Prosty skaner D900- prośba o wyjaśnienie funkcji urządzenia

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ErykPhaeton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 02, 2017 12:15

Prosty skaner D900- prośba o wyjaśnienie funkcji urządzenia

Post autor: ErykPhaeton » sob wrz 02, 2017 12:55

Witam serdecznie!

Na początek chciałem się przedstawić, na imie mam Eryk i od zawsze użytkuję tylko auta z grupy VAG (w tym momencie jest to Phaeton i Golf 4). Zawsze to co mogę staram się robić przy aucie samodzielnie, ponieważ daje to mi ogromną frajdę. I tak, jakiś czas temu zacząłem się interesować diagnostyką OBD grupy VAG, a zaczęło się to od tego, iż dostałem bardzo prosty skaner diagnostyczny D900 version 2014. Dzięki niemu udało mi się zdiagnozować w kolegi Skodzie, że ma uszkodzoną cewkę zapłonową na 3 cylindrze i problem z przepływomierzem (cewke wymieniłem a przepływka wyczyszczona i puki co nie krzyczy o ratunek).

I teraz koledzy, jako że nie mam narazie o tym absolutnie pojęcia, bardzo chciałbym prosić o objaśnienie pojęć, które są w tym oto skanerze w dziale LIVE DATA, ale nie tylko (za wyjaśnienie mogę chętnie wysłać komuś dużą flaszeczke).

I teraz kolejno, po uruchomieniu skanera wybieram wiadomo markę i pierwszy punkt to skan błędów, a drugi to z kolei usunięcie błędów. Tu jest wszystko jasne.
Kolejną opcją jest LIVE DATA, odczytująca parametry pracy autka i tu serdecznie bym prosił o wyjaśnienie, co oznaczają kolejne informacje, a są to kolejno:

FUEL SYS1..........
FUEL SYS2..........
Calc Load..........
Coolant temp..... (to oczywiście wiem)
STFT B1............
LTFT B1............
Engine speed......(to oczywiście wiem)
Spark Adv..........
I.A.T................
M.A.F...............(to, z tego co wiem przepływka)
TPS.................
O2SL...............
O2S 12.............
SHRTFT 12........
obd sup...........

Kolejną zagadką dla mnie jest kolejny punkt urządzenia, a mianowicie I/M Readiness. Możecie koledzy powiedzieć co to takiego? Po wejściu ukazują się następujące skróty:
MIS, FUE, CCM, HCA, CAT, EVA, O2S, HTR, AIR, ACR, EGR. Co oznaczają poszczególne skróty?

Dodam, że po wejściu w ową zakładkę część jest wyświetlana normalnie, część jest w kółkach a część skrótów taką słabo wykropkowaną czcionką (tak, jak by były niedostępne). Co to oznacza?

Kolejna funkcja, o którą chciałbym zapytać to FREEZE FRAME.

Koledzy naprawdę będę wdzięczny, jeżeli ktoś by mi to wytłumaczył.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłej soboty:)

ERYK

PS. Skaner o którym mówię wygląda następująco:
Obrazek



ErykPhaeton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 02, 2017 12:15

Prosty skaner D900- prośba o wyjaśnienie funkcji urządzenia

Post autor: ErykPhaeton » śr wrz 13, 2017 17:55

Dziekuje serdecznie koledzy :rotfl:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Prosty skaner D900- prośba o wyjaśnienie funkcji urządzenia

Post autor: wesol » śr wrz 13, 2017 18:03

Sprzet lipny to i takie wsparcie. Jakbys mial vcds to moznaby podyskutowac a tak to wsparcie masz u producenta tegoz sprzetu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości