TDI AXR chip przy dużym przebiegu.

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

TDI AXR chip przy dużym przebiegu.

Post autor: wesol » śr wrz 20, 2017 15:52

Nie ma generalnie do zadnego typu mocniejszego dwumasu. Zreszta niby jak. Misieli by chyba inny zrobic taki dwumas. Problemem w dwumasie nie sa sprezynki tylko inne elementy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

TDI AXR chip przy dużym przebiegu.

Post autor: sHpAaKu » pn lis 20, 2017 11:35

Mam AXR. 4ty rok jeżdżę na setupie 125kW / 391Nm. Turbo ASZ. Przez te 4 lata zrobiłem ~120K km, nierzadko zapinam przyczepkę. Dwumas ma się dobrze (auto u mnie od 2009 be dotykania). Liczy się kondycja zespołu napędowego i noga oraz głowa kierowcy. Olej Valvoline 5W40 MST C3 wymiana co 15K km.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

TDI AXR chip przy dużym przebiegu.

Post autor: wesol » pn lis 20, 2017 12:09

Wez do reki dwumas i ogladnij go moze nawet rozetnij go na czesci i powiedz no co moze byc mocniejsze w takim dwumasie. Jak kazdy do tdi czy to 1.9 czy 2.0 ma centralne polaczenie na tulei a nie na lozysku. Skoro rozlatuja sie czesci w srodku to co maja miec te mocniejsze z wolframu czy jak. To mit z mocnoejszym dwumasem. Tak samo w 6 biegowych siada dwumas od btb jak taki od asz. Nic nie jest mocniejszy. Dwumas z zalozenia jego zasady dzialania ma sie popsuc wypracowac. Tak jak sprzeglo cierne sie wyciera i tyle. Tylko ty decydujesz czy to sprzeglo bedziesz palil czy nie. Zreszta czemu nie przejsc na jm jak mozesz go miec za 400-500 zl?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

TDI AXR chip przy dużym przebiegu.

Post autor: kiss » pn lis 20, 2017 13:08

wesol pisze:Dwumas z zalozenia jego zasady dzialania ma sie popsuc wypracowac.
Mój nie musiał sie wypracować. Nowy był a już go słyszałem na postoju. Praktycznie postukuje i delikatnie poszarpuje na jałowym od nowości. Dwumas to sachs btb. Na szczęście żadnych innych oznak zużycia nie mam.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

TDI AXR chip przy dużym przebiegu.

Post autor: wesol » pn lis 20, 2017 17:24

Ja mam taki tez btb sachsa i w sumie luz moze z jeden zab wienca ma a moze i nie ale tu na osi obrotu gdzie obie masy sie stykaja i kreca. Tam sie wyrobilo i skosily sie masy i drgania i bicie jest. Zeby tu bylo jakies lozysko chocby igielkowe to by taki dwumas dlugo wytrzymal.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości