Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: Baryla » pn lis 24, 2014 00:36

Szukam, szukam i mam mętlik w głowie :crazy:
Chce do bory 1,9 TDI VP założyć fmic, ale z rurą powrotną w belce zderzaka. Czytam i teoretycznie 550x180x65 wejdzie, ale czy jest sens rzeźbić tyle jak w aucie ma być około 200km? Rzadko kiedy będzie służyło do ścigania, głównie chodzi o to żeby można było sobie spokojnie lecieć 160-180 po autostradzie więc 550x140x65 styknie spokojnie, rura w belce wtedy na pewno będzie pasować. Chyba że się mylę to proszę o poprawienie :)



devilmp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 01, 2013 18:01

Re: Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd

Post autor: devilmp » wt lis 25, 2014 23:23

Baryla pisze:Szukam, szukam i mam mętlik w głowie :crazy:
Chce do bory 1,9 TDI VP założyć fmic, ale z rurą powrotną w belce zderzaka. Czytam i teoretycznie 550x180x65 wejdzie, ale czy jest sens rzeźbić tyle jak w aucie ma być około 200km? Rzadko kiedy będzie służyło do ścigania, głównie chodzi o to żeby można było sobie spokojnie lecieć 160-180 po autostradzie więc 550x140x65 styknie spokojnie, rura w belce wtedy na pewno będzie pasować. Chyba że się mylę to proszę o poprawienie :)
Z puszczeniem rury w belce zderzaka nie jest tak łatwo jakby mogło się wydawać, też miałem taki plan, belka nie jest pusta. IC 450x180x65 spokojnie Ci wystarczy (moim zdaniem). 450 może wydaje się mało, (chyba) na 148 str. masz fotki jak ja zrobiłem właśnie z takim IC.



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: -michau- » śr lis 26, 2014 16:57

Panowie, a jakby tak wszystko uprościć, tzn. ic jednostronny 550x180x65, chyba wejdzie taki bez mega rzeźby.

Na dole podpiąć się kolankiem do ori rury,
a na górze usunąć plastikową rurkę, w miejsce niej wstawić rurkę z otworem na mapsensor i podpiąć się do gumowego kolanka od egr, lub nawet poprowadzić do samego egr odcinek z nowych rurek,
lub zostawić ori plastikową rurkę na górze między nią a centralnym ic dać kolanko a w nim miejsce na mapsensor.

Czytałem, że jednostronny niby gorszy i zdaje mniejszy egzamin, ale chyba takie rozwiązanie będzie lepsze niż seryjny smic?


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
xsebox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 05, 2013 17:37

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: xsebox » śr lis 26, 2014 18:09

witam mam pytanie a mianowicie czy miał ktoś styczność z gotowym zestawem FMIC do vw golfa 4 tdi takim jak tym w linku
http://fmic.pl/vw/1067-bmw-e46-diesel.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Planuje zakup takiego do mojego golfa 1.9 tdi asz tyle że mam klimę ,czy będzie to jakiś większy problem ?? bo niby zestaw dedykowany do aut bez klimy
i tak ogólnie co sądzicie o takim zestawie


MOJA OBECNA BESTIA http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=561959" onclick="window.open(this.href);return false;

meibizza
Forum Master
Forum Master
Posty: 1413
Rejestracja: czw sty 13, 2011 14:54
Lokalizacja: Zambrów/Warszawa

Re: Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd

Post autor: meibizza » śr lis 26, 2014 18:34

xsebox pisze:witam mam pytanie a mianowicie czy miał ktoś styczność z gotowym zestawem FMIC do vw golfa 4 tdi takim jak tym w linku
http://fmic.pl/vw/1067-bmw-e46-diesel.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Planuje zakup takiego do mojego golfa 1.9 tdi asz tyle że mam klimę ,czy będzie to jakiś większy problem ?? bo niby zestaw dedykowany do aut bez klimy
i tak ogólnie co sądzicie o takim zestawie
Na tych fotach nawet nie widać jak ten zestaw wygląda to raz. Dwa musisz to jakoś polączyć z turbiną i egr"em a tam nigdzie nie jest napisane jaka jest średnica (no chyba ze taka sama jak wyjścia z icka). Trzy to różne silniki 1.9 tdi mają różne średnice węży,egr"ów , wyjścia turbin. Sprawą klimy bym sie mocno nie przejmował bo w 5 minut można ją cofnąć o 2-3cm i po kłopocie a i tak raczej nie obędzie sie bez jakiejś tam rzeźby zdesia. Ja bym jednak wolał tradycyjnie podnieść maske, pomyśleć którędy chce sobie puścić rury, jakie będą mi potrzebne kolanka/łączniki i wtedy zamawiać w jednej firmie


Obrazek
mkII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=557727" onclick="window.open(this.href);return false;
mkIV http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=502105" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam szeroką stal serduszka 15" 4x100/ 7.5j i 8j

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: -michau- » śr lis 26, 2014 19:09

1200 zł? jak się zepniesz i będziesz montował sam to za połowę tego ogarniesz wszystko


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd

Post autor: yogi_ziom » śr lis 26, 2014 19:27

-michau- pisze:Panowie, a jakby tak wszystko uprościć, tzn. ic jednostronny 550x180x65, chyba wejdzie taki bez mega rzeźby.

Na dole podpiąć się kolankiem do ori rury,
a na górze usunąć plastikową rurkę, w miejsce niej wstawić rurkę z otworem na mapsensor i podpiąć się do gumowego kolanka od egr, lub nawet poprowadzić do samego egr odcinek z nowych rurek,
lub zostawić ori plastikową rurkę na górze między nią a centralnym ic dać kolanko a w nim miejsce na mapsensor.

Czytałem, że jednostronny niby gorszy i zdaje mniejszy egzamin, ale chyba takie rozwiązanie będzie lepsze niż seryjny smic?
Było już maglowane nie raz. Zresztą koszta nieadekwatne do zysku.


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: -michau- » śr lis 26, 2014 19:56

a jakie niby koszta? moim zdaniem za całość koło 500-600 zł w zależności jaka cena za ic


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd

Post autor: yogi_ziom » śr lis 26, 2014 21:10

-michau- pisze:a jakie niby koszta? moim zdaniem za całość koło 500-600 zł w zależności jaka cena za ic
W takim razie Twoje zdanie jest błędne. W tej kwocie jesteś w stanie zrobić IC dwustronne. Podaną przez Ciebie kwotę wydasz na sam jednostronny IC, nie mówiąc już o reszcie elementów.


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: -michau- » śr lis 26, 2014 21:28

dlatego pisałem wyżej o używce, którą można kupić dużo taniej i wówczas jest możliwość wyrobienia się w takim budżecie


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
xsebox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 05, 2013 17:37

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: xsebox » śr lis 26, 2014 23:09

średnica rurek to 51mm grubość 2 mm
wolał bym gotowy zestaw niż zastanawiać się jak i którędy puszczę, brakuje mi czasu na mierzenie wszystkiego dopasowywanie oraz szukanie itp wolał bym gotowy zestaw żeby po prostu jak najłatwiej zamontować w samochodzie , i pewnie sam tego też nie będę montował ponieważ nie mam zbytnio narzędzi ani miejsca a pod niebem nie bardzo,u mnie cały czas pada wiec nie mam takiej możliwości niestety
jeśli są potrzebne jakieś zdjęcia lub inne dane to postaram się je zdobyć
Dzięki za pomoc


MOJA OBECNA BESTIA http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=561959" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd

Post autor: yogi_ziom » śr lis 26, 2014 23:58

xsebox pisze:średnica rurek to 51mm grubość 2 mm
wolał bym gotowy zestaw niż zastanawiać się jak i którędy puszczę, brakuje mi czasu na mierzenie wszystkiego dopasowywanie oraz szukanie itp wolał bym gotowy zestaw żeby po prostu jak najłatwiej zamontować w samochodzie , i pewnie sam tego też nie będę montował ponieważ nie mam zbytnio narzędzi ani miejsca a pod niebem nie bardzo,u mnie cały czas pada wiec nie mam takiej możliwości niestety
jeśli są potrzebne jakieś zdjęcia lub inne dane to postaram się je zdobyć
Dzięki za pomoc
Jeśli nie planujesz sam tego robić, to za tą kwotę są ludzie, którzy zrobią to za Ciebie i będzie o wiele bardziej pro, niż taki "gotowy" zestaw. Na naszym forum z całą pewnością znajdziesz takie osoby.


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
trzeci5
Forum Master
Forum Master
Posty: 1098
Rejestracja: pn sty 22, 2007 21:08
Lokalizacja: Skrzyszów/Wodzisław.śl

Re: Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd

Post autor: trzeci5 » czw lis 27, 2014 00:38

xsebox pisze:średnica rurek to 51mm grubość 2 mm
wolał bym gotowy zestaw niż zastanawiać się jak i którędy puszczę, brakuje mi czasu na mierzenie wszystkiego dopasowywanie oraz szukanie itp wolał bym gotowy zestaw żeby po prostu jak najłatwiej zamontować w samochodzie , i pewnie sam tego też nie będę montował ponieważ nie mam zbytnio narzędzi ani miejsca a pod niebem nie bardzo,u mnie cały czas pada wiec nie mam takiej możliwości niestety
jeśli są potrzebne jakieś zdjęcia lub inne dane to postaram się je zdobyć
Dzięki za pomoc
górny dolot ze stali nierdzewnej mam na zbyciu więc jedno masz z głowy,jeśli w mamy się zmieścić w 1200pln to przywoź auto do mnie na kilka dni i sie tym zajmę :okej:


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=374315

Awatar użytkownika
xsebox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 05, 2013 17:37

Jak zrobic orurowanie do FMIC, gdzie kupić materiały itd...

Post autor: xsebox » czw lis 27, 2014 01:16

ta tyle że w Irlandii mam auto i tu mieszkam ;p a w okolicach ciężko o kogoś kto tym fachowo się zajmie a jak już to pewnie cena wyjdzie dużo więcej niż ten zestaw który zamontuje mi jakiś normalny mechanik jak bym był w pl to sam pewnie bym się do tego dobrał :satan: byłby garaż były by narzędzia i sklepy w których znajdzie się wszystko ;p


MOJA OBECNA BESTIA http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=561959" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości