Po regeneracji turbo brak mocy do 2200-2400

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Vroxdo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 24, 2017 12:21

Po regeneracji turbo brak mocy do 2200-2400

Post autor: Vroxdo » sob maja 27, 2017 12:20

Witam
Pacjentem jest Golf 4 ASZ. Zregenerowałem turbo z racji, że puszczała sporo oleju i koło 4 tys obrotów łapała tryb awaryjny. Po regeneracji auto nie jedzie do 2200-2400 zależy jaki bieg. Nawet jak już jedzie to nie tak jak przed regeneracją a po 3 tys. obrotów znowu jedzie słabiej ale trybu awaryjnego nie łapie. Vag nie pokazuje żadnych błędów. Serwis w którym regenerowałem turbo ( Max Turbo Olsztyn) Twierdzi, że turbo jest dobrze zregenerowane i pod wątpliwość stawia wtryski, że to one są winne. Wtryski jednak moim zdaniem nie mają tu nic do rzeczy, bo jak turbo nie dmuchnie to i paliwa nie podleje tyle co trzeba a wtryski moim zdaniem są w dobrej kondycji. Podmieniane w ramach diagnostyki były: przepływomierz, n75, czujnik ciśnienia doładowania oraz vacum pompa. Po podmianach tych części 0 poprawy. Dolot oraz wężyki podciśnienia też sprawdzone, więc jedynie co mi przychodzi na myśl to źle zregenerowane turbo garrett GT1749VA. Na niskich obrotach jest za małe ciśnienie i u góry też rewelacji nie ma, przepływka za mało podaje ale na nowej jest tak samo. EGR jest zaślepiony. Proszę o jakieś wskazówki bądź uwagi. Niżej logi grupy 003 i 011 oraz statycznie 013,018,023 dla potwierdzenia, że pompki są w dobrej kondycji.

Pozdrawiam

http://vaglog.pl/log-003_011_544x3P2.html
http://vaglog.pl/log-013_018_023_7I6iq5.html



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Po regeneracji turbo brak mocy do 2200-2400

Post autor: Pinhead » ndz maja 28, 2017 00:39

Typowy problem źle zregenerowanej turbiny. Albo regulacja we własnym zakresie (sztanga i ogranicznik) albo użeranie się z reklamacją w ramach gwarancji która zapewne jest fikcją. Zawsze będzie zganianie winy na wszystko inne tylko nie na ich spartaczoną turbinę.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Pastix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 17, 2017 13:51

Po regeneracji turbo brak mocy do 2200-2400

Post autor: Pastix » wt paź 17, 2017 13:54

Również mi się wydaje, że turbina została źle zregenerowana. Ja takiego problemu nie miałem (regenerowałem w AMSerwis w Trójmieście). Regeneracja turbiny nie jest AŻ tak skomplikowana, ale mimo wszystko dobrze jest oddać samochód ekipie, która zna się na rzeczy, żeby unikać takich właśnie problemów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości