2 mapy wtrysku

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

2 mapy wtrysku

Post autor: tomogolf2 » sob gru 26, 2015 10:26

darwaz pisze: W trakcie pracy silnika można zmieniać torque limitery
ok ustawiam 3 rozne TL ale dalej nie wiem jak mam je przełaczac;p


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

2 mapy wtrysku

Post autor: darwaz » sob gru 26, 2015 13:27

Masz 3 TL i miejsce w pamięci na 4ty. Tl są zależne od ciśnienia atmosferycznego, czujnik ciśnienia atmosferycznego działa na identycznej zasadzie co czujnik MAP i tez jest na płycie głównej ECU. Wymyśl sobie układ wedle uznania (dzielnika, zasilacza regulowanego, czy jak chcesz) który będzie tak zmieniał przyciskami, potencjometrem, czymkolwiek napięcie żeby ECU widział ciśnienie atmosferyczne z TL który Ci w danej chwili odpowiada.



Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

2 mapy wtrysku

Post autor: tomogolf2 » sob gru 26, 2015 14:10

darwaz pisze: napięcie żeby ECU widział ciśnienie atmosferyczne z TL który Ci w danej chwili odpowiada.
hehe a na to nie wpadlem :kac:


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

2 mapy wtrysku

Post autor: darwaz » sob gru 26, 2015 14:21

Jeśli sterownik nie posiada 3 TL i nie ma miejsca na niego to możesz identycznie sterować mapami przez Atmospheric Boost Limiter. Tam jest miejsce na 10 różnych krzywych doładowania i też wybierane ciśnieniem atmosferycznym. Jak masz czas i chęci to nawet możesz to wykorzystać do sterowania boostem po biegach. Czujniki wstecznego w nowszych skrzyniach 020 mają wyjścia do wskazywania wszystkich 6 biegów. Nie mają tylko wszystkich bolcy i trzeba je uzupełnić.



Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

2 mapy wtrysku

Post autor: tomogolf2 » sob gru 26, 2015 17:27

akurat w mojej mapie mam 3 miejsca w TL,mi wystarczy ze zrobie sobie 2 mapy jedna normalna, a druga ograniczajaca moment obr z dolu bo ciezko o trakcje przy takich pogodach jak teraz mamy, musze tylko jakis układzik uszukujacy barometr wymyslic, chyba ze masz jakis sprawdzony patent na to?


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

2 mapy wtrysku

Post autor: darwaz » sob gru 26, 2015 18:07

Chyba najłatwiej to sobie zrobić dzielnik napięcia rezystancyjny i przełącznikami zmieniasz wartość oporu na drugim rezystorze dzielnika. Dobierz sobie 4 rezystory, jeden na stałe w dzielniku a 3 przełączane przyciskiem. Potem sprawdź jak się zmienia ciśnienie atmosferyczne jak zmieniasz rezystory i pod te 3 wartości sobie napisz torque limitery. Tylko pamiętaj że musisz jednocześnie mieć na uwadze ten atmosferyczny limiter boostu.



Awatar użytkownika
Andrey.powertech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sie 18, 2017 07:13
Lokalizacja: Bialorus
Kontakt:

2 mapy wtrysku

Post autor: Andrey.powertech » sob sty 13, 2018 18:06

Zrobiłem sobie przełączanie mapy na dwóch 29F400. Przełączanie można robić nie gasić silnik. Jeśli podać +12V to działa na jednym programie, w przypadku wyłączenia - na drugiej. Próbowałem na EDC15P, myślę, że będzie działać i na EDC15V i ME7.5
ObrazekObrazek



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

2 mapy wtrysku

Post autor: Lucki » wt sty 30, 2018 00:20

http://www.ecuvonix.com/dual-eprommap-e ... p-720.html" onclick="window.open(this.href);return false;


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

tzebrowski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:28
Lokalizacja: VW Golf IV 1.9 TDI(66kw)

Re: 2 mapy wtrysku

Post autor: tzebrowski » wt lut 27, 2018 12:30

tomogolf2 pisze:
sob gru 26, 2015 17:27
akurat w mojej mapie mam 3 miejsca w TL,mi wystarczy ze zrobie sobie 2 mapy jedna normalna, a druga ograniczajaca moment obr z dolu bo ciezko o trakcje przy takich pogodach jak teraz mamy, musze tylko jakis układzik uszukujacy barometr wymyslic, chyba ze masz jakis sprawdzony patent na to?
Ale i tak musisz ograniczyc boost w atmospheric boost limit, w innym wypadku boost pojdzie po driver wish,
Druga sprawa, w przypadku VP37 musisz ogarnac SOI, ktore tez idzie po driver wish, chociaz to chyba mniejszy problem niz boost,



ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości