Video rejestrator do Audi A3 8P

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 586
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Video rejestrator do Audi A3 8P

Post autor: Kris-THC » pn gru 11, 2017 22:18

Cześć. Siostra poprosiła mnie żebym kupił i zainstalował rejestrator jazdy. Sam nie używam więc nie wiem co jest godne uwagi. Budżet to coś do max 500pln i rejestrowanie obrazu na postoju w razie uderzenia. Chcę to zrobić estetycznie czyli ładowanie z gniazda zapalniczki nie wchodzi w grę, chcę zapiąć zasilanie pod aku. Znacie sprawdzone patenty?


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: Video rejestrator do Audi A3 8P

Post autor: daniel.wwe » pn gru 11, 2017 22:49

Viofo A119 v2 z GPSem lub bez, dyskretny montaż, kondensator zamiast baterii.
Viofo A119S v2 z nowszym przetwornikiem obrazu, ale w tej kwocie bez GPSa, wersja z GPSem kosztuje ok 600zł. Do 500zł nic lepszego nie znajdziesz


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 586
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Re: Video rejestrator do Audi A3 8P

Post autor: Kris-THC » pn gru 11, 2017 22:58

daniel.wwe pisze:Viofo A119 v2 z GPSem lub bez, dyskretny montaż, kondensator zamiast baterii.
Viofo A119S v2 z nowszym przetwornikiem obrazu, ale w tej kwocie bez GPSa, wersja z GPSem kosztuje ok 600zł. Do 500zł nic lepszego nie znajdziesz
A bezpieczne podłączenie pod aku na bezpieczniku jak wygląda?


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: Video rejestrator do Audi A3 8P

Post autor: daniel.wwe » wt gru 12, 2017 11:28

Kupujesz gniazdo zapalniczki samochodowej (np coś takiego http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6870507211" onclick="window.open(this.href);return false;), lutujesz kabelki, dajesz bezpiecznik i szukasz stałego + (w Golfie czerwone złącze pod skrzynką przekaźników). Możesz też podłączyć pod + po stacyjce, fajna sprawa przekręcasz zapłon i rejestrator się włącza, wyłączasz silnik rejestrator też się wyłącza, ale niestety wtedy nie ma trybu parkingowego. Ja u siebie mam pod stały + a rejestrator włączam i wyłączam ręcznie.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Probe041
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 19:09
Lokalizacja: DW

Re: Video rejestrator do Audi A3 8P

Post autor: Probe041 » wt gru 12, 2017 16:39

Viofo ma w ofercie zestaw do podłączenia bezpośrednio pod skrzynkę centralną w aucie z modułem i bezpiecznikiem, który odłączy zasilanie w razie potrzeby aby aku nie rozładować. Cyrki z chowaniem zapalniczki nie mają większego sensu. Kupisz a119s razem z GPS i hardwire kit w tych pieniądzach od Chińczyków z banggood.com na forum autowrzuta krąży jeszcze kod rabatowy w wątku o kupnie takiej kamerki



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: Video rejestrator do Audi A3 8P

Post autor: daniel.wwe » wt gru 12, 2017 18:05

Cyrki z chowaniem gniazda zapalniczki? Przecież ten adapter zasilania o którym piszesz musisz tak samo schować :bajer: i oprócz tego, że odcina zasilanie kamerki (gdy na aku będzie poniżej 12V czy tam 11,5V nie pamiętam dokładnie) to nic więcej nie daje, a u nas kosztuje chyba 60zł. Mi tam kamerka jeszcze nigdy aku nie rozładowała, więc dla mnie taki bajer jest zbędny.
Wiadomo że bezpośrednio od Chińczyków kupi trochę taniej, tylko ciekawe czy kolega rozważał taką opcję. Jeśli nie to od siebie mogę polecić sklep wideorejestratory24, kupiłem u nich już 4 kamerki i nigdy nie było żadnego problemu.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: Video rejestrator do Audi A3 8P

Post autor: flatron1984 » wt gru 12, 2017 18:50

Ja też mam rejestrator podłączony pod stały plus, bez tego całego hardwire kitu i jest bdb. U mnie nagrywa dziennie 8-9h na wyłączonym silniku plus dojazd i powrót z pracy 1-1,5h i nigdy aku nie padł, więc i wg mnie ten adapter nie jest potrzebny.
A tak w ogóle ile musiałby rejestrator nagrywać non stop żeby aku rozładować? Kilka dni bez odpalania silnika?


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości