Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Xandar » śr gru 03, 2014 23:07

dago pisze: Xandar, tyle ze jak chcesz kupic gwint, to z ta oslona bedziesz mial juz w ogole nisko i na bank bedziesz trzeć, takze sie dobrze zastanow ;)
Właśnie już kurde sam nie wiem kurde gwint fakt faktem chce pakować ;/ ale też nie chce urwać mocowań bloku ;/ bo wtedy większy wydatek niż micha.



dago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 23, 2013 01:06
Lokalizacja: Trójmiasto

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: dago » czw gru 04, 2014 00:05

to polecam te podkladki, wydatek stosunkowo maly, a ochrona dosc uniwersalna. Jak chcesz zobaczyc jak to wyglada to sie mozemy kiedys ustawic, bo widze ze tez z Trójmiasta jestes ;)



mlodyluk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 533
Rejestracja: śr gru 29, 2010 23:39
Lokalizacja: KLI
Auto: Mk4
Silnik: AQP

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: mlodyluk » czw gru 04, 2014 09:38

dago ja też jeżdzę bardzo ostrożnie i powoli bo nie da się szybko i nisko jeździć po naszych drogach, :grin:

jak mam podkładki i osłone miski to teraz najniższym punktem są sanki ale wiadomo zawsze gdzieś coś ryśnie po tej osłonie miski :bigok:
dlatego mi się wydaje że osłona + podkładki to idealne rozwiązanie.


moje mk4
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=538006" onclick="window.open(this.href);return false;

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » czw gru 04, 2014 20:15

Witam

co do pytania odnosnie urwanego kwałka bloku z gwintem nie wiem dlaczego tak sie stało

ja osobiscie przywaliłem miską tak że aż auto podskoczyło jest spora wgniotka (moge foto przesłać dla zainteresowanych ) ale nie wyrwało bloku ze srubką

być może za mocno była dokrecana śruba i "naderwało blok" w tamtym miejscu albo było tak mocne uderzenie że też blok nie wytrzymał ale i tak nie uszkodziło to silnika

wnioski :

Bolk nie został na tyle uszkodzony aby była konieczna wymiana osłone można było wywalić

koszt osłony +- 200 zł

uratowana miska koszt nowej kilkaset złotych org zamiennik jakieś150nie wiem dokładnie
olej filtr laweta albo holowanie

wiece trzeba samemu zdecydować

co do tulejek to pewnie niektórzy wiedzą że sam zrobiłem z 10 kompletów i sprzedałem na tym forum

5/10 osób miało problem z instalacją (zbyt krótkie przewody) ta co jest na aku w puszce z bezpiecznikami

minusów nie ma jesli da się wszystkie tulejki a jesli łapa (dolna poduszka) jest po skosie to predzej czy później poducha będzie do wywalenia moim zdaniem

tulejki sa po to bo tak było w orginale (jest pewna firma w usa która robi takie podkładki normalnie pod sprzedaż sklepową )



szczyku

Re: Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: szczyku » czw gru 04, 2014 20:29

Jedyną wadą podkładek jest to że nie można zejść bardzo nisko autem na gwincie. Podkładki powodują już jakby 2cm dla obniżenia auta. Ja mam podkładki i nie wsadzilbym żadnych osłon. Podkładki mi wystarczają, kilka razy przywalilem i miska nie ma ani jednej ryski.



Awatar użytkownika
_małyTM_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: czw lis 01, 2007 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: _małyTM_ » czw gru 04, 2014 20:48

hmm nie lepiej do 1,8t zapakować "krótką" hybrydową miskę
sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem


!Nowe oryginalne części VAG!

Historie serwisowe VAG

szczyku

Re: Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: szczyku » czw gru 04, 2014 20:50

Do tdi takie są?



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » czw gru 04, 2014 21:07

http://www.g60.pl/?for-sale,29" onclick="window.open(this.href);return false;

460 zł



Awatar użytkownika
_małyTM_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: czw lis 01, 2007 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: _małyTM_ » czw gru 04, 2014 21:09

szczyku, ano są...tylko wiesz że wtedy nie masz czujnika poziomu oleju?


!Nowe oryginalne części VAG!

Historie serwisowe VAG

szczyku

Re: Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: szczyku » czw gru 04, 2014 21:13

To lipa, jak źle założyli mi pokrywę zaworów to miałem info o niskim stanie oleju, tak to bym zarznol silnik gdyby nie czujnik, podkładki wystarczą.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Xandar » czw gru 04, 2014 21:26

dago pisze:to polecam te podkladki, wydatek stosunkowo maly, a ochrona dosc uniwersalna. Jak chcesz zobaczyc jak to wyglada to sie mozemy kiedys ustawic, bo widze ze tez z Trójmiasta jestes ;)
chętnie zobaczę jak to wygląda :) bo powiem szczerze chyba tak zrobię że wezmę podkładki + osłonę miski :)

Dokładnie jaki koszt kompletu podkładek i tych tulejek żeby wszystko było jak trzeba ? :) jak będę zamawiać to wszystko razem ;)



dago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 23, 2013 01:06
Lokalizacja: Trójmiasto

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: dago » pt gru 05, 2014 10:09

Xandar, odezwij sie na pw to sie umowimy :) (w weekend mnie nie ma akurat jakby co i pewnie nie bede odpisywal nawet). A koszt podkladek to 200 zl za caly komplet, bez problemu do dostania na allegro



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Xandar » sob lut 07, 2015 18:24

Witam

Dziś zamontowałem osłonę miski olejowej (jeszcze małe poprawki muszę zrobić apropo śrub gdyż dałem trochę za długie i musiałem dać nakrętki najpierw a potem wkręcać :P
Co do samego montażu to bardzo prosty mam nadzieje tylko że bloku nie urwie a ja za mocno śrub nie przykręciłem.

Otóż odczucia po zamontowaniu to tak jakby silnik chodził głośniej ze względu na to pewnie że nie przylega do miski i wpada w leciutkie wibracje tym bardziej że mam jednomas.
Co do samej osłony to wchodzi ciasno pewnie dlatego żeby była sztywno osadzona i stabilna.

Natomiast mam nadzieje że nie będę miał okazji nigdzie uderzyć :P i będzie osłona żeby była :)



Awatar użytkownika
filip2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 750
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 16:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: filip2 » wt paź 27, 2015 21:45

Witam.
Trochę odkopię temat ... Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Bory 1.8T (AUM) mam zawieszenie gwintowane. Z tego co czytam te osłony do 1.8T raczej nie pasują ...
Jak na razie niczego nie uszkodziłem, ale mam zamiar zorganizować jakąś osłonę - albo na miskę, albo płytę pod silnik. Do mojego poprzedniego MK3 robiłem płytę pod silnik która wyglądała tak ( jak była nowa ;) ):
ObrazekObrazek

zastanawiam się nad czymś podobnym, albo nad taką jak robi Behemoth1987 tylko dostosować ją do 1.8T - zastanawiam się tylko jak ludzie piszą że uszkodziło mocowania w bloku przy uderzeniu :( ... Ta w MK3 sprawdzała się zajebiście (mocowana na sankach i przedniej belce) ...

Pewnie w najbliższym czasie coś tu dopiszę o postępie prac, bo polskie drogi motywują do działania ;)

update 19.11.2015

Po wykonaniu szablonu na podstawie rysunków kolegi Behemoth1987 i poprawkach, jestem teraz po wykonaniu pierwszej wersji ... udało się ją spasować, ale z drobnymi korektami na warsztacie ;) ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Już mam w drodze kolejną wersję poprawioną ... :)


vRSzkodnik - nic więcej, nic mniej jak Octavia II RS w gnoju :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości