Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Post autor: silent_rob » czw lis 21, 2013 09:29

Sam jestem diagnostą i.....
dnaiel pisze:Musiałem dopłacić za ustawienie świateł, których rozumiem że diagnosta nie ma obowiązku ustawiać i w zasadzie powinien mnie wysłać do serwisu
nie musiałeś , trzeba było powiedzieć żeby się gonił diagnosta NIE MA PRAWA dokonywać żadnych poprawek, korekt na linii diagnostycznej , przegląd to badanie które ma stwierdzić stan faktyczny na daną chwilę. Wiadomo że diagnosta widząc spaloną żarówkę przykładowo da delikwentowi czas na wymianę jej jeśli takową posiada ale na linii diagnostycznej robić tego nie może w świetle pięknego polskiego prawa :chytry:
Sprawdzanie amorów konieczne prawnie przy badaniu nie jest ale daje wgląd w ewentualne usterki , wycieki z amorów itp. , co ciekawe przy badaniu pojazdu powypadkowego lub po zabraniu dowodu przez policje ze względów bezpieczeństwa , badanie amortyzatorów trzeba wykonać :D
jak macie jeszcze jakieś pytania w sprawie przeglądów to piszcie na priv albo tutaj :okej:


Obrazek

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Post autor: matisim » czw lis 21, 2013 16:47

Ja chciałbym dodać coś od siebie.

Gdy auto mamy w gazie i mamy kolizję/stłuczkę i policjant wpisze w pokwitowaniu że auto jest powypadkowe czy coś podobnego to żeby diagnosta dał nam papier na odebranie dowodu rej. w WK to musimy kupić NOWĄ butlę, mieć na nią fakturę i że ktoś nam to założył też trzeba mieć papier. Nie ważne , że samochód był uderzony w przód i nic nie uszkodził od gazu tylko np. lampy czy coś podobnego. Jedyny ratunek to tak jak w przypadku kolegi dogadanie sie z policjantem i np. jemu wpisał tylko że auto ma uszkodzone lampy (mimo że miał pęknięty pas i maskę pogiętą) i tylko to na przeglądzie musiał sprawdzić diagnosta i zapłacił tylko za tą usterkę. Jak dla mnie przepis bez sensu- mamy gaz 4 lata i trzeba kupować nową butlę?!. Fakt, starą można sprzedać, ale jak ktoś nie chce pakować kasy w auto które służy tylko do roboty to czasem nie warto nawet tego samochodu naprawiać jeśli cały jeżdżący jest warty z tysiąc zł....



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Re: Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Post autor: silent_rob » pt lis 22, 2013 08:02

matisim pisze:Ja chciałbym dodać coś od siebie.

Gdy auto mamy w gazie i mamy kolizję/stłuczkę i policjant wpisze w pokwitowaniu że auto jest powypadkowe czy coś podobnego to żeby diagnosta dał nam papier na odebranie dowodu rej. w WK to musimy kupić NOWĄ butlę, mieć na nią fakturę i że ktoś nam to założył też trzeba mieć papier. Nie ważne , że samochód był uderzony w przód i nic nie uszkodził od gazu tylko np. lampy czy coś podobnego. Jedyny ratunek to tak jak w przypadku kolegi dogadanie sie z policjantem i np. jemu wpisał tylko że auto ma uszkodzone lampy (mimo że miał pęknięty pas i maskę pogiętą) i tylko to na przeglądzie musiał sprawdzić diagnosta i zapłacił tylko za tą usterkę. Jak dla mnie przepis bez sensu- mamy gaz 4 lata i trzeba kupować nową butlę?!. Fakt, starą można sprzedać, ale jak ktoś nie chce pakować kasy w auto które służy tylko do roboty to czasem nie warto nawet tego samochodu naprawiać jeśli cały jeżdżący jest warty z tysiąc zł....
PO:
1) Butli nie trzeba wymieniać tylko oddać do TDT ( Transportowy Dozór techniczny) w celu wykonania badania doraźnego i papierek z badania dostarcza się diagnoście
2) Jeśli policjant wpisze w pokwitowaniu "Usterki Pokolizyjne" a nie wypisze jakie to diagnosta stwierdzi na stacji czy butle trzeba oddać do badania doraźnego czy nie w razie wątpliwości może poprosić o opinie rzeczoznawcy , ale jeśli ewidentnie butla nie mogła odnieść żadnych uszkodzeń to doraźne badanie takowej butli można sobie darować


Obrazek

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Post autor: matisim » pt lis 22, 2013 16:18

silent_rob pisze:PO:
1) Butli nie trzeba wymieniać tylko oddać do TDT ( Transportowy Dozór techniczny) w celu wykonania badania doraźnego i papierek z badania dostarcza się diagnoście

a tego to już nam diagnosta nie powiedział, może i nie wiedział :) i patrząc na najbliższe oddziały w mojej okolicy to mam ok 100 km do takiego więc tak czy tak warto by tam jechać, niż kupować butlę.


silent_rob, dzięki za oświecenie :)



kamilq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 14, 2012 07:19
Lokalizacja: miejsce piastowe

Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Post autor: kamilq » śr gru 25, 2013 22:30

Witam, jestem tu swieży ale mam pytanie odnośnie pierwszego badania technicznego w kraju, bo kogo by sie człowiek nie zapytał to kazdy mówi inaczej, a mianowicie jedni mówią ze teraz aby zrobić pierwszy przegląd w kraju wystarczy pojechać na Podstawową stacje kontroli pojazdów żeby diagnosta wystawił zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym i gotowe, inni ze musi być okręgówka. Chyba ze stacje muszą mieć jakieś specjalne zakresy prowadzonych badań ??



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Post autor: odzim » czw gru 26, 2013 20:13

musi byc okregowa stacja -bo tylko ona ma takie uprawnienia do pierwszego przegladu w kraju ,zreszta jak pojedziesz na podstawowa to i tak diagnosta ci badania nie przeprowadzi bo nie moze wystaic odpowiedniego dokumentu


Obrazek

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Post autor: matisim » śr sty 01, 2014 18:36

pytanie co do wycieraczki z tyłu: mam kombi, wycieraczkę usunąłem całkiem jest zaślepka bo i tak z nich nie korzystam przy max ciemnych szybach, diagnosta mówi że wycieraczki nie musi mieć tylko sedan, reszta musi. Jest na to przepis, że musi być i koniec? I przeglądu nie chciał podbić, a w trakcie kontroli policyjnej? Jak się upierdliwy gliniarz przyczepi to może zabrać dowód czy coś?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Post autor: Piasek » czw sty 02, 2014 09:41

matisim pisze:I przeglądu nie chciał podbić,
czyli jest przepis z którego wynika że każdy HB i każdy kombi musi mieć z tyłu wycieraczkę


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Post autor: jhosef » czw sty 02, 2014 11:17

silent_rob, czy wydanie kwitu z informacją do WK o demontażu instalacji LPG związane jest z posiadaniem faktury za demontaż?

Ja z rozpędu wywaliłem instalację i diagnosta mnie cofnął. Co prawda sprawę później rozwiązałem ale pytam z ciekawości.

Ja rozumiem, że trzeba mieć fakturę za poprawny montaż ale demontaż to tak na prawdę wywalenie wszystkiego co tyczy się LPG. I mnie jedyne ślady po LPG to otwory.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Post autor: matisim » czw sty 02, 2014 11:20

głupota jak nic, skoro mogę mieć z tyłu szybę na 100% ciemną to co mi po wycieraczce? :hmm:

a jak jest gdy mamy klapę gładką? bo w drugim mk3 HB mam gładką no i tam sie nikt nie czepiał, że nie mam wycieraczki a przegląd miałem dwa razy już robiony :jezor: wtedy sie go chyba spytam gdzie ją mam zamontować :grin:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Post autor: Piasek » czw sty 02, 2014 12:31

To w homologacji pojazdu masz adnotację o dopuszczeniu do użytku bez wycieraczki bo zamiast okien/szyb jest blacha - jak w busach-blaszakach
Jeżeli wytniesz i wstawisz szyby - musi być wycieraczka.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Re: Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Post autor: silent_rob » wt paź 21, 2014 08:54

odzim pisze:musi byc okregowa stacja -bo tylko ona ma takie uprawnienia do pierwszego przegladu w kraju ,zreszta jak pojedziesz na podstawowa to i tak diagnosta ci badania nie przeprowadzi bo nie moze wystaic odpowiedniego dokumentu
Nieprawda kolego wystarczy że stacja podstawowa ma małą literę "d" w zakresie wykonywanych badań i jużmoże robić pierwsze przeglądy :satan:
jhosef pisze:silent_rob, czy wydanie kwitu z informacją do WK o demontażu instalacji LPG związane jest z posiadaniem faktury za demontaż?
nie ma takiego wymogu prawnego jeśli diagnosta coś takiego chce to nie wie zbytnio co robić i szuka tzw blachy na dupe w razie WU :D powinien ogólnie dać wynik badania pozytywny i wystawić zaświadczenie z adnotacją że instalacja LPG została zdemontowana z tą adnotacją lecisz do urzędu i wykreślają LPG z dowodu

tu masz sprawe opisaną na forum dla diagnostów :D http://www.forum.norcom.pl/viewtopic.php?t=13883" onclick="window.open(this.href);return false;
matisim pisze:pytanie co do wycieraczki z tyłu: mam kombi, wycieraczkę usunąłem całkiem jest zaślepka bo i tak z nich nie korzystam przy max ciemnych szybach, diagnosta mówi że wycieraczki nie musi mieć tylko sedan, reszta musi. Jest na to przepis, że musi być i koniec? I przeglądu nie chciał podbić, a w trakcie kontroli policyjnej? Jak się upierdliwy gliniarz przyczepi to może zabrać dowód czy coś?
TO niech swoją wypowiedź poprze odpowiednim aktem prawnym :rotfl: w obowiązującym obecnie rozporządzeniu DZ.U.2012.0996 lub jak kto woli Poz. 996 w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów... nie ma nawet mowy o określaniu stanu działania czy występowaniu tylnej wycieraczki jest mowa tylko o przedniej. W starszym rozporządzeniu mówiącym o warunkach technicznych pojazdów także nie ma nic o tylnej wycieraczce. A jeśli byłby nadgorliwy i chciałby to podczepić pod niesprawność dodatkowych akcesoriów zamontowanych w pojeździe to poproś jeszcze o sprawdzenie zmieniarki CD , radia czy tuby :banghead:


Obrazek

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Post autor: daniel23584 » pt paź 31, 2014 14:05

Koledzy szybkie pytanko.. wlasnie zobaczylem ze termin badania technicznego to 02.11.2014 czyli niedziela. Dzisiaj wyjechalem i wracam w niedziele i czy ten termin liczy sie wlacznie z 02.11?


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Przegląd Techniczny (Warto wiedzieć)

Post autor: Piasek » pt paź 31, 2014 14:44

do drugiego włącznie czyli od północy z 2go na 3ci już nie masz przeglądu i nie ma opcji żeby ci się udało z tym myknąć przy takim obstrzale policji jaki towarzyszy tej imprezie w całej PL.
Nie ma żadnej rejonizacji - wjeżdżasz na pierwsza SKP po drodze i robisz badanie techniczne. Tyle że dzisiaj są otwarte wszystkie - w niedzielę prawie żadna.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość