Montaż czujnika temperatury oleju -niska temperatura

Wszelakie info dotyczące diagnostyki,takie jak np.oceny logów itp.

Moderatorzy: italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hanys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: sob lut 24, 2007 01:08
Lokalizacja: Oss(Holandia)
Kontakt:

Montaż czujnika temperatury oleju -niska temperatura

Post autor: hanys » pt wrz 22, 2017 20:35

Witam
Posiadam Ibize Tdi ASV 110koni 2002 rok ,po ostatnich problemach z turbiną (ciśnienie wariowało ale wyczyszczenie pomogło)i stwierdzeniu że turbo ma się ku końcowi, zdecydowałem się na montaż dodatkowych wskaźników ciśnienia doładowania i temperatury oleju,
Z czujnikiem doładowania nie mam problemów ,ale niestety nie ma u mnie miejsca w podstawie filtra oleju (powinna być śruba "zaślepka"ale niestety jej nie ma jest to zaślepione na sztywno) więc kupiłem trójnik który wkręcam w miejsce czujnika ciśnienia a w niego czujnik ciśnienia i dodatkowy czujnik temperatury .Niestety temperatura oleju nie przekracza 75 stopni na wskaźniku po 70 km autostrady ,niecałe 75 po lekkim butowaniu na mieście ,wiec na sto procent za mało ( wydaje mi się przez zastosowanie trójnika czujnik nie znajduje się w przepływie tylko jest lekko oddalony wiec przekłamuje ).Wiec wkręciłem czujnik temperatury bezpośrednio w miejsce czujnika ciśnienia( pomijam to pali się kontrolka na desce bo to dla testu) ,jest lekka poprawa bo pokazuje trochę powyżej 80 stopni po 30 km autostrady ale wciąż wydaje się mało.Czy może być tak że ma inną temperaturę w miejscu czujnika ciśnienia niż w oryginalnym miejscu na czujnik temperatury?Różnica w sumie 2cm ale nie wiem jak z kanałami w podstawie filtra i w sumie też tam gdzieś jest chłodniczka oleju więc też może mieć wpływ.Co myślicie bo zostały mi dwie opcje ,albo czujnik temperatury w korku spustowym w misce albo wymiana podstawy filtra oleju na taką z miejscem na czujnik . :banghead:
Aha dodam że auto po czipie na 140kuca z mocno poprawionym dołem obrotów więc dmucha jak szalone już od niskich obrotów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości