Amortyzatory KAMOKA opinie!!

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr maja 06, 2009 18:05

jak ja zmienialem z tyłu amorki to na "probe" zalozylem Kager amory.robiłem wtedy na warsztacie samochodowym wiec wymiana gratis i w razie reklamacji zaden problem z czymkolwiek.i wiecie co?jestem z nich bardzo zadowolony.



michalbaran
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 05, 2010 08:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: michalbaran » pt lut 05, 2010 09:00

Witajcie

to mój pierwszy wpis na forum więc proszę o wyrozumiałość
w kwietniu zainstalowałem amortyzatory na tył firmy Kayaba zakupione w firmie 4cars w Łodzi
niestety podczas mrozów (-18) amorki zamarzły uniemożliwiając korzystanie z auta (brak możliwości ugięcia nadwozia pojazdu)
oczywiście towar zareklamowałem ale otrzymałem odpowiedź że czas rozpatrzenia reklamacji to 14 dni plus ewentualnie 7 dni jeśli towar zostanie wysłany do producenta (super !!) i nie mam co liczyć na amortyzatory zastępcze w tym czasie (więc postawię sobie auto na cegłach na 14 dni albo i więcej)
nie mając wyjścia bo autko jest potrzebne mojej żonie zakupiłem jeden z tańszych produktów dostępnych na rynku, tytułową Kamokę w cenie 59 zł/szt

na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, żałuję że od razu nie zakupiłem Kamoki
komplet kosztował mnie tyle co jedna Kayaba a przynajmniej nie zamarzają;
badania na trzepaku (po zamontowaniu) daje wynik na poziomie 73 % sprawności
co według diagnosty mechanika jest bardzo dobrym wynikiem

a na koniec żeby sprawiedliwości stało się za dość otrzymałem odpowiedź z firmy Kayaba że moja reklamacja nie została uwzględniona bo jak się odmroziły to działają

Pozdrawiam
Michał :goof:



Awatar użytkownika
danstro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lip 30, 2009 14:48
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: danstro » wt lut 09, 2010 00:42

mi dzisiaj własnie tak amorki z tylu przymarły ze nie dało sie jechać,uczucie takie jakby tyl byl zespawany i dzisiaj kupilem dwa gazowe amory Kayaby oby nie przymarzaly.dodam ze te stare to monroe i na nich zrobilem 100tys km!!
Ostatnio zmieniony wt lut 09, 2010 00:42 przez danstro, łącznie zmieniany 1 raz.


danielos

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » wt lut 09, 2010 18:56

Chyba od września mam na przodzie amortyzatory olejowe firmy Kamoka. Bałem się ich zakupu, ale niepotrzebnie :) Pełna, fachowa i szybka obsługa, ogólnie przez GG i przez telefon, pełen profesjonalizm jako firma dostarczająca części zamienne do samochodów. Zamówiłem w czwartek o 10, w piątek o 11 były u mnie. Pierwsza przesyłka gratis od firmy :) Jeszcze tam jest 10 % rabatu. itd. Jaka to jest konkretnie produkcja - jedni mówią, że to Chiny, drudzy, że gdzieś południowe tereny za granicami Polski .... Jakie są takie są.

Użytkowane w dosyć ciężkich warunkach warszawskich. Samochód szczególnie nie obciążany masą, ale nie oszczędzany.

Od czasu wymiany - narazie spokój :) W zimie wiadomo - przy mrozie -18 trochę sztywniejsze, ale nie ma co oczekiwać cudów na skalę air-ride. Samochód chyba stoi trochę wyżej - to muszę powiedzieć.

Jakość wykonania - żadnych cudów i żadnych odstęp od normy. Po prostu amortyzator do Golfa MK3. Luzów narazie nie zauważyłem, autko trzyma dalej "fason" i amorek po ugięciu bez bujania wraca na podstawową pozycję.

Jako amorek do normalnego użytkowania - ja mogę polecić. Z całym sercem. W szczególności za te pieniądze.

Jeżeli ktoś ma ambicję do posiadania Golfa WRC to niech lepiej omija szerokim łukiem bo będzie bluźnił, wyzywał, etc.
Ostatnio zmieniony wt lut 09, 2010 19:00 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Jericho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 03, 2009 02:26
Lokalizacja: Szczecin

Amortyzatory KAMOKA opinie!!

Post autor: Jericho » śr lip 03, 2013 18:29

I jak tam Kamoka spisuje sie z biegiem lat?

Jeden mechanik z Wroclawia bardzo mnie na nie namawial przy najblizszej naprawie zawieszenia. Bdb cena do jakosci. U mnie fabryczne w passku wytrzymaly 230kkm. 2 sie poca po jednym na os ;(.



dany2b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 28, 2009 13:08
Lokalizacja: Skórcz

Re: Amortyzatory KAMOKA opinie!!

Post autor: dany2b » ndz sie 24, 2014 09:13

Witam...

powiem wam panowie szczerze! KAMOKA to jest mlodszy brat KAYABY (firma ma udziały w KAMOCE) zawory w tych amortyzatorach sa wlasnie kayaba olej tez tyle ze tanszy... Sam zakupilem amortyzatory gaz-olej KAMOKA 1rok i 8 mies temu do przodu i jestem mega zadowolony! na djagostyce przod 89% sprawnosci PO ROKU NA DJAGNOSTYCE zero roznicy od czasu montarzu! a na tyle mam gaz-olej firmy COFAP(produkcja MAGNETI MARELLI) i powiem wam ze po zamontowaniu i sprawdzeniu na stacji 78% ale po 1roku i 5mies zaczynaja cieknac! kamoki kupilem tez do matiza tyl ale olej i powiem szczerze sa rewela a tym gadaniem sklepikarzy ze oni sprzedaja np. kager, maxger, optimal, daco, i innych "BO SA DOBRE"(DO PODKRECANIA KASY) na ktorych najwiecej mozna zerznac z klienta dowalajac marze na maxa i w sklepie mowiac ze "tych firm nie mialem jeszcze reklamacji" a jak patrzylem po sklepie(maly sklepik ktory nie ma zaplecza na reklamacje) to na podlodze leza 2 amory jeden daco a drugi maxger do reklamacji ale pokerowa twarz najwazniejsza! ludzie z wami to jest tak "lepiej dolozmy do drogich np monroe lub kayaba bo to firma a nie tam jakies KAMOKA :/ ludzie powiem szczerze WSZYSTKIE AMORY SA ROBIONE W "CHRL" TZN CHINYYYY!!!!!!!!! POCZYTAJCIE TROSZKE PO ZAGRANICZNYCH FORACH TO SIE PRZEKONACIE GDZIE ROBIA KAYABA I INNYCH WIODACYCH MAREK!

POZDRO!



Awatar użytkownika
elemenateur
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 460
Rejestracja: pn lis 19, 2007 14:29
Lokalizacja: SZCZECIN / GŁOGÓW
Kontakt:

Amortyzatory KAMOKA opinie!!

Post autor: elemenateur » wt paź 07, 2014 18:45

KAmoka niszczy mega pozytywnie ceną - produkcja to na pewno chiny ale z tego co narazie poszło to reklamacji nie było. Spośród tanich amorków typu maxgear kraft na pewno wziąłbym kamokę.



Co do tego gdzie są robione wszystkie amorki to nie zgodzę się z Tobą. TAnizna o której wspominałeś do której zalicza się kamoka - chiny. Bilstein kayaba sachs - najczęściej europa.
Pozdrawiam
Marcin


NAJNIŻSZE CENY NA OLEJE MOTUL NA FORUM
FERODO, LIQUI MOLY, MILLERS, LEMFORDER
Zadowolenie klientów bezcenne ->viewtopic.php?f=32&t=154643
Obrazek
DO DYSPOZYCJI DOTYCHCZASOWYCH I NOWYCH KLIENTÓW JESTEŚMY POD NICKIEM ELEMENATEUR
TELEFON: 730338154, 663962604, 794675296, 796553835
GG: 51221933, 347504, 17787178
EMAIL: SKLEP@PRO-CHOICE.PL

piotrmizera82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw cze 29, 2017 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amortyzatory KAMOKA opinie!!

Post autor: piotrmizera82 » wt wrz 26, 2017 23:46

Odświeżając trochę temat, ja do swojego Golfa V 1.9 TDI założyłem ostatnio sprężyny na tył i klocki właśnie od Kamoki, cena była mega okazyjna, a znajomy sprzedawca również nie wypowiadał się negatywnie. Klocki się szybko ładnie ułożyły i jest wszystko ok, a sprężyny to cóż mogę powiedzieć, auto nie siadło i nic nie zgrzyta również jest w porządku, także co tanie nie znaczy złe.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Amortyzatory KAMOKA opinie!!

Post autor: wesol » śr wrz 27, 2017 06:41

Tylko co moe powiedziec sprzedawca jak on ego ani nie montowal ani nie uzytkowal. Bezsens. Napewno nei kupuje sie z tej firmy elementow mechanicznych jak przeguby itp sprawy. Nie wytryzmuja pierwszego strzala ze sprzegla. Mieli je jakby byly z drewna zrobione. Nawet bez strzala to drgania sa przenoszone na bude. Opina po testach wlasnych i znajomych w budzie sharana itp. O ile tarcze hamulcowa mozna jeszcze poprobowac i to najlepiej na tyle tak w jakies lozyska przeguby itp sprawy nie szedl bym w tej marce.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Amortyzatory KAMOKA opinie!!

Post autor: grandi » śr wrz 27, 2017 14:14

Tanie części są dla bogatych ludzi co by dwa razy wymieniali


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

piotrmizera82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw cze 29, 2017 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amortyzatory KAMOKA opinie!!

Post autor: piotrmizera82 » czw wrz 28, 2017 14:55

wesol pisze:Tylko co moe powiedziec sprzedawca jak on ego ani nie montowal ani nie uzytkowal. Bezsens. Napewno nei kupuje sie z tej firmy elementow mechanicznych jak przeguby itp sprawy. Nie wytryzmuja pierwszego strzala ze sprzegla. Mieli je jakby byly z drewna zrobione. Nawet bez strzala to drgania sa przenoszone na bude. Opina po testach wlasnych i znajomych w budzie sharana itp. O ile tarcze hamulcowa mozna jeszcze poprobowac i to najlepiej na tyle tak w jakies lozyska przeguby itp sprawy nie szedl bym w tej marce.
Napisałem swoje spostrzeżenie po przejechaniu póki co około 5 tyś. km. na razie odpukać wszystko jest ok. Nie wiem jak jest w przypadku przegubów czy łożysk.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Amortyzatory KAMOKA opinie!!

Post autor: wesol » czw wrz 28, 2017 18:16

To zadna wyrocznia. Po jednej czesci. Nie ma co to producent chyab najtanszy na rynku. Wszelkie toprany optimale itp sprawy sa drozsze aczkolwiek nawet niekoniecznie nic lepsze.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

daropaszk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw maja 25, 2017 17:50
Lokalizacja: Lublin

Amortyzatory KAMOKA opinie!!

Post autor: daropaszk » pt paź 20, 2017 23:14

Ja również mam założone sprężyny od Kamoki i dają radę, jak kolego piszesz opcja mocno ekonomiczna, jednak się sprawdza. Nie zawsze trzeba przepłacać za firmę.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Amortyzatory KAMOKA opinie!!

Post autor: wesol » sob paź 21, 2017 07:01

Przeguby sobie kup to zobaczysz. A sprezyny to kawal preta zwiniety i zahartowany. Teraz kto wie czy nie siada one czy tez nie strzela. Jak znam ta firme to nigdy nie peknie taka sprezyna bo jest prawie wcale nie zahartowana.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości