Rozrząd VR6 24V AUE / Jaki? Za ile? Gdzie?

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Krzakuu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sty 14, 2016 19:44

Rozrząd VR6 24V AUE / Jaki? Za ile? Gdzie?

Post autor: Krzakuu » sob paź 01, 2016 13:16

Na wstępie fanom tekstów "szukaj w google" i "opcja szukaj" z góry dziekuje. :ass:

Planuje wymiane rozrządu moim boracie 2.8 AUE. 340 000 przebiegu to chyba najwyższa pora.
Interesuje mnie cena całego zestawu rozrzadu wraz z pompą wody i do tego +/- koszt robocizny.
Jakiej firmy części polecacie? Gdzie na Dolnym śląsku jest warsztat w którym mogę zostawić wóz bez strachu że spierdolą.
Na co zwracać uwage przy takiej wymianie?


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Rozrząd VR6 24V AUE / Jaki? Za ile? Gdzie?

Post autor: kkkacper » sob paź 01, 2016 13:34

wielkiej filozofii tam nie ma generalnie, ale jak ktos chce to spier.. wszystko ;] 340 tysi bez zmiany lancucha? No to bardzo Cie musi lubic ten vr :jezor: pytasz o cene gdzie mozna to bardzo szybko sprawdzic na intercarsie, allegro itp..

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/eka ... 901000000/

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/eka ... 204060000/ wiec w czym problem? ;)

kazdy moze podawac Ci inne kwoty ze wzgledu na znizki te marki co tu akurat wyskakuja w wiekszosci mozna smialo zakladac.. jesli mam cos od siebie dodac to jesli masz kogos zaprzyjaznionego w sklepie typu intercars to niech Ci przeliczy cene za rozrzad skompletowany na zasadzie wszystko z osobna, nie wiem skad ten paradoks, ale u mnie wychodzilo taniej niz ten pseudo komplet :jezor:


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Krzakuu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sty 14, 2016 19:44

Rozrząd VR6 24V AUE / Jaki? Za ile? Gdzie?

Post autor: Krzakuu » sob paź 01, 2016 13:46

Własnie nie wiem czy bez zmiany. Od poprzedniego własciciela dostałem pliczek faktur na różne duperele ale rozrządu tam nie było ;/
Pozatym cos mi tam cyka i chcialbym żeby przy wymianie mi to wyeliminowali :D


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Rozrząd VR6 24V AUE / Jaki? Za ile? Gdzie?

Post autor: TheBiSHoP » pt paź 07, 2016 10:56

dolna część rozrządu jest taka sama w każdym VR z nią nie ma problemu. Górna cześć za to z racji tego że to AUE/AQP jest zupełnie inna i nie pasuje od niczego innego. Niestety VW zamknął już produkcje tych rozrządów i nie da się kupić już większości ślizgów specyficznych dla tych silników - zamienników brak póki co.


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Rozrząd VR6 24V AUE / Jaki? Za ile? Gdzie?

Post autor: Jacek6804 » śr lis 09, 2016 18:57

podobno ślizgi nastawnika rozrządu pasują z 1,8T i da się je dokupić na allegro, jako zamiennik bez numerów. Robocizna zależy, ale nie jest łatwo, trzeba zwalać skrzynię, a najlepiej wyjąć cały motor, wtedy jest dostęp do odkręcenia ssącego itp. Ja za taką robociznę z wyjęciem motoru bym wołał ok800-1000zł Aczkolwiek słyszałem że i 2 tyś mechanicy wołają, za samą robociznę.


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości