GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Post autor: wesol » pt cze 30, 2017 11:48

O polowe skrocic trzeba. Tak zeby praca gruszki przerastala zasieg tej lapki geo.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

dlugii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lip 29, 2013 18:11

Re: GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Post autor: dlugii » wt lip 11, 2017 11:06

DaroS pisze:Wesol, to jest edc16. Tutaj masz wysterowanie n75 w "odwrotną" stronę. Jeśli poprzednia turbina dobrze się sprawowała, a obecna jest identyczna, to obstawiam źle przerobioną turbinę. Na chwilę obecną skróć sztangę o skok.
Duzo zmian zaszlo w silniku niestety włącznie z nową głowicą, a i na poprzedniej Turbinie działo sie to samo.
Jestem umowiony do CTRów na remap na 17go, ale jeszcze zastanawia mnie czy pompa vaku moze powodować taki spadek boostu - moze to brak paliwa w tym zakresie obrotów ? pompa vakum była wymieniona przez zje***ego mechanika, tak samo jak niby pompki regenerowane były, a nie potrzebnie. DO tego rozregulowali turbo wczesniejsze wiec nie miałem odnosnika jak ustawić zderzak i sztange. Generalnie próbowałem juz sporo ustawień zderzaka i sztangi, i trzeba brać pod uwage ze jak sie ruszy zderzak to juz basic settings ma inną wartość doładowania dla tej samej dlugośći sztangi. A trafić w ustawienie zderzaka do już napisanego softu wydaje mi sie jest cieżką sprawą.
Ostatnio zmieniony śr lip 12, 2017 12:21 przez dlugii, łącznie zmieniany 3 razy.



dlugii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lip 29, 2013 18:11

Re: GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Post autor: dlugii » wt lip 11, 2017 11:12

wesol pisze:No tak jakos zawsze nie moge sie do tego przyzwyczaic. Tez mam tak odwrotnie w touranie. Dzieki za zwrocenie uwagi.
Ciekawe czy skrocil ramie to od zmiennej geo i o ile?
Ramie jest od gt17stki - takie samo jak i w poprzednim GTB17- do tego gruszka jest przełożona ze starej turbiny. Rownież tak jak pisałem Turbo przerobiłem na wzór starego. Dlatego nie sądze żebym coś zj**bał przy przerabianiu. To nie fizyka kwantowa.
Poza tym n75 duty cycle nie powinno byc na poziomie 20-30% przy 4k obrotów ? hmmm gruche sprawdzałem i trzyma podcisnienie.
W zaleznosci od ustawienia zderzaka geo jak i długości sztangi, dołek w booscie zawsze jest - mniejszy czy wiekszy bądź przesuwa sie w zakresie obrotów o jakies +/- 200-300 obrótów wczesniej bądź później.



dlugii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lip 29, 2013 18:11

Re: GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Post autor: dlugii » wt lip 11, 2017 11:21

wesol pisze:O polowe skrocic trzeba. Tak zeby praca gruszki przerastala zasieg tej lapki geo.
W sumie chyba łatwiej przerzucić dźwignie z jakiegoś gt17 poprostu ;)
Ostatnio zmieniony śr lip 12, 2017 12:10 przez dlugii, łącznie zmieniany 1 raz.



dlugii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lip 29, 2013 18:11

Re: GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Post autor: dlugii » wt lip 11, 2017 11:29

spawacz pisze:Serio wstaje? Ta turbina nie wstaje , ledwie 1.5b przy 2200 , to jest kiepsienko, stare GT20V szybciej wstaja. Napewno mapa N-ki do zrobienia , a i z tego co widze trzeba jeszcze skrocic sztange.
Dzieki za Twoją wypowiedź, ale zobacz jednak, jaki jest boost zadany przy 2k obrotów - 2037rpm - specified 2388, actual 2256 - wiec nie wiem ile ty bys chciał żeby turbo ładowało względem zadanego tutaj? Wiec nie obraź się ale uważam że nie masz racji twierdzac ze turbo tragicznie wstaje - skrócić sztange ? moim zdaniem sztanga nie ma bezpośredniego wpływu na wstawanie turbo ( poprawiającego wstawanie ) ( z ego co już zauwazyłem robiąc i analizując wiele ustawień sztanga vs zderzak )

Dzięki,
Długi



dlugii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lip 29, 2013 18:11

GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Post autor: dlugii » pt lip 14, 2017 12:12

Znalazłem jeszcze kilka info na zagranicznych forach pod tytułem utrata mocy miedzy 2300-3000rpm, i było kilka sytuacji że taki dołek pojawiał sie przez szwankujący mapsensor ( po wyczysczeniu go było lepiej - a po wymianie problem znikał ) oraz wadliwy zawór n75. Dlatego sprobuje znaleźć map i/lub n75 na podmiankę i sprawdzić to też.



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Post autor: KLICHO » pt lip 14, 2017 21:29

Jak dla mnie źle złożona turbina jest


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

dlugii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lip 29, 2013 18:11

Re: GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Post autor: dlugii » sob lip 15, 2017 12:47

KLICHO pisze:Jak dla mnie źle złożona turbina jest

Czesc KLICHO, co masz dokladnie na mysli? .. Turbo ma dzwignie od GT17ki , a sztanga do dzwigni jest prostopadle w polowie ruchu dzwigni - poza tym jest zrobione na wzór poprzedniego , które przerabiali mi w CTR.



KLICHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 668
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 14:45

GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Post autor: KLICHO » sob lip 15, 2017 14:17

A ustawione dokładnie ?


Diagnostyka 1.9 TDI 2.5 TDI 2.7 TDI 3.0 TDI 4.2 TDI . Podnoszenie mocy w silnikach TDI każdego rodzaju. Wszystko na terenie Kielc lub okolic.

W sprawie diagnostyki lub programu pisać na PW

dlugii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lip 29, 2013 18:11

Re: GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Post autor: dlugii » sob lip 15, 2017 18:48

KLICHO pisze:A ustawione dokładnie ?
No właśnie wydaje mi się że najwyraźniej mam problem z "wstrzeleniem" się domknieciem geometri i długością sztangi w obecny Soft. Powstaje jeszcze pytanie o synchro rozrządu. Jak miałem -2.0 to prawie udało mi się wstrzelic w Soft --> tutaj log log 11, synchro -2.0

A teraz na tym samym ustawieniu sztangi i domkniecia geo ale synchro -2.9 jest dołek, ----> log log 11, synchro -2.9

A mogłem nie kombinować i zostawić tamto ustawienie . Dlatego też uważam że to nie problem źle przerobionego turbo.

Dodatkowo co zauwazyłem, log takiego samego ustawienia turbo przez zrobieniem Basic settings dla 11, różni sie od loga tego samego ustawienia ale po basic settings.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Post autor: wesol » ndz lip 16, 2017 09:33

Po mojemu to mozesz miec luz na geometrii. Dziwne jest to zebwysterowanie sie nie zmienia nic a doladowanie spada o ponad dwie setki mbara. Musza byc luzy ze te lopatki chadzaja jak chca i nie mozesz opanowac tego doladowania. Tak to masz w miare okej. Ewentualnie sprawdz czy na sztandze tu na tym oczku gdzie potem zapinasz zabezpieczenie nie masz jakiegos luzu. Gtb nie moga miec luzow bo pol milimetra to jest juz duzo. Dlatego luzu na mechanizmie geo tez nie moze byc. Tak jeszcze nawiasem mowiac to geometrie rozumiem ze rozbierales czysciles? Jak sciagniesz muszle goraca to wcisnij srubokrecik w lopatki geo przyblokuj te lopatki do tego srubokreta by sie nie tuszaly i probuj ruszyc sztanga. Oczewiscie bez gruszki. W wolnej chwili zapodam filmik jak ja mialem kiedys.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

dlugii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lip 29, 2013 18:11

Re: GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Post autor: dlugii » wt lip 18, 2017 15:07

wesol pisze:Po mojemu to mozesz miec luz na geometrii. Dziwne jest to zebwysterowanie sie nie zmienia nic a doladowanie spada o ponad dwie setki mbara. Musza byc luzy ze te lopatki chadzaja jak chca i nie mozesz opanowac tego doladowania. Tak to masz w miare okej. Ewentualnie sprawdz czy na sztandze tu na tym oczku gdzie potem zapinasz zabezpieczenie nie masz jakiegos luzu. Gtb nie moga miec luzow bo pol milimetra to jest juz duzo. Dlatego luzu na mechanizmie geo tez nie moze byc. Tak jeszcze nawiasem mowiac to geometrie rozumiem ze rozbierales czysciles? Jak sciagniesz muszle goraca to wcisnij srubokrecik w lopatki geo przyblokuj te lopatki do tego srubokreta by sie nie tuszaly i probuj ruszyc sztanga. Oczewiscie bez gruszki. W wolnej chwili zapodam filmik jak ja mialem kiedys.

Tak geometria była czyszczona i wszystko zlożone po bożemu, ( swoją drogą koszyczek GTB17 jest ciulowy bo ma tylko 3 punkty podparcia - gdzie Wieksze GTB mają 5 ) w kazdym razie geometria i sztanga luzu nie mają zbytniego.

Maly Update sytuacji
Wczoraj bylem na korekcie softu w CTR i wynik mnie zadowala. Generalnie dołek był powodowany trochę przez niedobór paliwa ( rozrząd miałem ustawiony na -2.9. Teraz wrócilismy na 0.0 ) korekta poszła, bo kilka zmian w silniku rownież było. Jeszcze czasem złapie lekki dołek ale też zauwazyłem że grusza po zassaniu nie do końca płynnie wraca, a jak wiemy przy wyzszych obrotach gruszka jest popuszczana. Niestety nie mielismy na miejscu nowej gruszki żeby założyć i tak wystroić ) A tak ps. mega polecam Bartka z CTR z którym można pogadać jak z człowiekiem i przede wszystkim jest otwarty na pomysły i slucha co ma klient do powiedzenia.

Wymienie gruszkę, porobię kilka logów żeby wynik był powtarzalny i wtedy dam znac co i jak



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Post autor: wesol » pn lip 31, 2017 19:51

I jak tam z turbina i tym doladowaniem?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

dlugii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lip 29, 2013 18:11

Re: GTB1756vk - zbija boost miedzy 2300-3000obrotów

Post autor: dlugii » wt sie 01, 2017 10:27

wesol pisze:I jak tam z turbina i tym doladowaniem?
Siemka, masę na głowie ostatnio i zapomniałem o temacie. Okazalo się ze to głównie wina gruchy, więc wymieniona grucha turbo i jest cacy , boost trzyma idealnie teraz;) + lekka korekta softu.
Temat ogarnięty ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości