Bolączki 1.8T

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Bolączki 1.8T

Post autor: Fastener » śr wrz 04, 2013 21:01

Witam przymierzam się do kupna golfa/bory z motorkiem 1.8T 150/180 km w serii chciałbym dowiedzieć się od ludzi którzy na co dzień mają z nim do czynienia główne bolączki, sprawy niezbędne do ogarnięcia przy zakupie, na co zwrócić uwagę itd... Przy jakim przebiegu silnik zaczyna pobierać olej jak jest z turbo itp... Interesuje mnie silnik 180 km z 6 stopniowym przełożeniem wiadomo więcej mocy i jest szósty bieg, ale czy skrzynie się nie sypią ? Czytałem trochę o silniku 150 km AGU ponoć cieszy się nienaruszoną opinią. Proszę o poważne opinie, mile widziane długie odpowiedzi :hmm:



Awatar użytkownika
GregorzG60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: pt lis 21, 2008 14:09
Lokalizacja: podkarpacie

Bolączki 1.8T

Post autor: GregorzG60 » czw wrz 05, 2013 11:45

A kolego może byś sie wysilił i uzył wyszukiwarki ? wszystko zostało opisane setki razy a Ty nie chcesz się wysilić tylko wolisz zeby ktoś pisał 100ny raz to samo.
BTW nawet nie raczyłeś przeczytaj na 1 stronie mojego postu. Czyste lenistwo.


http://gregor10.pl Chiptuning Diagnostyka Hamownia DPF OFF

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Bolączki 1.8T

Post autor: Fastener » czw wrz 05, 2013 15:57

Przeczytałem każdy post w tym temacie kolego jak i na innych forach informacje na temat tego silnika jednak nie wszystko jest podane, a wszystkie odpowiedzi na moje pytania nie zostały podane, więc jeśli masz pisać takie posty nie pisz w ogóle nic. Widzę, że reklamujesz instalacje LPG możesz zatem podać przedział cenowy kompletnej instalacji do tego silnika :bajer:



Awatar użytkownika
GregorzG60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: pt lis 21, 2008 14:09
Lokalizacja: podkarpacie

Bolączki 1.8T

Post autor: GregorzG60 » pt wrz 06, 2013 16:40

Fastener - zadaj konkretne pytanie to dostaniesz konkretną odpowiedz, bo ogólnie masz podane bolączki.
Pytasz się na co zwrócic uwagę więc masz odpowiedz
'Najwiekszą bolączką 1.8T jest poprzedni właściciel.
Pozatym nieszczelnosci w dolocie, pekajace pompy wody, napinacz lancuszka walkow, popekane kolektory i strony gorąca turbo (od palowania na niesprawnym silniku z nieszczelnoscimi , niesprawna cewka , przeplywką), padaja cewki , przeplywki (srednio wystrzymuja 200-250tys km), wycieki oleju z pod pokrywy, ale to są drobnostki.
Ogolnie nie ma się co martwić. Polecam 1.8T Dobry wytrzymaly sprzet z potencjalem, smiało można gazować. Sprawny nie bierze oleju przy normalnej jezdzie.
'
orientacyjna cena za instalacje lpg do 1.8t 150km zaczyna się od 2100 w górę w zależności od elementów które chciałbys mieć czy to wtryski regi czy może lepsze hana. sterownik lpg-tech lub stag , reduktor ac r01 czarny, butla w koło , montaż + strojenie na drodze.

jak masz konkretne pytania to pisz smiało tu bądz PW


http://gregor10.pl Chiptuning Diagnostyka Hamownia DPF OFF

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Bolączki 1.8T

Post autor: Fastener » pt wrz 06, 2013 17:37

Interesuje mnie model silnika z 6 stopniową skrzynią i mocą w serii 180km czy to wytrzymały model silnika ? jak ze skrzynią ? turbo jest inne niż w 150km wersji, więc jak rozpoznać już jego zmęczenie ? który model silnika bardziej wytrzymały 150 czy 180km ? następną sprawą jaka mnie interesuje jest to czy sprzęgło szybko się kończy ? przykładowo przy przebiegu 200 tys. Co może okazać się kosztowną sprawą w tym silniku poza wymienionymi do góry ?



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Bolączki 1.8T

Post autor: Yuri » pt wrz 06, 2013 22:55

Fastener pisze:Interesuje mnie model silnika z 6 stopniową skrzynią i mocą w serii 180km czy to wytrzymały model silnika ? jak ze skrzynią ? turbo jest inne niż w 150km wersji, więc jak rozpoznać już jego zmęczenie ? który model silnika bardziej wytrzymały 150 czy 180km ? następną sprawą jaka mnie interesuje jest to czy sprzęgło szybko się kończy ? przykładowo przy przebiegu 200 tys. Co może okazać się kosztowną sprawą w tym silniku poza wymienionymi do góry ?
Stary, tak na prawdę nie ma znaczenia która wersja jest teoretycznie najbardziej wytrzymała, co się najczęściej psuje, itd., itp. Najmłodszy 1.8T w Mk4 ma w tym momencie 10 lat, więc jedyne co się liczy, to to, jak było jeżdżone do tej pory. 90% egzemplarzy na rynku ma nalatane grubo powyżej 200 tys. km, więc popsuć się może w zasadzie wszystko. Co z tego, że ktoś Ci napisze, że najlepszy jest np. AGU, skoro możesz trafić jakiegoś odpicowanego grata od "tjuningowca", któremu szwagier na działce "turbo podkręcał". Na dzień dzisiejszy, kupno 1.8T, to po prostu loteria. Przy kupnie zwróć uwagę na najważniejsze rzeczy typu kopcenie na siwo, wycieki z okolicy silnika czy turbo i ogólny stan budy, a resztą się nie przejmuj, bo i tak wszystkiego nie wypatrzysz. Generalnie, zadbane 1.8T sprawia mało problemów, a największy problem, to znalezienie takiego egzemplarza.



Awatar użytkownika
GregorzG60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: pt lis 21, 2008 14:09
Lokalizacja: podkarpacie

Bolączki 1.8T

Post autor: GregorzG60 » sob wrz 07, 2013 14:09

Dokladnie tak jak kolega piszę wyżej.
Psuć się może wszystko po tym przebiegu , a nawet nie tyle przebiegu co latach.
Aha i taki forumowy mit że AGU najlepszy, zależy do czego


http://gregor10.pl Chiptuning Diagnostyka Hamownia DPF OFF

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Bolączki 1.8T

Post autor: Fastener » sob wrz 07, 2013 15:49

Dziękuję za wypowiedź możecie mi jeszcze powiedzieć jak skrzynie sprawują się w tych silnikach i czy ta 6 stopniowa nie jest szybko zużywająca się ? Sprzęgło tam w serii jest na dwumasie, więc wypadałoby też się przyjrzeć jak bierze. Czy w sterowniku benzynowym silnika można sprawdzić przebieg ? - u mnie w 1.4 się nie dało, a z tego co się orientuje w sterowniku diesla przebieg jest zapisywany. Czy na stacji diagnostycznej mogą ustalić na podstawie spalin czy silnik pobiera olej ?



Awatar użytkownika
Mr Coffee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:31
Kontakt:

Bolączki 1.8T

Post autor: Mr Coffee » sob wrz 07, 2013 19:50

6 biegowe są wytrzymalsze od 5 przynajmniej dużo osób tak twierdzi co dużo modzili z 1.8T. Przede wszystkim większe sprzęgło (240mm zamiast 228mm).
Teraz jeśli miałbym kupić 1.8T to szukałbym z silnikiem AUM lub AUQ. AGU też jest ok ale na moce powyżej 200KM potrzeba wpakować więcej $$



Awatar użytkownika
GregorzG60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: pt lis 21, 2008 14:09
Lokalizacja: podkarpacie

Bolączki 1.8T

Post autor: GregorzG60 » sob wrz 07, 2013 22:17

Przebiegu nie da sie sprawdzic,
skrzynia 6 jest wytrzymalsza i ma wieksze sprzeglo
najlepiej kupowac aum , auq arx ary , unikac agu, app arz bo to stare trupy i ciezko diagnozowac je... aczkolwiek da sie bez problemu jesli sie ma pojecie.
logi dynamiczne vagiem tylko powiedza prawde, na stacji diagnostycznej to nic nie wyjdzie sensownego.


http://gregor10.pl Chiptuning Diagnostyka Hamownia DPF OFF

sylwek32a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 19, 2017 20:32

Re: Bolączki 1.8T

Post autor: sylwek32a » ndz lut 19, 2017 20:51

Posiadam audi 1.8T 180km AUQ Gorąco polecam silniki nie do zajechania te silniki naprawdę potrafią dużo znieśc , ale uważajcie na tą pier****ną elektronikę ,do modułu centralnego zamka dostaje się wilgoć i samochód w zimie otwiera się zamyka szyby sam otwiera i zamyka poprostu głupieje :banghead: , nie polecam obniżać 2 razy już miskę upierdoliłem na tych pierd***nych drogach , zawieszenie to w 5 miesięcy mi poleciały lepiej zostawić na standardowym ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości