Swap silnika na śląsku (GOLF IV 4) do 1.8T

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Dead0k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 01, 2017 22:40

Swap silnika na śląsku (GOLF IV 4) do 1.8T

Post autor: Dead0k » czw maja 04, 2017 14:27

Dzień dobry!
Interesuje mnie swap silnika, skrzyni 6, komputera, połosie, wybierak, i td. z 1.4 do 1.8T
Taki komplet samych części mniej więcej kosztuje ok 3 tys. złoty (na allegro). Chyba że ktoś wię o tańszych ofertach...

Pytanie: Czy ktoś robi SWAP na Śląsku? Albo może już ktoś to zrobił z użytkowników tego forum i wie mniej więcej do kogo się zwrócić i ile cenowo może wynieść taka praca?

Chciałbym ocenić czy opłaca się to w ogóle lub warto szukać i oglądać GTI wersje do nastąpienia sukcesu?!

Mam obudowę samochodu w dobrym stanie. Niestety jak potrzebowałem auta to wszystkie mocniejsze wersje były zgnite albo miały problemy z silnikiem, więc wybrałem co się nadawało do użytkowania.



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Swap silnika na śląsku (GOLF IV 4) do 1.8T

Post autor: Pastusiak » czw maja 04, 2017 17:15

Moim zdaniem bezsensu, za 3k części? to chyba jakieś na prawdę zużyte stare, dobry słupek to koszt 1500 bez osprzętu, a kompletny silnik 1,8T to nawet 2500 a reszta?
Poza tym będzie sporo zabawy a sama robota też będzie kosztować.

Lepiej sprzedać to co jest dorzucić i kupić 1,8T nawet z 98 roku, za ok 9 tys coś już znajdziesz do ogarnięcia.

Moim zdaniem taki pełny swap na dobrych zdrowych częściach to jakieś 5 tys spokojnie, pamiętaj też że hamulce, układ kierowniczy w 1,4 były inne niż w aucie które miało 2x tyle koni i silnik turbo.

Jak dla mnie to wygląda tak:
1) silnik/osprzet/skrzynia
2) kompletna robota swapu (ew. przeróbki)
3) komplet hamulców
4) układ kierowniczy/zawieszenie
5) koła - felgi/opony



Dead0k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 01, 2017 22:40

Swap silnika na śląsku (GOLF IV 4) do 1.8T

Post autor: Dead0k » czw maja 04, 2017 18:26

dzieki za zdanie. no też ciężko znaleźć żywe auta a często sprzedają właśnie martwe :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości