[mk1] Swap 1.6 72ps >> 1.8 16v PL

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Naddy.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 31, 2009 19:29
Lokalizacja: ze wsi;)

[mk1] Swap 1.6 72ps >> 1.8 16v PL

Post autor: Naddy. » wt mar 31, 2009 19:55

Witam
Jest w trakcie swapu silnika w moim mk1, pierwotnie siedziało w nim 1.6 72ps na gaźniku teraz chce włożyć PL-kę. Nurtuje mnie kilka pytań na które nie mogę znaleźć pełniej odpowiedzi.

1 - Z tego co wiem w układzie paliwowym w przypadku Ke-jeta panuje dość wysokie ciśnienie (7-8b) będę jakoś musiał połączyć metalowe przewody paliwowe pod maską z gumowymi/gumowymi w oplocie żeby doprowadzić paliwo do rodzielacza - jak to najlepiej zrobić? czy zaciśnięcie gumowego przewodu na metalowej rurce opaskami zaciskowymi wytrzyma takie ciśnienie?(nie zsunie się itp, metalowe przewody są niestety gładkie)

2 - PL-kę będę wsadzał w komplecie ze skrzynią AEN (czy jakoś tak, w każdym razie skrzynia z 16v na grubym wałku), obecnie mam przeguby wew i zew 90mm w nowej skrzyni są chyba flanszę po przeguby 100mm, da rade wymienić same przeguby wewnętrzne na 100mm? czy lepiej zmienić flansze w skrzyni na 90mm?

3 - Największy problem będzie chyba z wtryskiem, jako że w oryginale był gaźnik instalacje elektryczna nie jest przystosowana do ke-jeta. Mam z dawcy 3 wiązki - od komputerów i modułu zapłonowego na podszybiu do komory - od skrzynki do komory i od skrzynki na tył (pompy paliwa itp), czy po założeniu tych wiązek będę musiał coś jeszcze dodatkowo przerabiać? Ma ktoś może schemat która wtyczka gdzie idzie pod maską itp? Schematy elektryczne co prawda mam ale jakoś średnio mogę się z nich połapać co gdzie idzie.

4 - W alternatywie do oryginalnego KE-jeta z PL-ki mam jeszcze komplety wtrysk K-jetronic z GZ-a (1.8 112km) z tym że znów bez instalacji elektrycznej. Jeżeli zdecydował bym się założyć go zamiast ke byłby by odczuwalne jakies negatywne skutki tej zamiany? spadek mocy, za uboga mieszanka itp?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » śr kwie 01, 2009 14:11

1 Zapomnij o przewodach gumowych dla wysokich ciśnień. Rozerwie je i jeszcze spalisz auto całkowicie. Mi przy mocnej pompie 3 barowej potrafilo rozrywać przewody. Tylko oryginalne dawaj. Mogą być z golfa mk2 z silnikami na mechanicznych wtryskach

2. Przeguby 90 sa slabe. Jeśli chcesz zrobić wszystko porządnie zmieniaj wewnętrzne na 100 a zewnętrzne też na te mocniejsze.

3. Instalacja ke-jetronica nie jest skomplikowana. Problem jest tylko taki, że w zasadzie nie masz szans na kupno silnika ktory ma sprawne wszystkie czujniki, regulatory itd. Same prądy średnio spokojnie ogarnie średnio rozgarnięty elektryk (o ile schemat bedzie w ręku miał)

4. Tak, mogą wystąpić negatywne skutki. Rozdzielacze są projektowane pod konkretny silnik i pod konkretne zapotrzebowanie na powietrze. Zamiana jednego na drugi nic pozytywnego nie wniesie.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Naddy.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 31, 2009 19:29
Lokalizacja: ze wsi;)

Post autor: Naddy. » śr kwie 01, 2009 15:05

bugalon pisze:1 Zapomnij o przewodach gumowych dla wysokich ciśnień. Rozerwie je i jeszcze spalisz auto całkowicie. Mi przy mocnej pompie 3 barowej potrafilo rozrywać przewody. Tylko oryginalne dawaj. Mogą być z golfa mk2 z silnikami na mechanicznych wtryskach

2. Przeguby 90 sa slabe. Jeśli chcesz zrobić wszystko porządnie zmieniaj wewnętrzne na 100 a zewnętrzne też na te mocniejsze.

3. Instalacja ke-jetronica nie jest skomplikowana. Problem jest tylko taki, że w zasadzie nie masz szans na kupno silnika ktory ma sprawne wszystkie czujniki, regulatory itd. Same prądy średnio spokojnie ogarnie średnio rozgarnięty elektryk (o ile schemat bedzie w ręku miał)

4. Tak, mogą wystąpić negatywne skutki. Rozdzielacze są projektowane pod konkretny silnik i pod konkretne zapotrzebowanie na powietrze. Zamiana jednego na drugi nic pozytywnego nie wniesie.
1 - nie chodzi mi o "zwykłe" przewody gumowe z pierwszego lepszego sklepu moto, mam dostęp to przewodów paliwowych o wytrzymałości 20b i ciśnienie rozrywającym 63b, o ile połączenie ich z rodzielaczem itp to nie problem (mogę zakuć odpowiednie końcówki) to problem pojawia się właśnie w miejscu łączenia tych przewodów z tymi metalowymi idącymi z pod auta.

2 - ale czy przeguby 100mm będą pasować na moje połości czy je też muszę zmienić ?

3 - Elektrykę będę ogarniał sam, niestety mam o tym jak narazie mgliste pojecie (choć cały czasz przegladam/analizuje schematy itp)



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pt kwie 03, 2009 17:03

Naddy. pisze: 1 - nie chodzi mi o "zwykłe" przewody gumowe z pierwszego lepszego sklepu moto, mam dostęp to przewodów paliwowych o wytrzymałości 20b i ciśnienie rozrywającym 63b, o ile połączenie ich z rodzielaczem itp to nie problem (mogę zakuć odpowiednie końcówki) to problem pojawia się właśnie w miejscu łączenia tych przewodów z tymi metalowymi idącymi z pod auta.

2 - ale czy przeguby 100mm będą pasować na moje połości czy je też muszę zmienić ?

3 - Elektrykę będę ogarniał sam, niestety mam o tym jak narazie mgliste pojecie (choć cały czasz przegladam/analizuje schematy itp)
1. Jeśli jesteś pewny tych przewodów to zawieź je do miejsca gdzie dorabiają przewody do koparek lub hydrauliki siłowej. Tam zarobią Ci końcówki i wcale drogo nie skasują

2. Nie będą, półośka z przegubem 90 jest cieńsza, trzeba wymienić półośki

3. Dasz rade jeśli umiesz myśleć i wiesz cokolwiek nt. elektrotechniki.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » sob kwie 04, 2009 00:41

Naddy., jak jednak bys chcial rozdzielacz z przewodami to mam od PL :)



Naddy.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 31, 2009 19:29
Lokalizacja: ze wsi;)

Post autor: Naddy. » sob kwie 04, 2009 01:01

Dzięki za odpowiedzi

Przewody paliwowe zdecydowałem się jednak wykonać całe w firmie zajmującej się właśnie hydrauliką siłową wiec też problem z głowy, półośki pod przeguby 100mm też już w drodze.
Nad elektryką trochę posiedziałem i również wydaje mi się ze wiem jak to zrobić:)

k3fir dzięki za ofertę ale mam rodzielacz z PL-ki kompletny nigdy nie wspołpracujący z LPG wiec nie skorzystam.

Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości