Katalizator OUT

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

rafał1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt sty 15, 2008 16:14
Lokalizacja: okolice Włocławka
Kontakt:

Katalizator out

Post autor: rafał1988 » pt cze 10, 2011 21:10

jestem po wycięciu z mojego golfika AHF jak na razie jakich kolwiek minusów z wycięcia brak, wstawiłem zamiast kata rurkę odgłos tłumika ten sam żadnych świstów itp.

Sprzedawał ktoś z was kat od AHF z numerem: (DD-18001) i mam też od mk3 1,6 ile mogą być warte?



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Katalizator out

Post autor: matisim » ndz cze 12, 2011 16:23

ja u siebie w golfie zacząłem od końca, pusty końcowy tłumik, potem środkowy, dźwięk za dużo sie nie zmienił, potem wspawałem pustego kata- mój o dziwo był cały a przebieg ma spory :) i przy pierwszym odpaleniu usmiech taki :bigok: turbinka ładnie gwiżdże na wolnych i tak do 1200 a od 1500 jak już turbo chwyci to tez ma inny gwizd, na pewno silnik ma lżej i w porównaniu z identyczną trójką z tym silnikiem tamta zostaje w tyle :)



Awatar użytkownika
olko25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt lut 03, 2009 07:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Katalizator out

Post autor: olko25 » pn cze 13, 2011 10:35

Również przed wczoraj wywaliłem kat-a , i zastąpiłem zamiennikiem od Gruchota z Allegro . Idealnie zrobiony , teraz ładnie ciągnie od dołu ,, turbo " rzecz jasna :jezor: . Fajny świst przy zmianie biegu jak jedziesz w gęstych zabudowaniach . Osobiście jestem zadowolony :bigok: , EGR- też już poszedł w niepamięć chwile temu za co napewno zieloni mnie będą ubóstwiać .

P.S Mam kata do sprzedania , nie wiecie gdzie oprócz giełdy w Krakowie można coś takiego opylić ?? :bajer: .


Miłość do passata od 10 lat :]

Moja bryka : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2921349#2921349

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Katalizator out

Post autor: Shmatan » pn cze 13, 2011 19:14

wystarczy wpisać "skup katalizatorów kraków" w googlach i masz dziesiątki numerów.



stanley1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt lut 04, 2011 00:19

Re: Katalizator out

Post autor: stanley1990 » pt cze 17, 2011 03:14

witam wszytskich, mam golfina IV Silnik ASZ, niby przejechane 166tys, zastanawiam sie zeby wyciac Katalizator i mysle nad innymi czynosciami które mogły by jakos dac odetchnąć Golferowi, co mozna przeczyscic ew oddac do czyszczenia? Zawór egr wyczyscic? zaslepic?przeszycic turbinke ? jakies innr podzespoły? słyszałem ze jak odkreca sie egr to razem z kolektorem całym, czyli jest troche roboty z tym Lubie jak w aucie wszystko gra i chodzi tak jak powinien prosze o porade, z góry dziekuje za odpowiedzi



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Katalizator out

Post autor: eFIeLiPeO » sob paź 01, 2011 22:48

siemka. tez sie zastanawiam. szukam i szukam...nie widzialem postow na temat golfrkow 1,9 ajm- takiego mam. niedlugo wracam do polski i na pierszy strzal idze do wymiany gruszka od turbo bo ma gdzies dziure a teraz zaczal mi walic na czarno z tylu... wiec pomyslalem aby kata wywalic...robil to ktos w tym silniku ??


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Katalizator out

Post autor: steniu4 » ndz paź 02, 2011 21:09

olko25 pisze:P.S Mam kata do sprzedania , nie wiecie gdzie oprócz giełdy w Krakowie można coś takiego opylić ?? :bajer: .
Na giełdzie w Poznaniu albo Kat-Handel z kórnika. To ta sama ekipa. http://www.katalizatory.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja wyciąłem z mojego ALH po zakupie, wstawiłem zwykłą rurę u tłumikarzy (żadnych bzdurnych strumiennic i innych dziwactw) i skasowałem za kata na szybko 600pln żywej gotówki którą odłożyłem na większe wtryski...
Teraz szukam wolnej chwili, żeby pożegnać EGR ale najpierw muszę wgłębić się w temat jak to zrobić najlepiej...


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
Bad_Boy
Go Hard Or Go Home...
Go Hard Or Go Home...
Posty: 207
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 11:50
Lokalizacja: Mazowieckie / Lubelskie

Katalizator out

Post autor: Bad_Boy » pt paź 14, 2011 22:21

Ile można wyciągnąć za katalizator z Astry II 1.7 DTI 03' ? :grin: pytam z czystej ciekawości obeznanych w temacie



Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

Katalizator out

Post autor: bocian19 » śr sty 11, 2012 01:36

Panowie
Male pytanko,zadam ja w tym dziale bo ile ja juz sie napytalem i nikt mi nie moze dokladnie odpowiedziec :banghead:
Wiec mianowice,ja tez,tak jak reszta,chce wywalic kat i zaslepic egr,do tego kolektor AWX itp mody tak pod 140 kucy :hmm:
O co mi dokladnie chodzi?
O to czy przy wycieciu kata i zaslepieniu egr przejdzie mi kontrol na spaliny??? :?
Pytam poniewaz nie mieszkam w PL tylko w Belgi i tam tez musze robic przeglady. :banghead:
Spaliny sprawdzaja mi za kazdym razem wiec chce wiedziec czy bedzie ok bo jak nie to bede musial kata i egr spowrotem na autko. :otepienie:
Niestety tu nie ma jak w PL ze przglad da sie ugadac :chytry:

Prosze o pomoc
PozdraVWiam :pub:


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Katalizator out

Post autor: Shmatan » śr sty 11, 2012 11:56

bocian19, musisz dowiedzieć się co sprawdzają w TDI w belgii - jeżeli tak jak w polsce, to skład spalin nikogo nie interesuje, a tylko ich zadymienie przy dobutowaniu (na co kat/egr nie wpływa)



Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

Re: Katalizator out

Post autor: bocian19 » śr sty 11, 2012 14:36

Shmatan pisze:bocian19, musisz dowiedzieć się co sprawdzają w TDI w belgii - jeżeli tak jak w polsce, to skład spalin nikogo nie interesuje, a tylko ich zadymienie przy dobutowaniu (na co kat/egr nie wpływa)
Sprawdzilem i oto dokladnie przetlumaczone info ktore byly na glowniej stronie firmy ktora robi przeglady

• pomiaru zadymienia spalin dla pojazdów z silnikami wysokoprężnymi
• pomiar tlenku węgla w spalinach pojazdów z silnikami benzynowymi lub LPG i kontroli wartości lambda tego

Z tego co rozumiem jest tak samo jak w PL??


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

Awatar użytkownika
michaltrzebnica
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn sty 18, 2010 12:03
Lokalizacja: DTR

Katalizator out

Post autor: michaltrzebnica » śr sty 11, 2012 15:38

tylko ze w PL nikt nie spradza pomiaru spalin a nawet jesli to bardzo rzadko. ja na Twoim miejscu bym nie ryzykowal.



Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

Katalizator out

Post autor: bocian19 » śr sty 11, 2012 17:05

Ryzyko jest zawsze :hmm:
Planuje mody wiec jest to raczej podstawa aby silnik i turbinka lepiej oddychala??
Aby wrocic do egr to nie bedzie wiekszego problemu :chytry:
Gorzej bedzie a kat-em,chce wybic wnetrznosci i zostawic puche a jak mi nie przejdzie to bede zmuszony kupic nowy lub jakas uzywke :banghead:
Nie wiem co robic... :-(


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Katalizator out

Post autor: Shmatan » śr sty 11, 2012 17:54

michaltrzebnica pisze:tylko ze w PL nikt nie spradza pomiaru spalin a nawet jesli to bardzo rzadko. ja na Twoim miejscu bym nie ryzykowal.
zastanów się co piszesz - z czym tu ryzykować?

bocian19, jeżeli jest tak jak napisałeś to spokojnie możesz wycinać, tylko po wycięciu daj mu z tydzień w czasie którego troche pobutujesz żeby przeleciało wydechem to co ma przelecieć. A kata tnij w całości i nie kombinuj - pucha tylko będzie denerwowała ;]



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości