Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Apricotatwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 04, 2016 19:54

Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Post autor: Apricotatwo » śr maja 04, 2016 20:16

Hej.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy chcę się bawić w modyfikowanie swojego samochodu. Celem byłoby osiągnięcie kilkunastu KM więcej, powiedzmy 15-20KM na początek. Regularnie jeżdżę w długie trasy i czasami brakuje dynamiki, szczególnie gdy jadę w 4-5 osób.
W tej chwili silnik ma 266kkm z czego jestem prawie na 100% pewien że był kręcony, właściwie to ja to założyłem kupując auto.
Auto nie pali na kolorowo, chodzi stabilnie i normalnie jak na diesela, nie ryczy, nie klekocze, nie robi fochów na drodze.

Jestem świadomy że podbijanie mocy okupuje się mniejszą żywotnością motoru ale jestem w stanie podjąć to ryzyko, zresztą chcę podnieść moc auta o niewielką ilość.
Od czego mogę zacząć żeby nie pakować się w ogromne wydatki? Chciałbym zacząć dosyć tanio, jeżeli nie będę zadowolony to po prostu nie będę się w to dalej bawił.
Czy filtr stożkowy to dobry pomysł? Niektórzy mówią że seria wystarcza, inni że to jest podstawowa rzecz.
Czy modyfikacja ustawień w komputerze to wystarczający sposób?



chrzaniu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: wt sie 25, 2009 20:38
Lokalizacja: gorzów wlkp.
Kontakt:

Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Post autor: chrzaniu » śr maja 04, 2016 20:39

Zrób tylko program u kogoś ogarniętego , będzie w granicach 140KM .
Ja jeździłem 6lat audi A3 z AHFem na mocy 140Km 300Nm , spalanie spadło , dynamika się poprawiła i ogólnie nic dodać nic ująć.
żywotność się nie skróciła :)


Vw Polo 1.9TDI 86c RWD Central -> 12.84s 402m na ślizgającym sprzęgle i delikatnie pod górkę :D
https://www.facebook.com/VwPoloTDIRWD/?fref=ts

Apricotatwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 04, 2016 19:54

Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Post autor: Apricotatwo » śr maja 04, 2016 21:19

Jeszcze jedna sprawa. Zaślepiać EGR czy nie zaślepiać?
Taki program, ile to kosztuje? Gdzie szukać? Komu powierzyć samochód żeby nie spierdzielił niczego?



flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Post autor: flatron1984 » śr maja 04, 2016 21:36

Filtr stożkowy? Odpuść. Tak jak pisze chrzaniu, do tunera na program i jak z silnikiem i osprzętem wszystko ok to pęknie 140KM. Co do żywotności to użytkowanie z głową, wymiana na czas oleju i śmigasz tak jak serią bez obaw o żywotność silnika. Ja swoim ALH po programie na ori wtryskach zrobilem 30tys, potem wpadły 205 i korekta i zrobione 100tys. Z silnikiem nie ma najmniejszego problemu a na blacie 380tys
Po co chcesz zaslepiać? Dzieje sie coś?
Co do cen to w zależności od tunera. Najlepiej zapytaj na regionalnym tam ci polecą kogoś ogarniętego z Twojej okolicy.


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Post autor: Q_mac » śr maja 04, 2016 21:40

Każdy ogarnięty tuner da radę, ponieważ te silniki są już znane na wylot. Żywotność niektórych podzespołów spadnie, cudów nie ma. Spalanie może wzrosnąć (bez większej dawki mocy się nie wykrzesze). Niemniej przy normalnej eksploatacji są to rzeczy nieodczuwalne. EGR jak chcesz, można go programowo wykastrować, o stożkach i innych cudach zapomnij.



Apricotatwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 04, 2016 19:54

Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Post autor: Apricotatwo » śr maja 04, 2016 21:59

Z EGR nawet nie wiem co musi się dziać żebym był zaniepokojony. Samochód nie muli na niskich obrotach, wiadomo nigdy nie daję pełnego buta przed osiągnięciem maksymalnego momentu obrotowego więc z tym problemu nie ma. Nie kopci, może tylko profilaktycznie go przeczyścić? Pod tym czepkiem zaworu jest smolisty syf, może czas go przeczyścić i zostawić działający.

Tak tylko czytałem że zaślepianie jest w modzie, niektórzy bardzo chwalą, inni odradzają. Nie wiem co na ten temat myśleć.

Jeszcze coś, nie jest to co prawda bezpośredni tuning na osiągi ale myślałem o tej belce metalowej montowanej nad silnikiem do zawieszenia. Taka belka stabilizująca, to jest jej fachowa nazwa? Chciałbym popatrzeć ile to kosztuje i czy to się sprawdza.



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Post autor: tomek08 » śr maja 04, 2016 22:46

Witam, zrób takiego myka, tu koszta są znikome, ale nie polecam jazdy, na dłuższa metę, tylko od czasu do czasu.
viewtopic.php?t=64914" onclick="window.open(this.href);return false;
Najlepiej indywidualny program. :bigok:
Pozdrawiam.


Tomek

Apricotatwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 04, 2016 19:54

Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Post autor: Apricotatwo » czw maja 05, 2016 09:33

A to nie sprawia że wtryski dostają mocno po dupie i samochód kopci niemiłosiernie?



ttosiekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 28, 2016 17:43

Re: Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Post autor: ttosiekk » czw maja 05, 2016 09:55

Jak chcesz podnieść moc to zrób to jak należy a nie takie druciarstwo.



Apricotatwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 04, 2016 19:54

Re: Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Post autor: Apricotatwo » czw maja 05, 2016 11:44

"Jak należy" czyli program w tym przypadku wystarczy tak?



chrzaniu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: wt sie 25, 2009 20:38
Lokalizacja: gorzów wlkp.
Kontakt:

Re: Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Post autor: chrzaniu » czw maja 05, 2016 15:22

Apricotatwo pisze:"Jak należy" czyli program w tym przypadku wystarczy tak?
TAK
napisz skąd jesteś a będzie nam wszystkim łatwiej pokierować Cię do kogoś kumatego :)


Vw Polo 1.9TDI 86c RWD Central -> 12.84s 402m na ślizgającym sprzęgle i delikatnie pod górkę :D
https://www.facebook.com/VwPoloTDIRWD/?fref=ts

Apricotatwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 04, 2016 19:54

Re: Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Post autor: Apricotatwo » czw maja 05, 2016 20:06

Ciechocinek, dosyć blisko mnie znajduje się AutoCentrum w Aleksandrowie Kujawskim, ulica Graniczna 1. Nie znam niestety nikogo kto by korzystał z ich usług.



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Post autor: przemlin » pt maja 06, 2016 19:12

Najpierw doprowadz starego ahf do serii...,
Apricotatwo pisze: Niektórzy mówią że seria wystarcza, inni że to jest podstawowa rzecz.
No własenie, bo auta są w róznym stanie, typowe usterki w tdi vp to:
-lużny króciec vacumpompy=> gorsze wysterowanie turbiny=>: słabsze osiągi
-zaniżająca przepływka=> słabsze osiagi
-nieszczelny układ podcisnienia, wyżyki, króceic vacu
-zardzewiała gruszka turbiny...=>auto słabe
-zapieczona turbina....lub prawie zapieczona=musisz sprawdzić jak działa sztanga zmiennej geometri/czy "lużno?"/
-czyszczenie dolotu i kolektora z sadzy, jak masz egr niezaslepiony to duze prawdopodobienstwo ze kolektor zawalony sadza
-nieszczelnosci w dolocie=spadek mocy'
-zawór n75 spradzić sprawność
Wiec jak dasz to komóś do roboty to może i sie 1000zł uzbierać...chyba ze sam zrobisz ..
Dopiero jak spawdzisz , ponaprawiasz powyższe to rób chipa. Na koniec licz sie z tym ze dwumas seryjny stary długo nie pożyje przy dużym niutonie, lepiej iść w większą moc niż duży niuton , przy sprincie ze świateł niuton nie ma znaczenia liczy sie moc.



chrzaniu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: wt sie 25, 2009 20:38
Lokalizacja: gorzów wlkp.
Kontakt:

Re: Dylemat - grzebać czy nie grzebać? [1.9 TDI 110KM AHF]

Post autor: chrzaniu » pt maja 06, 2016 20:52

Apricotatwo pisze:Ciechocinek, dosyć blisko mnie znajduje się AutoCentrum w Aleksandrowie Kujawskim, ulica Graniczna 1. Nie znam niestety nikogo kto by korzystał z ich usług.
Masz coś co jest bardziej znane TC- PERFORMANCE w REPTOWIE . 60-65km od Ciechocinka


Vw Polo 1.9TDI 86c RWD Central -> 12.84s 402m na ślizgającym sprzęgle i delikatnie pod górkę :D
https://www.facebook.com/VwPoloTDIRWD/?fref=ts

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości