Brak mozliwosci adaptacji Licznika

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Goku-25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 01:13
Lokalizacja: Piekary SL

Brak mozliwosci adaptacji Licznika

Post autor: Goku-25 » pn lis 06, 2017 23:13

Witam
Temat dotyczy braku dostępu do funkcji Adaptacji po wymianie licznika poprzez VAG 409 dokładnie mówiąc wymieniłem licznik na pełny FIS (przejście z licznika z IMO 2 generacji na Licznik z IMO 3 generacji) pin liczka i modułu silnika posiadam zczytalem Comanderem 3.6 używając VAG wchodzę w moduł 17 zestaw wskaźników - login wklepuje pin oczywiście z 0 na początku wchodzę w moduł 10 adaptacje - kanał 50 klikam read i wyskakuje mi error Dodam ze 2 nowe klucze zakodowałem auto odpala jeździ wszystko jest ok kontrolka imo tez gaśnie poza małym przekłamaniem prędkości dlatego chce wykonać adaptacje ostatni raz Taką wymianę robiłem to 4 lata temu wiec wydaje mi sie ze coś ważnego mi umknęło dlatego nie mogę uzyskać dostępu do kanału 50 VCDS obecnie nie posiadam ( jeśli ktoś ma wersje zcracowana proszę o wiadomość )a w Auto comie z funkami specjalnymi troszkę ubogo wiec może ktos zna lekarstwo na taki problem .

Ps Dodam ze stary licznik tez nie był z tego auta inny VIN nr Moze przepisać VIN w Eprom na taki jaki mam w dowodzie pamiętam ze da sie to wykonać lub poprzez kopiowanie 3 linijek kodu z Epromu tylko jak ktoś wie które to proszę o help :bajer:



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Brak mozliwosci adaptacji Licznika

Post autor: Aligator30 » pn lis 06, 2017 23:46

Goku-25, jak przekłamuje prędkość zmien ostatnią cyfrę kodowania licznika i sprawdz jakpokazuje z gps

xxxx?: Liczba "k" prędkość (ab 08/1999)
3 - 4134 - 6 Cylinder
5 - 4182 - Wszystkie inne
6 - 4128 - 8-Cylinder W8

1 - 4358 (1,4l/55kW AHW/AKQ mit Schalt. Getriebe)
2 - 3538 (alle anderen Motorkennbuchstaben bzw. Autom. Getriebe)
3 - 4146 (1,6l/74-77kW und 1,9l/50kW-SDI mit Schalt. Getriebe)
4 - 3648 (unbekannt)



Awatar użytkownika
Goku-25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 01:13
Lokalizacja: Piekary SL

Re: Brak mozliwosci adaptacji Licznika

Post autor: Goku-25 » wt lis 07, 2017 00:02

Prędkość sie nie zgadza z GPS a stanem faktycznym na liczniku oraz jak używam auto com zczytuje prędkość z ABS to rożni sie od tej na liczniku .Ale ok sprawdzę kodowanie juz tam bylem wcześniej ponieważ zmieniałem service interval aby pozbyć sie komunikaty o braku czujnika oleju w misce.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Brak mozliwosci adaptacji Licznika

Post autor: grg474 » wt lis 07, 2017 21:47

masz stary licznik. Wpinasz, odczytujesz kodowanie. Wkładasz spowrotem ten nowy immo 3 i zmieniasz ostatnią cyfrę kodowania na taką samą. Inne rozwiązanie - jakie masz obecnie kodowanie, ile % oszukuje prędkość czyli np przy 50km/h pokazuje 55 a przy 100 - 110.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Goku-25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 01:13
Lokalizacja: Piekary SL

Brak mozliwosci adaptacji Licznika

Post autor: Goku-25 » śr lis 08, 2017 19:38

Witam co do ostatniej cyfry kodowania licznika mam identyczna jak w starym liczniku.Co do % ile oszukuje sprawdzę jeszcze raz tak dokładnie żeby nie było wtopy ze przekłamuje np o 5km a faktycznie będzie więcej lub mniej,auto z salonu wyjechało na 16 kolach tak wynika z papirologi jaka otrzymałem od właściciela przy kupnie i tu moje kolejne pytanie czy jak auto wyjechało na 16 z salonu nie przekłamuje na prędkości od początku ogólnie parę tematów napotkałem w internecie ze ludzie zgłaszali inne wskazania prędkości na kolach 15 a inne na 16 .Nie do końca wiem jak się skaluje prędkość w MK4 po zmianie kół na większe oraz to nie zmienia faktu ze na starym liczniku wskazania są inne niż na nowym ALE dokładne wartości podam jak sprawdzę do końca tygodnia opisze ile z czego odczytuje prędkość czy impulsator czy ABS itd z góry dziękuje wszystkim za pomoc :pub:



Awatar użytkownika
Goku-25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 01:13
Lokalizacja: Piekary SL

Brak mozliwosci adaptacji Licznika

Post autor: Goku-25 » pn lis 13, 2017 21:07

Witam od czego tu zacząć wpierw :
Co do samej adaptacji licznika wiec w tym modelu licznika nie jest to możliwe, dlaczego? :bigok: już tłumacze ponieważ mój licznik jest z IMO 2 generacji a 2 generacja mimo ze były kompatybilne z EDC15 to adaptacja nie jest możliwa dopiero generacja IMO 3 można wykonać adaptacje takie informacje uzyskałem czytając ogólne informacje głęboko wygrzebane w internecie. :bylo: Teraz każdy by mógł zapytać to dlaczego piszesz ze masz licznik z IMO3 ,wiec sugerowałem się numerem części obudowy licznika podczas odczytu VCDS em zauważyłem ze nr części różnią się stad ta pomyłka po nr czecsi z obudowy wychodzi ze jest z IMO3 . Jeśli chodzi o wskazania prędkościomierza wiec przekłamuje o ok 3% Dlaczego? ponieważ JANUSZ od którego kopiłem licznik podmienił Tarczki prędkościomierza (Dlaczego poco nie wiem ) :shock: Jak do tego dyszlem ? :smoke: Wiec podczas wymiany Fis na nowy zdemontowałem wskazówki i szok 2 tarczki nałożone na siebie ta widoczna dla mnie była z skalą do 220km a ta pod do 260km, (jednym słowem dokonałem nielada zakupu na olx ) po wymianie wyświetlacza FIS zostawiłem tą tarczkę z 260km i prędkość mniej więcej wydaje mi się ze pokazuje prawidłową nie było czasu skorygować tego z urządzeniem wskazującym prędkość ale myślę ze jest ok nie udało mi sie dokonać odczyty z czego czyta prędkość ponieważ kanał komórka 65 odpowiedzialna skąd licznik ma pobierać prędkość
jak w niej jest 83 pobiera z ABS u
jak w niej jest 80 pobiera prędkość z impulsatora
Jest zablokowana na nowym liczniku. Co do mojego pytania powyżej to ma znaczenie jakie kola są założone zmieniłem kola na 15 i wskazania prędkości są zupełnie inne (sprawdzałem to jeszcze przed moim znaleziskiem w liczniku )

Podsumowując: W wsadzie licznika zmienię tylko VIN i myślę ze więcej niema co się czepiać co do prędkości to nie do końca wiem co zrobić muszę jeszcze raz pożyczyć od znajomego przyrząd do odczytu prędkości i porównać, niestety AUTO Com którego używałem do odczyty predkosci wyłożył się na Alfie i muszę wysłać do naprawy .A VAG czy VCDS to muszę poszukać dokładnie gdzie tego odczytu prędkości szukać jaki blok , z góry dziękuje wszystkim za pomoc pisze te informacje dla potomnych może się to komuś przyda :hmm: Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości