Navigation system MFD

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
wozny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 26, 2009 11:50
Lokalizacja: 3City

Post autor: wozny » pt cze 26, 2009 17:41

ok zobacze...a tak przy okazji, wie ktos jak te uchwyty do wyciagania navi zrobic samemu :satan: bo podejrzewam ze bede musial laserek przeczyscic w czytniku (czasem potrafi plyty nie czytac - pisze ze niekompatybilna a za jakis czas jest znowu ok :foch: )



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » pt cze 26, 2009 18:49

wozny pisze:ok zobacze...a tak przy okazji, wie ktos jak te uchwyty do wyciagania navi zrobic samemu :satan: bo podejrzewam ze bede musial laserek przeczyscic w czytniku (czasem potrafi plyty nie czytac - pisze ze niekompatybilna a za jakis czas jest znowu ok :foch: )
nie wiem, czy warto się bawić w wycinanie ;)
http://www.allegro.pl/item661385536_klu ... _rnse.html
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
wozny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 26, 2009 11:50
Lokalizacja: 3City

Post autor: wozny » pt cze 26, 2009 19:33

dzieki...hehe spoko przedni spoiler w tym awatarze masz :helm:



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: wariat12233 » pt cze 26, 2009 21:55

wozny pisze:ok zobacze...a tak przy okazji, wie ktos jak te uchwyty do wyciagania navi zrobic samemu :satan: bo podejrzewam ze bede musial laserek przeczyscic w czytniku (czasem potrafi plyty nie czytac - pisze ze niekompatybilna a za jakis czas jest znowu ok :foch: )
ja swoją wyciągam 2 cienkimi nożykami, najpierw lewa strona potem prawa. Jak zrobisz to delikatnie plastików nawet nie ryśniesz



Awatar użytkownika
wozny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 26, 2009 11:50
Lokalizacja: 3City

Post autor: wozny » pt cze 26, 2009 23:08

wypalilem teleatlas jeszcze raz i czyta wiec to nie wina plytek czy cos (chociaz laser i tak musze przetrzec bo zdarza sie ze nie odczyta)...gdzies na jakims innym forum tez ktos mial podobny problem http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1107476.html i pisza ze i tak trzeba wyjac navi bo mozliwe ze jakis kabelek sie odpial i nie przesyla sygnalu z anteny i trzeba go dopiac (bo dalej nie odbiera mi zadnej satelity :o) teraz mysle jak to wyjac hmm czyli trzeba 2ma na raz z tych 4 otworow wyjmowac ? ...a tak przy okazji dzis wyszlo ze fotel pasazera nie podgrzewa tylka...i spada mi cisnienie w tylnim kole :grrr:
Ostatnio zmieniony pt cze 26, 2009 23:45 przez wozny, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hugobossbb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 10:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zanik głosu w navi podczas jazdy

Post autor: hugobossbb » pt lip 10, 2009 10:40

Siema !

Mam problem z navi MFD. Jak jadę i np. samochód wpadnie w dziurę nagle słychać taki jakby puknięcie w głośnikach i navi przestaje grać. Jest tak, że przejeżdzę cały dzień i nic a czasami nawet 2 razy dziennie mi sie tak dzieje. Zazwyczaj wyłączam navi albo przełączam z radia na CD i z powrotem i głos powraca.
Wiecie co to może być ? Może ktoś już sie spotkał z takim problemem ?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Re: Zanik głosu w navi podczas jazdy

Post autor: makeć » pt lip 10, 2009 11:04

hugobossbb pisze:Siema !

Mam problem z navi MFD. Jak jadę i np. samochód wpadnie w dziurę nagle słychać taki jakby puknięcie w głośnikach i navi przestaje grać. Jest tak, że przejeżdzę cały dzień i nic a czasami nawet 2 razy dziennie mi sie tak dzieje. Zazwyczaj wyłączam navi albo przełączam z radia na CD i z powrotem i głos powraca.
Wiecie co to może być ? Może ktoś już sie spotkał z takim problemem ?

Pozdrawiam
wyjąć navi, sprawdzić wszystkie wtyki.
miejmy nadzieję, że to nie wewnątrz nawigacji.
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
hugobossbb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 10:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: hugobossbb » pt lip 10, 2009 11:10

Myślisz że to mogą być wtyki ??
Skoro sama się "naprawia" to wątpie :/
Ostatnio zablokowałem sobie navi i w serwisie ale nie VW sciągali mi kod do niego.
Może podczas sciągania coś uszkodzili ?
A może jakiś układ antywstąsowy poszedł ? Tylko wtedy sie to dzieje jak samochód nagle podskoczy, szarpnie albo coś w tym stylu.



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » pt lip 10, 2009 16:06

nie wiem czy jest coś takiego jak układ antywstrząsowy ;)
wiem, że jest coś takiego jak procesor dźwięku wewnątrz navi, nie powiem, który to jest bo nie wiem, jak dla mnie to wygląda na brak styku, tak jak pisałem wyżej, byle to nie było wewnątrz.
Wyjmij navi i sprawdź, nie koniecznie wypięta kostka, może jakiś pin, kabelek.
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
wozny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 26, 2009 11:50
Lokalizacja: 3City

Post autor: wozny » pn lip 20, 2009 19:53

Wyjąłem navi...przeczyszczony laserek z zegarmisczofska precyzja, czyta płytki elegancko hehe ale dalej laduje gdzies na srodku bałtyku w trakcie prowadzenia mnie po trasie heh....hmm wyglada ze cos sie antena zkasztanila a poprzedni wlasciciel gdzies ja ma skitrana...bylem u dobrego elektryka i mowil ze antenka mogla pasc albo jest gdzies w zlym miejscu schowana bo nie odbiera sygnalow z satelit...w srode bede wiedzial na pewno co jest nie tak bo sie ustawilem z sie nim hmmm :goof:
Ostatnio zmieniony pn lip 20, 2009 22:42 przez wozny, łącznie zmieniany 2 razy.



miqs

Post autor: miqs » pn lip 20, 2009 22:14

wozny, a antena nie jest standartowo na dachu?



Awatar użytkownika
wozny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 26, 2009 11:50
Lokalizacja: 3City

Post autor: wozny » pn lip 20, 2009 22:37

To jest przeniesiona navi do golfa z bory...nie wiem, wydaje mi sie ze tak...nie wiem czy cos rozni ta antene z dachu od takich co sa na allegro wewnetrzne hmm...dziwne ze radio odbiera a satelit do navi nie heh,,,!? :ass:
Ostatnio zmieniony pn lip 20, 2009 22:40 przez wozny, łącznie zmieniany 2 razy.



miqs

Post autor: miqs » wt lip 21, 2009 13:20

yhy, myślałem, że masz fabrycznie :)



Awatar użytkownika
jacco
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:07
Lokalizacja: village
Kontakt:

Post autor: jacco » wt lip 21, 2009 21:14

sie podepne do mfd podłaczyłem (a raczej juz był adapter dietz) do tego dvd boa wczesniej miałem taki zestaw tylko adapter z allegro wszystko podpiete prad z lampki z schowka i smigało teraz podłaczone pod skrzynke z przekaznikami + i - i na postoju szumi a jak odpale to gwizda i gdzie przyczyna adapter,dvd czy kable :grrr:


www.monsterz-tt.de
Obrazek
LIFES TOO SHORT TO DRIVE A SHITTY CARS!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości