Remont bloku, możliwości, pytania...

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Remont bloku, możliwości, pytania...

Post autor: wojtek_sari » pn wrz 07, 2015 22:21

Panowie sprawa ma się tak, panewka stwierdziła że w tym roku sezon skończy się wcześniej i się odezwała.
Na wstępie dodam że chcę zostać przy kompresorze jednak zamieniam G60 na Eatona M62, więc czy w związku z remontem mogę jakoś sobie pomóc, być może warto zmienić blok na 2l byc moze rozwierić na nadwymiar? Ogólnie czy warto coś tam grzebać czy zrobić poporstu zwykły remont?
Przy składaniu progów niestwierdziłem,tłoki podbno Mahle 0,25, więc poza pierścieniami raczej nie bedę nic tam ruszał, pozostaje kwestia dołu, szlifu wału jeśli bedzie taka potrzeba, w jakie panewki zainwestować? Auto jeżdzi okazjonalnie max 3tys na sezon, ale dośc intensywnie :hmm:
O czym pamiętać, czego nie robić, co zrobić bezwzględnie?


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

Awatar użytkownika
Mk2Gts
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn wrz 22, 2008 09:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Remont bloku, możliwości, pytania...

Post autor: Mk2Gts » śr wrz 30, 2015 17:29

Mogę polecić sputtery king racing'a na korby, główne bym dal Kolbena. Pamiętaj o osiowaniu wału i niech sprawdzą gniazda w korbach, ja bym to jeszcze wszystko wywarzył



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Remont bloku, możliwości, pytania...

Post autor: RasPL » sob paź 03, 2015 16:59

A do czego te sputtery ? Zwykle panewki robia 400kkm i po co tu kombinowac


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości