Air Ride - INFO Ogólne

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

arek460
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 31, 2014 20:37

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: arek460 » pt wrz 15, 2017 10:44

Witam, Panowie mam pytanie odnośnie miejsca montażu kompresora. Zamontowałem go pod spodem auta i chciałbym się dowiedzieć czy może coś mu się stać jak będzie rozgrzany i np. zostanie ochlapany wodą. Czy kompresor może popękać i się rozlecieć ? Chciałbym wykonać jakąś obudowe na niego ale nie mam żadnej koncepcji, może ktoś z Was ma jakieś pomysły. Kompresor to viair zamontowany w caddy mk1.



ICEMANIK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 24, 2017 20:26

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: ICEMANIK » pt lis 24, 2017 21:09

Witam wszystkich jeżdżących na powietrzu i nie tylko :)
temat ten czytam odkąd Air zagościł w moim aucie, co prawda nie jest z grupy VAG to jednak zdecydowałem się tu zapukać, ponieważ widzę że z tego forum można dużo się dowiedzieć. No i mam nadzieję usłyszeć kilka konstruktywnych porad odnośnie konstrukcji/ modyfikacji okuć.

Pacjent to Insignia na powietrzu. Poniżej naszkicowałem schemat obecnej konstrukcji przedniego zawieszenia. To co mnie denerwuje to górne mocowanie amortyzatora (zielony element) jest zdecydowanie za wysoki, jest to oryginalne rozwiązanie od Insigni. Element metalowo-gumowy zawiera w górnej części łożysko, na którym oryginalnie się opiera sprężyna - w tym mocowaniu leży idealnie, bo środkowa tuleja jest pomiędzy jej zwojami, natomiast kiedy są płaskie okucia poduch to:
1. łożysko nie pracuje tylko wisi,
2. ciężar auta spoczywa punktowo na okuciu i dochodzi do mikropęknięć i uszkodzenia okucia po dłuższym czasie
3. i najważniejsze - nie zadowala mnie obecna gleba - potrzebuję tych 20-30 mm niżej :kac:
4. trzeszczy przy skręcaniu :hmm:

Schemat obecnie:
Obrazek

Oryginalne mocowanie:
Obrazek

Najpierw próbowałem dotoczyć wyższe okucie, czyli o 30mm podniosłem wysokość okucia by ta tuleja mogła się schować wewnątrz okucia, a łożysko opierało się tylko na okuciu, ale japa była, więc okucie skróciłem, poduszkę również -obciąłem o te 20mm wystającą tuleję w miejscu gdzie kończy się plastikowe łożysko, i tak przejeździłem lato, dopóty amor nie wybił górą i uszkodził maskę :banghead: 100km wracałem z otwartą maską po autostradzie - mocowanie było na tyle osłabione, że zostało w 2 częściach, brawo za moją pomysłowość nominacja roku jest moja :okej:

Ewidentnie trzeba zmodyfikować górne mocowanie pytanie jak, żeby to miało ręce i nogi :bajer:
Mogę zdjąć dokładne wymiary, by coś dobrać na wymiar. Jakieś inne mocowanie lub łożysko? czy może stalowa podkładka między uciętym mocowaniem.
Pomoże ktoś?



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6257
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: k0nr4d » sob lis 25, 2017 01:53

Mapet ma gotowe rozwiazanie do insignii..


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Wichura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 07, 2017 11:37

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Wichura » czw gru 07, 2017 11:55

Witam , jestem pod wielkim podziwem roboty jaka zrobiliście na tej stronienie dokładniej w tym temacie mam plan założyć airride w swoim samochodzie nie jest niestety samochód niemiecki przypłynął z za wielkiej wody :D może nie dostanę bana :bigok: , jestem na etapie zbierania gratów i w połowie tematu ale chce doczytać do końca
Mam nadzieje ze nie macie mi za złe zemzarejestrowalem się na waszym forum tylko z powodu tego tematu ale nie istnieje chyba lepiej dopracowany temat w naszym języku i w tym kraju :okej:



Wichura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 07, 2017 11:37

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Wichura » śr gru 20, 2017 17:42

Obrazek

Przeczytałem cały temat bardzo pomocny , temat mi bardzo pomógł może trochę się odwdzięczę dla tych co chcą maksymalnie ciąć koszty pierścienie robię z sprężyny Seata Ibizy koszt 10 zł za 4 poduszki 130/3 rubeny średnica wewnątrz 84mm grubość drutu 9 mm
Pociąć do ogniska rozchartowac zespawać i jest
Na okucia tez mam pomysł pokaże ja zeobie



Awatar użytkownika
trepson_vlcrew
VAG ŁOWICZ
VAG ŁOWICZ
Posty: 3952
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:53
Lokalizacja: Łowicz

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: trepson_vlcrew » śr gru 20, 2017 18:30

po co spawać, idąc tym tropem i tokiem myślenia trytytka będzie dobra ;d
brawo za kreatywność :rotfl: :rotfl:


Obrazek

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413934
#vlcrew #bagged #12_5j #widebody #1.8t #custom #LY3D #mk4

Wichura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 07, 2017 11:37

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Wichura » śr gru 20, 2017 19:58

trepson_vlcrew Jakie widzisz wady tego rozwiązania w porównaniu do oryginału ??
Ja widzę tylko różnice w cenie jestem spawaczem wiec problemu nie widzę szkoda ze nie nierdzewka ale bez wybrzydzania ;)u
Okucia jeszcze nie dojechały ale na początek na sam tył komplet bez śrób 140 zł plus trochę mojej roboty :bigok: będą zdjęcia to pokarze ;)



Awatar użytkownika
trepson_vlcrew
VAG ŁOWICZ
VAG ŁOWICZ
Posty: 3952
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:53
Lokalizacja: Łowicz

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: trepson_vlcrew » śr gru 20, 2017 20:36

sorry ale ja wole jak oryginał jest to jest raz że zawieszenie dwa to pneumatyka jak by mi coś w trasie sie zepsuło to na kogo wtedy... wole to oddac ludzią którzy siedzą w tym już bardzo długo


Obrazek

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413934
#vlcrew #bagged #12_5j #widebody #1.8t #custom #LY3D #mk4

Wichura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 07, 2017 11:37

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Wichura » śr gru 20, 2017 20:48

Ja nie neguje twojgo podejścia :) ja poprostu pokazuje tańsze rozwiązanie ;)
Uważasz ze taka sprężyna może pęknąć pod naporem gumy :)? Raczej wątpię
Druga sprawa kup poduszkę rubeny z oryginalnymi okuciami i spróbuj ja założyć do auta bez przeróbek :) prawda jest taka ze kazdy kto airrida ma przeróbki w mniejszym lub większym stopniu



Awatar użytkownika
trepson_vlcrew
VAG ŁOWICZ
VAG ŁOWICZ
Posty: 3952
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:53
Lokalizacja: Łowicz

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: trepson_vlcrew » śr gru 20, 2017 21:23

wole żyć w nieświadomości z czego jest pięrścień... wiem że sprężyny pękają... jakoś ja bym nie szedł w to...


Obrazek

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413934
#vlcrew #bagged #12_5j #widebody #1.8t #custom #LY3D #mk4

Wichura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 07, 2017 11:37

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Wichura » śr gru 20, 2017 22:26

Zgadza się pękają bo są zahartowane i to dość mocno



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6257
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: k0nr4d » czw gru 21, 2017 14:34

Przecież pierścienie ogólnodostępne też są spawane... pomysł jak najbardziej ok.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Wichura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 07, 2017 11:37

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: Wichura » czw gru 21, 2017 17:02

Dzięki ;)



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Air Ride - INFO Ogólne

Post autor: RasPL » pt gru 22, 2017 06:22

ja wygielem pret 5mm nierdzewny w koło i zespawałem. nic przez 6 lat sie nie dzieje tylkooszlifowac zeby nie bylo zadziorow i tyle.


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości