź drugiego :pub: A tak na marginesie to na nowym też mam numery :grin:



Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

[mk1] '77 1.5 GLS automatic - reanimacja parcha

Post autor: herbiasty » pn sty 30, 2012 11:26

no zapowiada sie ciekawie :) Roboty faktycznie widac ze sporo Cie czeka, ale jak ogarniasz spawanie i dobrze zabezpieczysz to kolejne 30 lat wytrzyma ;)


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
emii1807
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 13:07
Lokalizacja: Trzcianka

[mk1] '77 1.5 GLS automatic - reanimacja parcha

Post autor: emii1807 » pn sty 30, 2012 13:05

Bardzo dużo pracy, ale najważniejsze są chęci i mobilizacja do pracy:D Powodzenia w dalszych modach


Tak, jestem dziewczyną i kocham VW !!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartek22d
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 14:31
Lokalizacja: okolice Grudziadza
Kontakt:

[mk1] '77 1.5 GLS automatic - reanimacja parcha

Post autor: Bartek22d » pn sty 30, 2012 13:28

Widac dales sie na bardzo gleboka wode duzo roboty przed Toba :hmm: powodzenia w pracach :-)



Awatar użytkownika
Mateusz (GTD)
Miero Team
Miero Team
Posty: 517
Rejestracja: pn lis 02, 2009 16:13
Lokalizacja: Wałbrzych/Mieroszów
Kontakt:

Re: [mk1] '77 1.5 GLS automatic - reanimacja parcha

Post autor: Mateusz (GTD) » pn sty 30, 2012 16:28

herbiasty pisze:...dobrze zabezpieczysz to kolejne 30 lat wytrzyma ;)
Jak mam być szczery to mam pewne wątpliwości co do tego :P ok rozumiem że tylko tak się pisze ale jeśli już raz została naruszona struktura metalu to czy mamy pewność że po "reanimacji" nie będziemy mieli podobnego problemu po jakimś czasie ?? Oczywiście nie pisze teraz o projektach które większość swojego życia stoją w ciepłym garażu :)

PS. Mam nadzieję że jestem w błędzie i akurat ten projekt przetrwa więcej niż 30 lat :okej:


EX :(
Czarny GTD
Nowa zabawka :)
Czerwone G60

Z samochodem jak z kobietą... Nie jest sztuką zwracać na siebie uwagę tonami szpachli, spolierów i neonów... Sztuką jest zrobić to bez nich.

Awatar użytkownika
dan_25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1161
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 18:54
Lokalizacja: Woźniki [ SLU ]
Kontakt:

Re: [mk1] '77 1.5 GLS automatic - reanimacja parcha

Post autor: dan_25 » pn sty 30, 2012 18:24

GarageBoy do reanimacji blacharskiej jaka cię czeka przydały by ci kołyski do obracania golfika :chytry: wystarczy kilka profili i kątowników , trochę spawania i gotowe :helm: spawałem teraz kumplowi mk II przy pomocy takich kołysek i robota jest o niebo lepsza a dostęp do wszystkiego znakomity :bajer:

pozdro


MK III >> mój zielony dupoVWóz :hmm:
viewtopic.php?f=88&t=199091" onclick="window.open(this.href);return false;

MK I >> moja nowa zabawka :satan:
viewtopic.php?p=3387489#3387489" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości