Dodatkowa pompa paliwa w VP

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
kozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: czw paź 16, 2008 09:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: kozak » śr gru 22, 2010 23:33

ss-design pisze:miałem taką pompe u siebie w golfie setup to 230 turbo brd fimc kolektor awx soft by zoltar pomps wtryskowa z asv plus pompa podawcza wynik 176Km
u kumpla na takim samym setupie, tylko ze bez pompy wstepnej wyszlo 182ps....
Tak wiec miales bardzo zdrowa 10tke...



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: sagon » pn gru 27, 2010 19:30

caro86wlkp pisze:trzeba poszukać jakiś przekaźnik który będzie podawał prąd cały czas po jednym impulsie z rozrusznika.
Koleś podłączy mi ją pod przewód od kontrolki ciśnienia oleju,przez przekaźnik i zacznie pompować po tym,jak ta zgaśnie.
Miejmy nadzieję,że się to sprawdzi,zapewnia,że tak.Taki sposób by mi odpowiadał.
Tak podłączają światła do jazdy dziennej.Przewód nie musi być gruby,bo ta pompa ma bardzo mały pobór prądu,nie jest w tej kwestii wymagająca,jak to określił sprzedawca.
Co do miejsca montażu,to zalecane jest umieszczenie jej za filtrem paliwa,przed pompą z tego powodu,że filtr wyłapie wszystkie nieczystości,które na bank załatwią pompę.
Samo sitko w zbiorniku nie jest gwarantem czystości paliwa.Często bowiem są z racji sędziwego wieku uszkodzone.
Jeżeli jednak będzie to wcześniej,to obowiązkowo przed pompą musi być dodatkowy przepływowy filtr paliwa.
Tak mi przykazano i to samo przekazuję.


AFN 165,5@380,8

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: Shmatan » pn gru 27, 2010 20:01

sagon, a ciśnienie Ci nie gaśnie samo bez odpalenia? jak w mk4?

W mk4 mogłaby to być kontrolka ładowania



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: caro86wlkp » pn gru 27, 2010 20:02

sagon pisze:Co do miejsca montażu,to zalecane jest umieszczenie jej za filtrem paliwa,przed pompą
normalnie takie pompy są montowane w baku
sagon pisze:które na bank załatwią pompę.
jak nie ma piachu w baku to nic jej nie załatwi, chyba że jest made in china
sagon pisze:Samo sitko w zbiorniku nie jest gwarantem czystości paliwa.Często bowiem są z racji sędziwego wieku uszkodzone.
2 miesiące temu wyciągałem cały smok z baku i spuszczałem paliwo do zera, siatka nie była uszkodzona, (co niby miało ją tam uszkodzić), uprzedzając pytania po co? prowadziłem wężyk z paliwem do webasto
sagon pisze:Koleś podłączy mi ją pod przewód od kontrolki ciśnienia oleju,przez przekaźnik i zacznie pompować po tym,jak ta zgaśnie.
w którym miejscu podpina sie pod niego?



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: sagon » pn gru 27, 2010 21:46

caro86wlkp pisze:normalnie takie pompy są montowane w baku
Normalnie,to takich pomp w zbiorniku się nie montuje,bo to nie jest pompa zbiornikowa,tylko taka,którą montuje się poza zbiornikiem.
Typowa pompa in-line,jak to określił sprzedający.
Nie posiada zaworka zwrotnego i co ważniejsze przelewowego,który sprawia,że po napompowaniu paliwa(wytworzenia odpowiedniego ciśnienia) pozostał ilość wraca z powrotem.
W tej pompie nie ma niczego takiego.
Jest to pompa niskociśnieniowa o dużej wydajności nadająca się jak mało która,do roli pompy wspomagającej.
caro86wlkp pisze:jak nie ma piachu w baku to nic jej nie załatwi, chyba że jest made in china
Widziałeś kiedyś zbiornik na paliwo w 1szej lepszej stacji paliw?Ja miałem okazję.Zgodnie z przepisami powinny być systematycznie czyszczone,ale tak się składa,że nie są.
To,co się tam zbiera,dostaje,to w najlepszym przypadku piach.
Wiem co nieco na ten temat,bo woziłem jakiś czas paliwa.
Dlatego warto przy montażu przed filtrem zainwestować kilka złotych w filterek paliwa i jeździć spokojnie.
Takie jest moje zdanie.

W Twoim przypadku sitko było całe,to dobrze,ale ilu jest takich fachowców,którzy za wszelką ceną chcąc uruchomić silnik zimą wywalają sitka,bo parafina zablokowała dopływ paliwa do silnika.
Wystarczy,że je zdemontują,czasem mówiąc o tym właścicielowi,a czasem nie.Jeden pomysli o założeniu takiego sitka,drugi to oleje,bo ma przecież filtr paliwa.
Aaa i tankuje przecież na dobrej stacji (najczęściej będącej prywatną własnością Pana Kowalskiego),a nie orlenu.Co się stanie w niedalekiej przyszłości z taką pompą,nie trudno się domyśleć.Ale,co mnie to...
Jak jeszcze wiesz,że masz takie sitko,całe i czyste,to pół biedy.
Gorzej,jak nie wiesz.A większość naszych aut,to używki.Wiadomo jaki magik jeździł jednym,czy drugim przed nami.
Ja bym tam wolał wydać kilka zeta,niż później bulić 250 na nową pompę.
Mało to pomp wtryskowych poszło,przez takie,a nie inne dobre paliwa kupowane na dobrych stacjach.
caro86wlkp pisze:w którym miejscu podpina sie pod niego?
Tego jeszcze nie wiem,bo montaż nastąpi w niedalekiej przyszłości.
Ale są tylko dwa miejsca,albo przy podstawie,albo przy głowicy.
Ale dopytam kolesia,to dam znać.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
kozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: czw paź 16, 2008 09:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: kozak » wt gru 28, 2010 13:03

I proponuje zrobic wykres przed i po, bo dupohamownia jak wiemy albo podswiadomosc o montazu czegos co niby daje a nic nie daje jest duza :)



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: sagon » wt gru 28, 2010 15:54

Shmatan pisze:sagon, a ciśnienie Ci nie gaśnie samo bez odpalenia? jak w mk4?
Jakoś nigdy szczególnej uwagi na to nie zwracałem,ale sprawdziłem i nie gaśnie.
Więc podłączać można.

Nie wygląda zbytnio okazale,jest mała,ale robi robotę,a to jest najważniejsze.

Obrazek

Obrazek


AFN 165,5@380,8

caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: caro86wlkp » wt gru 28, 2010 19:31

sagon, możesz wrzucić nr pompy do google albo poszukać w katalogu Pierburga http://www.ms-motor-service.com/content ... KatID=1174" onclick="window.open(this.href);return false;
bo coś mi sie wydaje że jakaś cyfra sie pomyliła sprzedawcy. powinno być 0 zamiast 1
bezpośredni link do katalogu http://www.ms-motor-service.com/ximages ... nt_web.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
wydajność 95l/h ciśnienie 0.1 bar



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: sagon » wt gru 28, 2010 21:39

caro86wlkp, najciekawsze jest to,że na pompie jest numer 7.21440.51,czyli w środku była pompa o jeszcze mniejszym ciśnieniu- 0.038 bara bodajże,czyli żadne.
Pisałem w tej sprawie do sprzedawcy.
Nie ciśnienie jest tutaj,w tym przypadku ważne,tylko wydajność pompy,tak mnie zapewniał.
Pompa wspomagająca musi się charakteryzować dużą wydajnością,większą,niż zapotrzebowanie silnika na paliwo,a nie wysokim ciśnieniem,zwłaszcza pompa do takiego zadania,jak nasze.
Czy to będzie 0.038,czy 0.1,to i tak wydajność jest taka sama.
Ta o ciśnieniu 0.1 bara ma identyczną,jak ta moja,więc zostaje jak jest.
Należy pamiętać,że im mniejsze ciśnienie,a większa wydajność,tym lepiej,tak pisał.
Zapewniał,że ta na bank będzie odpowiednia,sprzedał tych pomp już dużo i jeszcze reklamacji nie było.
Jest gwarancja,pisemna,gość ma dobrą opinię,więc jestem spokojny.

Gdybyś chciał kupić taką samą jak moja,7.21440.51,a jest gość który ma takie dwie do sprzedania za 180 z przesyłką,to uderz na pw.
Można też kupić pojedynczo,ale cena o ile pamiętam,to 100 plus przesyłka.
Po nowym roku wróci do kraju,to będzie je można zgarnąć.
Kolega bierze jedną,bo skoro jest taka sama,oryginalna,więc łyka ją od razu.
Nie wiem dlaczego tak tanio sprzedaje,ale są bankowo nowe,nie używane i oryginalne,bo już z nim koleś rozmawiał.
Ja zapłaciłem 280,bo nie wiedziałem tego,co wiem teraz,a szkoda.
Dopiero,jak zapłaciłem,to napisał,to i owo.Wcale mu się nie dziwię.
Nawet pytałem go o tę pompę za 100 zeta,bo koleś chciał ją zgarnąć już wcześniej,to odpisał tylko,że parametry ma bardzo zbliżone,do tej którą mi wstępnie oferował.
Ja podejrzewam,że celowo wsadził tę 7.21440.51,żeby dać do zrozumienia,że tamta za stówę będzie dobra.


AFN 165,5@380,8

caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: caro86wlkp » śr gru 29, 2010 07:44

w przypadku jej awarii istnieje ryzyko że zablokuje przepływ i unieruchomi silnik?



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: sagon » śr gru 29, 2010 11:04

W przypadku awarii każdej tego typu pompy,czy to zbiornikowej,czy in-line do silnika nie będzie dochodziło paliwo.
Najczęstszą przyczyną awarii tych pomp jest brudne paliwo.

Obrazek

Jak podłączysz przez bezpiecznik,będziesz miał czyste paliwo,to będzie ok.
Co ważne,na karcie informacyjnej jest napisane,że nie można lać bio paliw.

Obrazek

Pytałem kolegi,pod który czujnik się będzie podłączał,to musi sprawdzić,bo jeden działa na zasadzie z rozwartego na zwarty,a drugi ze zwartego na rozwarty.
Trzeba wybrać odpowiedni,a nie pamięta który jak działa.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: zaprzal » czw gru 30, 2010 12:06

pompa walbro, o ktorej pisalem na poczatku, nie blokuje przepływu nawet w przypadku uszkodzenia


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

dack23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 21:58
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: dack23 » ndz sty 02, 2011 14:48

A jak by pociągnąć dodatkowy włącznik pompy wstępnej do środka auta ? Zakładając, że podłączamy ją pod sygnał z pompy wtryskowej a czasem mamy chwilę auto z przekręconą stacyjką ale nie włączonym silnikiem to wtryskowa nie będzie pracowała a wstępna tak. Dodatkowy włącznik załatwia sprawę bo wstępną włączamy sekunde przed uruchomieniem silnika. Dobrze piszę ?


Mam setup brd, 230 i pompe 11 ale jest problem z paliwem, narazie program 140/300 i przy pełnym bucie przerywa czasem powyżej 3000rpm. Wojtek z dynosoftu twierdzi że to pompa 11 ale radzi założyć wstępną.


był golf mk1
był golf mk3
jest golf mk5

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Dodatkowa pompa paliwa w VP

Post autor: sagon » ndz sty 02, 2011 18:23

dack23, a będziesz za każdym razem pamiętał o jej włączeniu?
Świateł nigdy nie zapominasz włączyć?
Najlepiej podłączyć ją tak,żeby mieć z głowy dodatkowe włączniki,a możliwości takiego bezobsługowego podpięcia jest dużo.


AFN 165,5@380,8

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości