Katalizator OUT

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

Katalizator out

Post autor: tomko91 » pn lut 14, 2011 16:24

chłopaki ja mam JD-15017 tu numer ma jakieś znaczenie czy tylko litery"JD" się liczą??


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Katalizator out

Post autor: kornat » pn lut 14, 2011 16:45

Z tego co zauważyłem to JD kosztują ok. 600zł



Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

Katalizator out

Post autor: tomko91 » pn lut 14, 2011 16:54

no ale większe i z nr JD-2.... a mój jest mniejszy i ma nr poniżej jd-15017


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

pacos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: sob kwie 12, 2008 16:24
Lokalizacja: Kielce

Katalizator out

Post autor: pacos » pn lut 14, 2011 18:08

mam kilka pytan :helm: mam punto 1.9 jtd i tak jak czytam o tych Waszych dieslach to mysle kurde w sumie mozna miec (malo bo malo ale zawsze) troche mocniejszy samochod prawie za darmo i to jeszcze na zdrowie mu wyjdzie :pub:

ale mam kilka pytan,
1. nie wiecie czy to w TDi tylko jest taka akcja czy w innych dieslach tez Wasi znajomi usuwali?
2. w samochodzie jest odczuwalnie glosniej bo wywaleniu kata?
3. czyli rozumiem ze u wiekszosci z Was jak nawet zaczal dymic po wymianie to po kilku minutach juz odeszlo w niepamiec?
4. przyznam ze lubie slyszec np w 1.9 afn (wujek ma w a6tce) jak turbina przygwizduje, u mnie jest bez zmiennej geometrii lopatek to jak nie slychac teraz tego to po tym tez nie bede slyszal?
5. czyli jazda po wycieciu jest przyjemniejsza? lepiej sie zbiera, lepszy vmax, mocniej slychac turbo :okej: ?

prosze o odp na wszytkie pytania, moze dolacze do grona kat out :pub:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Katalizator out

Post autor: wesol » pn lut 14, 2011 19:21

no ponoc slabszy z dolu jest po wycieciu kata.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Katalizator out

Post autor: krzys_jg » wt lut 15, 2011 00:15

To ode mnie parę słów, może kto inny będzie miał inne zdanie

1. Można i w innych ale, trzeba się liczyć z tym, że w nowszych furkach może wywalać jakiś błąd, TDIkom VP to nie grozi
2. Może minimalniej ale naprawdę minimalnie (tak zdawało mi się przy pierwszej jeździe po wycięciu), z czasem wogóle
3. Przez kilka minut i porządnym przegonieniu przestało, nie ma teraz różnicy patrząc w lusterko, może gdy odpalę zimny silnik i od razu cofnę to troszkę czuć spaliny, przy ciepłym nie zauważyłem zmian na postoju
4. Ciężko stwierdzić jak będzie u Ciebie, u mnie na postoju przy przegazowaniu trochę bardziej gwiżdże, w czasie jazdy nie zauważyłem zmian, czasem gdy go przeciągnę i zmieniam bieg słychać takie jakby krótkie zassanie powietrza (ale to pewnie przez wspawaną rurkę bez puchy, dodam turbo ze zemienną geometrią
5. U mnie od troszkę niższych obrotów zaczął ciągnąć i troszkę lepiej się wkręca, teraz już się przyzwyczailem to nie czuję różnicy ale na początku miałem takie odczucie, turbo w czasie jazdy słychać w sumie tak samo jak przed wywaleniem
Inna sprawa, że przy większym przebiegu może być już on lekko przytkany a dodatkowo podobno brak kata ulży turbince ze zmienną geometrią

Aha i najlepsze, miła niespodzianka, za kata z oznaczeniem DD dostałem ponad 700zł :grin: , podobno w tych dieslowych jest sporo platyny



pacos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: sob kwie 12, 2008 16:24
Lokalizacja: Kielce

Katalizator out

Post autor: pacos » wt lut 15, 2011 17:09

walsnie ten moj silnik tez nie jest chyba jakos super zaawansowany w porownaniu z tdi vp, tez turbo bez zmiennej geometrii, tyle ze CR ale nie wiem czy to moze miec jakis wplyw bo skoro zmieniali i ludzie z tdi PD to czemu mialby byc problem z cr :grin:

kurcze no waham sie wlasnie nad tym.. hmm moze jescze ktos mi pomoc?



Awatar użytkownika
CincinCm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:33
Lokalizacja: Cedry Małe

Katalizator out

Post autor: CincinCm » sob mar 12, 2011 14:16

Wyciąłem kata i zastąpiłem rurą w moim ASZ - koszt 50zł w Pruszczu :)
Przy zamkniętych szybach nic nie słychać głośniej, przy otwartych i na zewnątrz minimalnie głośniej turbinkę i przy zimnym słychać inaczej, ale to do rozgrzania tylko.
Kat był - 045 178 AC B drugi numer to JD był coś tam coś tam. Sprzedany za 600zł.
Polecam - trochę grosza w portfelu i może minimalnie lepiej ciągnie - na wolnych się lepiej wkreca, nie wiem czy to subiektywne czy nie :kac:
pacos, miałem bravo 1.9jtd cf2 i był bez kata, nic się nie działo, nie dymił mi w ogóle, czy coś się polepszyło nie wiem bo jak kupiłem to już nie miał.


Mój AeSZet Mk4 ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=401151" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Blablus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: śr lut 03, 2010 21:56
Lokalizacja: Zawiercie

Katalizator out

Post autor: Blablus » śr mar 23, 2011 19:56

Witam jestem wlasnie po wycieciu kata.

Sprzedawal ktos z was kat z numerem:
045178AC B
DD-19044


BYLO: Vw Golf IV AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=315723
JEST: Audi A3 8P BKD Coupe + Compsport = 170KM+ :)

Awatar użytkownika
majma golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 17:57
Lokalizacja: MALOPOLSKA KGR

Katalizator out

Post autor: majma golf » czw mar 24, 2011 16:46

a mi gwizda turbinka i to za bardzo..i myslalem zeby przeczyscic ja ale koles ktory sie tym zajmuje poradzil zebym pierw kata wywalil...bo turbina dobra,ciagnie bledow nie pokazuje itp tylko ten gwizd.jak sie jedzie w srodku to juz pare osob sie rozgladalo "gdzie ta karetka jedzie" bo tak im gwizdalo:):) i da to cos???



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Katalizator out

Post autor: slaww » czw mar 24, 2011 18:06

Koledzy gdzie wy sprzedajacie te katalizatory mam ASZ za 6paczek z pocalowaniem oddam.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

LukaszMK4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 13:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Katalizator out

Post autor: LukaszMK4 » pt mar 25, 2011 12:24

nie wiecie gdzie sprzedac wnetrze z KATA od AWX a4 b6?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Katalizator out

Post autor: Shmatan » wt mar 29, 2011 17:18

Wyciąłem dziś kata - bardzo głośny "jęk" przy zmianie biegu, i stosunkowo głośny pisk/jęk ciągle na jałowym, słyszalny jednak tylko od tyłu. Ciężko się będzie przyzwyczaić, no chyba że coś jest nie tak.

Oznaczenie:
045178 AC B
DD-10107

To są te drogie "dd" :satan: ?



Awatar użytkownika
CincinCm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:33
Lokalizacja: Cedry Małe

Katalizator out

Post autor: CincinCm » wt mar 29, 2011 19:25

Tak, ja sprzedałem kata JD (z ASZ'a) za 600zł na allegro.
Wystawiłem, potem kilka propozycji od razu dostałem od ludzi skupujących taki sprzęt.

Shmatan, A DD to są właśnie te drogie. A a propo jęku, to zauważyłem, że też to u mnie jest w momencie gdy wciskam sprzęgło, a później gaz puszczę. Gdy w synchronizacji tych pedałów, odpuszczam gaz trochę szybciej według mnie tak jak trzeba, to nie ma jęku, gdy zamule i za szybko wcisnę sprzęgło to jest jęk. Spróbuj kolego może u Ciebie to samo, spróbuj później sprzęgło wciskać, a najpierw odpuszczać gaz, napisz potem czy pomogło :)


Mój AeSZet Mk4 ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=401151" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości