Nowa nawigacja DVD RNS 510 dotykowa z twardzielem

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
navi-forum.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 01:52
Lokalizacja: Kraków i okolice
Kontakt:

Nowa nawigacja DVD RNS 510 dotykowa z twardzielem

Post autor: navi-forum.pl » ndz lip 15, 2007 01:54

Szybko rozwijający się rynek małych przenośnych systemów nawigacji zmusza producentów samochodów do konkurowania im, jeśli nie ceną, to przynajmniej poziomem zaawansowania technologicznego. Aktualnie ruch jest po stronie koncernu Volkswagen, którego dotychczasową nawigację RNS MFD DVD, znaną z modeli Golf, Jetta, Eos czy Passat, zastąpi nowość o podobnie enigmatycznej nazwie RNS 510. I trzeba przyznać, że system wprowadza zupełnie nowe standardy.

Nowe urządzenie to w rzeczy samej system multimedialny z twardym dyskiem o pojemności 30 GB, a kolejne zasoby można stworzyć na kartach pamięciowych SD. Mogłoby się wydawać, że wypalanie muzyki na płytach CD powoli odchodzi do lamusa, jednak RNS 510 liczy na taką możliwość i dlatego wyposażono go w możliwość odtwarzania płyt CD z plikami MP3 i WMA. Bez możliwości odtwarzania DVD nie można już sobie dzisiaj wyobrazić nowoczesnego systemu multimedialnego, jednak z powodów bezpieczeństwa filmy można odtwarzać wyłącznie na postoju.

Historycznie po raz pierwszy Volkswagen zastosował w swoich samochodach wyświetlacze dotykowe, chociaż nadal trzeba polegać także na klasycznych przyciskach (osiem z zaprogramowanymi funkcjami, zamiast dotychczasowych dziesięciu z możliwością ustawienia funkcji). Dzięki mocniejszemu procesorowi nawigacja jest w stanie szybciej obliczyć wybraną trasę, która wyświetli się na monitorze szerokokątnym 16:9 również z perspektywy ptaka.

Nowy system RNS 510 najpierw pojawił się w modelu Volkswagen Touran, ale stopniowo trafi także do pozostałych modeli VW.

W Octavii jako Trinax

Dla modelu Škoda Octavia nowy system nawigacji oferowany będzie pod nazwą Trinax. Od listopada 2007 zastąpi dotychczasową nawigację Nexus. Użytkownikom zaoferuje kompleksowe, a zarazem komfortowe sterowanie funkcjami komunikacyjnymi, nawigacyjnymi i multimedialnymi. Urządzenie umożliwia automatyczne skopiowanie danych nawigacyjnych z DVD na twardy dysk o pojemności 30 GB, po czym można wyjąć płytę DVD i system wykorzysta skopiowane dane. Po włożeniu płyty ze zaktualizowanymi danymi system przeprowadzi aktualizację zapisanych na dysku plików. Twardy dysk umożliwia także odtwarzanie muzyki w formacie MP3 i zapisanie plików MP3 z CD lub karty SD.

Napęd DVD umożliwia nie tylko odtwarzanie płyt z danymi do nawigacji, ale także formatów Audio CD, CD-ROM, CD-R, CD-RW, CD z zapisanymi plikami MP3 czy WMA oraz odtwarzanie filmów zapisanych na DVD-Video.

=================================================

Numer czesci - 1T0 035 680

System posiada dużo nowych funkcji wzgledem poprzednich systemów VW :
- wbudowany twardy dysk, istnieje możliwość zainstalowana mapy Europy i Polski ( 94% pokrycia Polski )
- wyswietlanie mapy 2D , 3D - Bird View, Topograficzna, Sky View
- programowany Split Screen /mamy do wyboru na polowie ekranu mape a na drugiej aktualna pozycje lub kompas
- po wprowadzeniu celu wyliczane sa 3 niezalezne trasy - programowanie stacji do wyboru TMC
- po zblizeniu pokazuje na mapie nazwy ulic
- zoom mapy od 25 m do 500 km
- dotykowy ekran wysokiej rozdzielczości
- odtwarza filmy DVD w formatach 4:3 i 16:9
- odczytuje płyty audio ( również w formacie MP3 )
- slot SD - umożliwia odtwarzanie plików MP3 z karty SD/MMC o poj do 4 GB
- wbudowane 2 tunery radiowe , oraz dynamiczny system ostrzegania o korkach na drodze
- wejścia na urządzenia zewnętrzne np.kamerę cofania
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


http://www.navi-forum.pl

Awatar użytkownika
navi-forum.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 01:52
Lokalizacja: Kraków i okolice
Kontakt:

Post autor: navi-forum.pl » czw lip 26, 2007 02:23

nic z tego kolego,

ekran komórki zawsze bedzie mały
komorka nigdy nie bedzie potrafić tyle ci fabryczna nawi
komórka nie jest zintegrowana

jak byś pobawił się navką RNS 510 to zmieniłbyś zdanie, jest to obecnie najlepszy system nawigacji fabrycznej


http://www.navi-forum.pl

Awatar użytkownika
navi-forum.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 01:52
Lokalizacja: Kraków i okolice
Kontakt:

Post autor: navi-forum.pl » wt wrz 18, 2007 15:34

nawigacja zamontowana w moim B6 i muszę powiedzieć że warta każdej złotówki
mapa jest wypasiona, obsługa prosta i domyślna, a sprzęcik gra o wiele lepiej niż MFD2 DVD,
poprzednio myślałem że fabrycznie głośniki są kiepskiej jakości a okazało się że to nie głośniki były do niczego lecz audio w MFD2 jest do bani, teraz gra aż miło,
trzeba tylko zrobić coś by można oglądać filmy podczas jazdy
polecam wszystkim :okej:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt wrz 18, 2007 15:40 przez navi-forum.pl, łącznie zmieniany 2 razy.


http://www.navi-forum.pl

aegiss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: śr cze 14, 2006 09:35
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: aegiss » wt wrz 18, 2007 15:43

ta ciekawe ile kosztowała 5,6,8 tys? mapy orginalne iles tam set zł???koszt ze huhu !!! komórka, palmtop wydatek ok. 800 zeta mapy ogólnodostepne dla szukajacych - mozliwosci podobne ,jedynie prezencja lepsza.


Nie pytaj próżno,bo nikt sie nie dowie.Jaki nam koniec szykują bogowie.

Awatar użytkownika
navi-forum.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 01:52
Lokalizacja: Kraków i okolice
Kontakt:

Post autor: navi-forum.pl » pt wrz 21, 2007 01:40

Kosztowała 6.499 zł a za mape Europy w tym Polski nic nie płaciłem bo już była zainstalowana na twardzielu.
Te nawki wszystkie są sprzedawane z mapami zainstalowanymi, nie ma już czegoś takiego że musisz do nawki dokupić mape.

Jeśli chodzi o koszt,
wiesz jak kupiłbyś nowego Passata z salonu i do niego dołożył nawke przenośną za 800 zł to ktoś mógłby pomyśleć że jesteś nieprzyzwoity sknera. W sumie nie ma się co przejmować opiniami innych ludzi ale jak przyjdzie Twoja kolej na zakup nowego auta klasy średniej w salonie to nawet nie popatrzysz na nawigacje za 800 zł :rotfl:


http://www.navi-forum.pl

aegiss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: śr cze 14, 2006 09:35
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: aegiss » pt wrz 21, 2007 07:45

navi-forum.pl pisze:ale jak przyjdzie Twoja kolej na zakup nowego auta klasy średniej w salonie to nawet nie popatrzysz na nawigacje za 800 zł
huhuhu raczej z zakupem nowego to moze byc problem - za duzo innych wydatkow(utrzymanie rodziny,opłaty) a nie widzi mi sie harowac jak wół na nowe - trza se tez dychnac - nie na tym zycie polega, no chyba ze trafie w totka :D aaaaa wtedy to zaszaleje mmmmmmmm......
Ostatnio zmieniony pt wrz 21, 2007 07:46 przez aegiss, łącznie zmieniany 1 raz.


Nie pytaj próżno,bo nikt sie nie dowie.Jaki nam koniec szykują bogowie.

cosby
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 30, 2007 19:25
Lokalizacja: 1000

Post autor: cosby » pn lis 12, 2007 17:51

Chlopaci.jestem z czech a ty RNS 510 do Golfa,Tourana,Passata mam do szprzedania.Cena jest 22000,-kč.kdo by chcial,prosze pisat na cosby@centrum.cz

[ Dodano: 30 Gru 2007 20:49 ]
:grin:



Daniels18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lis 13, 2008 00:39

Post autor: Daniels18 » czw sty 15, 2009 23:11

Wie ktoś może czy też może próbował ją ktos zamontować w MK4?



Awatar użytkownika
Grzegorz_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob maja 20, 2006 20:20
Lokalizacja: Ostrow wlkp. (POS)
Kontakt:

Post autor: Grzegorz_r » czw sty 15, 2009 23:43

Daniels18, za szeroka poza tym chyba by sie kiepsko wkomponowała we wnętrze MK4 no i pewnie problemy z elektronika by były?..
Ostatnio zmieniony czw sty 15, 2009 23:44 przez Grzegorz_r, łącznie zmieniany 1 raz.



Daniels18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lis 13, 2008 00:39

Post autor: Daniels18 » pt sty 16, 2009 00:19

http://vwnavi.com/forums/showthread.php?p=32720 ja cos takiego widziałem i mnie zainteresowało :hmm:



Awatar użytkownika
Grzegorz_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob maja 20, 2006 20:20
Lokalizacja: Ostrow wlkp. (POS)
Kontakt:

Post autor: Grzegorz_r » pt sty 16, 2009 12:44

szkoda było by mi tych aluminiowych paneli ale jak widać można wsadzić:)



Daniels18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lis 13, 2008 00:39

Post autor: Daniels18 » pt sty 16, 2009 20:40

No niestety trzeba z czegos zrezygnować ale radio wypas! :bigok:



cosby
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 30, 2007 19:25
Lokalizacja: 1000

Post autor: cosby » pt lut 06, 2009 13:14

Mam na szprzedas takej RNS 510.Jestem z czcech.Odbior v Polskim Czesyne.kdo chcze coz tagiego,niech pisze na mail- rns510@centrum.cz
Mam i BT sady do tego.



orys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 09:44
Lokalizacja: Białystok

Post autor: orys » ndz sie 09, 2009 09:46

witam

poszukuję aktualizacji navi do w/w sprzętu

pozdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości