Temperatura silnika spada na 0℃ w momencie osiągnięcia 90℃

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Magoli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 27, 2014 19:58

Temperatura silnika spada na 0℃ w momencie osiągnięcia 90℃

Post autor: Magoli » sob lip 01, 2017 20:14

Witam, od kilku dni obserwuję dziwne zachowanie licznika na desce rozdzielczej z temperaturą silnika.
Jak tylko zostanie osiągnięta temperatura 90℃ to wskazówka błyskawicznie spada i wskazuje 0℃, w momencie, gdy silnik trochę się ochłodzi (np. krótki postój z wyłączonym silnikiem) to licznik wskazuje prawidłowo, aż do osiągnięcia 90℃ i sytuacja się powtarza od początku.

Dodam, że około rok temu wymieniałem termostat, ponieważ od początku, od kiedy mam samochód wskazówka na liczniku nigdy nie pokazywała równo 90℃ (myślałem, że to coś zmieni, jednak wymiana go nic tutaj nie zmieniła), zawsze zatrzymywała się przed lub na początku kreski z 90℃, nigdy też na liczniku nie widziałem wyższej temperatury, niż tej gdzie zatrzymuje się zazwyczaj wskazówka.

W czym może być problem, co polecacie sprawdzić? Czy uszkodzony może być wskaźnik w liczniku?
Spróbuję jeszcze podłączyć komputer, aby z niego odczytać temperatury i ewentualnie sprawdzić, czy są jakieś błędy.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Dansli
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: czw lut 25, 2010 15:27
Lokalizacja: Wisła
Auto: GOLF4 4mot. ARL; GOLF 6R CRZA

Temperatura silnika spada na 0℃ w momencie osiągnięcia 90℃

Post autor: Dansli » czw lip 20, 2017 06:07

czesto problemem jest sam czujnik temperatury...
wtedy właśnie wskazówka szybko zmienia swoje położenie i pokazuje bzdury.
wymień czujnik temperatury w bloku...


Montaż i serwis ogrzewań postojowych WEBASTO. Adaptacje, kodowania itd.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości