MKIV - Jakie sprężyny ?

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

MKIV - Jakie sprężyny ?

Post autor: perki » pt mar 04, 2011 21:43

Witam . podepne sie do tematu zeby nie zakladac nowego ;)

czy do golfa iv na felach 17 obnizenie samego tylu sprezynami max -20 ( bo musze kupic amorki + sprezyny nowe ) tak wiec bedzie to wygladalo lepiej niz seria , nie strace i tak slabe komfortu w porownaniu do seri i czy mozna wogole sam tylobnizyc tak nieznacznie ?

jezli ktos moze pomoc to prosze o priv ,



Awatar użytkownika
Dejvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob sty 15, 2011 22:25

MKIV - Jakie sprężyny ?

Post autor: Dejvw » sob mar 05, 2011 18:44

Jak obniżasz to obie osie



deluks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 21, 2010 19:12

MKIV - Jakie sprężyny ?

Post autor: deluks » sob lip 23, 2011 17:13

Niedawno stałem się posiadaczem Golfika Mk4 1,4 16V na seryjnym zawiasie i jest dla mnie trochę za miękki... możecie poradzić jakie springi by pasowały żeby go trochę usztywnić ?



Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

MKIV - Jakie sprężyny ?

Post autor: lgruszkos » sob lip 23, 2011 23:47

w zaleśności jakie masz ko\lalae myślę że -40 i bedzie git


Moje mk4 viewtopic.php?f=89&t=173568" onclick="window.open(this.href);return false;
---------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: MKIV - Jakie sprężyny ?

Post autor: beetle » ndz lip 24, 2011 09:20

anid23, na oko, ze zdjęcia, oceniając wheelgap (dziurę między oponą a błotnikiem) albo po kolorze sprężyn nikt nie powie ci dokładnie jakie jest obniżenie zawieszenia.
także po oznaczeniach i danych katalogowych nie mamy gwarancji że akurat u nas, w naszym autku będzie się zgadzało.
jedyna dobra, obiektywna metoda (niezależna od rozmiaru kół i ciśnienia w oponach) to taki pomiar:
Obrazek
zmierz u siebie z przodu, z tyłu i porównaj z podobnym golfem (najlepiej ten sam silnik, rocznik, wyposażenie...) w którym nie zmieniano fabrycznych springów (różnica = obniżenie zawieszenia).
najlepiej niech ktoś z forumowiczów z fabrycznym zawieszeniem poda ten wymiar i będzie wzorzec do porównań.

dla niektórych "glebomaniaków" :) ważniejsze jest obniżenie auta czyli odległość progu/hokeja/miski/wahacza od asfaltu.
ale to bez sensu - wystarczy założyć małe kółeczka albo spuścić powietrze z opon i będzie rekord :P


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

deluks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 21, 2010 19:12

Re: MKIV - Jakie sprężyny ?

Post autor: deluks » ndz lip 24, 2011 09:57

Igruszkos, mam takie 15" jak ty miałeś na początku. Coś takiego by pasowało ? http://allegro.pl/sprezyny-hr-golf-iv-k ... 70838.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: MKIV - Jakie sprężyny ?

Post autor: lgruszkos » ndz lip 24, 2011 22:33

deluks pisze:Igruszkos, mam takie 15" jak ty miałeś na początku. Coś takiego by pasowało ? http://allegro.pl/sprezyny-hr-golf-iv-k ... 70838.html" onclick="window.open(this.href);return false;
musisz sprawsdzić o ile niby obniżają te sprężyny, moje obniżają o -40 przód i -40 tył, Jeśli masz silnik TDI to siądzie podobnie, bo jeśli benzyne to bedzie wygladał jak kolego Goraj z forum


Moje mk4 viewtopic.php?f=89&t=173568" onclick="window.open(this.href);return false;
---------------------------------------------------------------------------------

deluks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 21, 2010 19:12

MKIV - Jakie sprężyny ?

Post autor: deluks » pn lip 25, 2011 00:14

lgruszkos, ja mam 1,4 benzyniaka :/



Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

MKIV - Jakie sprężyny ?

Post autor: lgruszkos » pn lip 25, 2011 06:19

uuu to nie siądzie tak samo, bo diesel ma dużo cieższy przód. Musisz szukać typowo sprężyn pod taki rodzaj silnika, albo gwint i wtedy wyregulujesz idealnie


Moje mk4 viewtopic.php?f=89&t=173568" onclick="window.open(this.href);return false;
---------------------------------------------------------------------------------

deluks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 21, 2010 19:12

MKIV - Jakie sprężyny ?

Post autor: deluks » śr lip 27, 2011 13:40

wg katalogu H&R te spręzynki pasują do 1,4 a obniżenie -35mm



Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

MKIV - Jakie sprężyny ?

Post autor: lgruszkos » czw lip 28, 2011 07:03

to jeśli tak jest to bedzie oki


Moje mk4 viewtopic.php?f=89&t=173568" onclick="window.open(this.href);return false;
---------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 620
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: FABIA II
Silnik: CAYA

Re: MKIV - Jakie sprężyny ?

Post autor: slawek987 » ndz mar 05, 2017 19:55

Witam,
posiadam MKIV 1,9TDI HB (highline). Ostatnio pękła mi tylna sprężyna. Przymierzam się do zakupu nowych sprężyn.
Bardzo proszę o pomoc jakiej marki sprężyn mam szukać? Może ktoś mi podać oryginalny numer OE sprężyn?
Interesuje mnie oryginalna wysokość, nie chcę absolutnie obniżać auta.
Z góry dziękuję za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości