[vw]krótsze spręzyny do gwintu-jaki gwint ma najkrótsze

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » czw sty 21, 2010 19:33

O ile się nie mylę to w gwintach bez osobnego helpera sam helper jest w sprężynie głównej. Wygląda to jak zagęszczenie zwojów przy jednym z końców sprężyny. Większość tylnych kitowych sprężyn to ma :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » czw sty 21, 2010 23:00

Śmiało wyciągaj pomocniki, przecież nagle hopa albo dziura na pół metra Ci nie wyrośnie na drodze jak będziesz leciał 100km/h, bo z taką prędkością się jeździ po drodze gładkiej jak stół, która dziur nie ma. Reszta miejskich dróg to 50-60km/h w porywach, więc dziurę ominiesz i w nie pofruniesz, bo za małą siłę ciągu będziesz miał bez skrzydeł :P


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pt sty 22, 2010 00:16

Problem się pojawi przy przejeżdżaniu np progów zwalniających pod skosem. Wtedy jedno koło będzie wisieć i napewno zdąży się wysunąć.

Osobiście też jestem za wyciągnięciem tego ustrojstwa bo gwintu na wiosnę zabraknie :) Podziele się wrażeniami :P


Obrazek

Kwiatoshi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 13:20
Lokalizacja: Głowno kolo Łodzi
Kontakt:

Post autor: Kwiatoshi » pn mar 22, 2010 14:53

Ja mam u siebie do gwintu weiteca założoną główna sprężynę z gwintu H&R... HRowa sprężyna jest krótsza o jakie 3-4 cm z grubszego drutu i jest ogólnie twardsza auto teraz jest posadzone +/- 60mm a do końca gwintu na kolumnie mam jeszcze 70mm :bajer:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2315410#2315410

Seeboo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 17, 2017 19:11

[vw]krótsze spręzyny do gwintu-jaki gwint ma najkrótsze

Post autor: Seeboo » pt mar 17, 2017 19:15

Witam,

Chciałbym się podpiąć pod temat... nie mogę znaleźć sprężyn do gwintu weiteca o takiej samej długości... czy można założyć sprężynę 3cm krótszą na przód po obu stronach? Mam teraz 29,5cm a znalazłem tylko 26,5cm... :( Sprężyny różnią się jeszcze grubością (o 3mm)... I jeszcze pytanie czy nie siedzie mi przod jeszcze bardziej? Gwint jest ustawiony na jak najwiekszy przeswit...

Z góry dzięki za odpowiedź.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 4 gości