Prośba o poradę SWAP z aam na arl/asz

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Boogey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 03, 2017 21:42

Prośba o poradę SWAP z aam na arl/asz

Post autor: Boogey » pt lis 10, 2017 22:26

Witam.
Mam pewien problem a raczej dylemat. Chcę zrobić SWAP w moim Vento 1.8 aam na 1.9 TDI asz lub arl i teraz tak...
Mam do kupienia golfa MK4 z 1.9 asz Anglik za 3000 ale muszę po niego jechac laweta 300km w jedną stronę.. a dziś się dowiedziałem że 30km ode mnie jest do sprzedania kompletny SWAP arl za takie same pieniądze i jeszcze na aucie. Czy opłaca się go brać czy lepiej po całego asz ?
Bo do swap'a będę potrzebował tylko to co pod maską czy coś ze środka jeszcze ?
Pozdrawiam i proszę o doradztwo.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Prośba o poradę SWAP z aam na arl/asz

Post autor: riccardoa » sob lis 11, 2017 00:25

Tu masz wątek,co prawda do mk2,ale może coś ci rozjaśni http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... a#p7032301" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14085
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Prośba o poradę SWAP z aam na arl/asz

Post autor: Michał_1977 » ndz lis 12, 2017 17:01

Bierz ARL.
ARL ma IC usytuowany centralnie,czyli a'la FMIC. Dodatkowo ma grubszy wałek w suszarce.
Jak ma się trafić kibel,to i tak nie wiesz który to będzie :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Boogey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 03, 2017 21:42

Prośba o poradę SWAP z aam na arl/asz

Post autor: Boogey » ndz lis 12, 2017 18:45

Wiem że arl lepszy tylko boję się że zaraz czegoś mi będzie brakowało do swap'a nie do końca wiem co mi będzie potrzebne z pierdół ;)



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14085
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Prośba o poradę SWAP z aam na arl/asz

Post autor: Michał_1977 » pn lis 13, 2017 15:27

Boogey pisze: boję się że zaraz czegoś mi będzie brakowało do swap'a nie do końca wiem co mi będzie potrzebne z pierdół
Przecież napisałeś:
Boogey pisze:dowiedziałem że 30km ode mnie jest do sprzedania kompletny SWAP arl za takie same pieniądze i jeszcze na aucie
Skoro jest jeszcze w aucie,to wykręcisz sobie,to co będzie Ci potrzebne. Jak coś,to pisz tutaj pytania o szczegóły,a podpowiem Ci,co będzie potrzebne,a co nie.
Popatrz,jak u mnie wszystko fajnie siadło. U ciebie będzie jeszcze łatwiej :bajer:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Prośba o poradę SWAP z aam na arl/asz

Post autor: matisim » pn gru 25, 2017 14:19

silnik,cała instalacja z komputerem, turbina koniecznie z kawałkiem wydechu, skrzynia w zależności czy jest 6b czy 5b, jak 6b to albo nie kupuj razem z silnikiem, albo kup po dobrej cenie i potem sprzedaj bo jest za dużo roboty żeby ot tak wsadzić 6b.
Jak masz skrzynie 5b najlepiej taką od mk4 bo wybierak nie jest wyrobiony jak w przypadku 99% mk3 to kupujesz kompletne półosie od TDI mk3, koniecznie flansze od skrzyni z tdi z mk3,, bo w mk3 i w mk4 mają inne średnice i Całą dźwignie z linkami pod skrzynię. Całość wieszasz na łapach takich jak miałeś stary silnik, jedynie poduszki przydadzą sie od TDI, koszt nowych prawie oryginalnych to 300 zł więc nie dużo, a używane i tak nie będą lepsze.

Kwestia hamulcy - teraz masz najmniejsze niewentylowane więc pomyśl o zmianie bo dwa hamowania i tarcze fioletowe.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości