przegub wewnętrzny 1.8t

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

przegub wewnętrzny 1.8t

Post autor: czaja86 » pt lip 21, 2017 13:26

Panowie. Dopadł mnie problem z przegubem wewnętrznym w 1.8t AWP skrzynia 5b. Przy skręconych kołach i ruszaniu słychać często takie metaliczne uderzenie które często jest odczuwalne aż pod nogami. Wymienione wszystko już co się chyba dało. Tuleje na stabilizatorze, końcówki stabilizatora, sworznie , końcówki kierownicze, gumy na wahaczu, sprężyny, poduszki i łożyska. Wczoraj na kanale znaleźliśmy dość mocno wyczuwalny luz na przegubie od strony kierowcy a dokładniej na jego wewnętrznej stronie. Czuć jak się rusza całość dość intensywnie. Śledząc forum znalazłem info że ten przegub występuje tylko razem z półosią. Przeszukując neta natknąłem się na kilka zamienników ale nie wiem czy będą one pasowały do mojego samochodu. Może ktoś już miał z tym styczność i by coś poradził.

Oto zamienniki jakie znalazłem:
https://e-katalog.intercars.com.pl/#/pr ... edowy.html
http://motoplatforma.com/index.php?p824 ... ny-skrzyni
http://motoplatforma.com/index.php?p621 ... ny-skrzyni



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Re: przegub wewnętrzny 1.8t

Post autor: nitrox89 » pt lip 21, 2017 21:00

Pascal, LPR to kupa, obydwa miałem, przy glebie nie wytrzymują nawet kilometra, walą jak wściekłe. U mnie się uspokoilo po wsadzeniu używanego przegubu. Ewentualnie szukaj w ASO (koło 180 zł po zwrocie starego),lub Spidana/Lobro, choć znajomy już chyba dwa rozwalił w krótkim okresie czasu.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka


Rust is lighter than carbon fiber

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: przegub wewnętrzny 1.8t

Post autor: Pastusiak » sob lip 22, 2017 00:39

Jak stuka przy skręcie to raczej zewnętrzny od strony koła.

Kiedyś SKF był b. dobry ale drogi, niektórzy polecają Ruville.



czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

Re: przegub wewnętrzny 1.8t

Post autor: czaja86 » czw lip 27, 2017 11:02

Raczej nie jest to zewnętrzny bo on nie stuka przy skręcaniu tylko jak napisałem jest jedno głuche puknięcie i koniec. Coś jak by się naprężyło po czym puściło i koniec. Po za tym ruszając półośką pod autem czuć było luz na przegubie wewnętrznym. Zewnętrzny to jak dobrze kojarzę raczej terkocze przy ruszaniu na skręconych kołach.
Skłaniam się raczej nad wymianą całej półosi na używaną bo koszt samego przeguby jest dość wysoki i problem z dobrym zamiennikiem.
Mam w domu przeguby od leona 1.8T ze skrzyni 6b ale wydaje mi się nie będą pasować pod skrzynię 5b. Muszę wejść pod auto i zobaczyć jak całość wygląda bo widzę różne rodzaje na necie



Awatar użytkownika
Mr Coffee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:31
Kontakt:

przegub wewnętrzny 1.8t

Post autor: Mr Coffee » czw lip 27, 2017 20:12

Z 6b nie podejdą półosie do 5b



czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

przegub wewnętrzny 1.8t

Post autor: czaja86 » śr wrz 13, 2017 10:57

Stukotu ciąg dalszy. Wymieniłem obie całe półosie na używane z minimalnym luzem i stuka dalej. Dodatkowo może to zbieg okoliczności ale podczas jazdy czuć wibracje na całym aucie. Mechanik twierdzi że to skrzynia bo uderzenie jest od strony kierowcy. Po odczepieniu półosi od skrzyni czuć luz dość znaczny na tych talerzach co się półosie przykręca ale w skrzyni nic nie stuka nie puka ani zgrzyta. Dodatkowo ostatnio przez dwa chłodniejsze dni nic nie pukało. Zawsze jak jest upał to słychać przy pierwszym ruszeniu już ten stukot. Jak chłodniej to nie zawsze a czasem nawet przez kilka dni jest spokój. Co można jeszcze by było sprawdzić bo na przeglądzie też nic nie znaleźli.



Awatar użytkownika
Mr Coffee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:31
Kontakt:

przegub wewnętrzny 1.8t

Post autor: Mr Coffee » śr wrz 13, 2017 19:51

Możliwe, że dwumas ma luzy



czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

przegub wewnętrzny 1.8t

Post autor: czaja86 » pt wrz 15, 2017 07:56

Nie ma dwumasu jest sztywne koło ze sprzęgłem od g60.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

przegub wewnętrzny 1.8t

Post autor: marcinas1983 » pn wrz 18, 2017 21:54

Może jest zużyty już mechanizm różnicowy?? Ja za to mam inny problem w 1.8T ale AGU... drży mi drążek zmiany biegów i podobnie jak u Ciebie... prawie wcale na zimnym silniku, jak się auto rozgrzeje to bardziej. Sprzęgło valeo zamiennik dwumasy, przegub wewnętrzny z lewej strony nowy, z prawej strony ten co był na lewej stronie ( wymiana przegubów nic nie zmieniła ), zmieniłem również poduszki skrzyni i to samo. Pozostaje kwestia skrzyni biegów... ale co tam mogło się zużyć tak, że telepie drążkiem zmiany biegów tego nie wiem.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

przegub wewnętrzny 1.8t

Post autor: iNitiaL » wt wrz 19, 2017 00:00

To samo pomyślałem od razu co kolega wyżej, czyli piznięty dyferencjał w skrzyni. Czujesz jakieś wibracje/szarpnięcie/opóźnienie na ułamek sekundy przy dodaniu gazu (po hamowaniu) i przy hamowaniu silnikiem po puszczeniu gazu? Ja miałem takie objawy w zamęczonej skrzyni mk3 gti. Wydaje mi się że na wbitym biegu i przy zablokowanym jednym kole nie powinieneś mieć za dużego luzu na drugiej półosi. A na pewno nie wyczuwalnego gołymi rękoma na flanszy skrzyni.


___

czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

przegub wewnętrzny 1.8t

Post autor: czaja86 » wt wrz 26, 2017 15:30

A więc lewarowałem auto i czuć luz za równo na kole kręcąc im lekko gdzie nie widać że półoś w skrzyni się obraca i za równo czuć razem z obrotem tego talerza na skrzyni. Wydaje mi się że może trafił mi się przegub w gorszym stanie niż mój bo podczas wyższej prędkości i skręcie w prawo czuć wibracje na kierownicy. Ma ktoś sposób żeby na 100% sprawdzić czy to skrzynia czy przegub bo nie chciał bym ponosić bezsensu dużych nakładów na naprawy które skutku nie przyniosą. Auto ma iść na sprzedaż i chcę żeby wszystko było ok aby przyszły kupujący nie miał żadnych pretensji że auto jest niesprawne. I tak już cały zawias zrobiłem z przodu bez sensu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości