Komunikacja miedzy dwoma pojazdami

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
mbu1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 27, 2016 18:33

Komunikacja miedzy dwoma pojazdami

Post autor: mbu1985 » sob cze 24, 2017 10:20

Hej,
w sierpniu wybieram sie na wakacje, a dokladnie celem podrozy jest Chorwacja. Najprawdopodobniej bedzie to wyjazd na dwa lub nawet trzy auta. I teraz pytanie jak w temacie, jak najlepiej komunikowac sie niedzy autami.Przychodzi mi do glowy kilka pomyslow a mianowicie:

1. karty prepaid
2.jakies dobre walkie talkie
3. radio CB

Wiem ze to sa niby oczywiste rozwiazania lecz prosilbym o podpowiedzi na konkretnych przykladach oraz modeli sprzetu ktorego uzywacie badz uzywaliscie i byliscie zadowoleni z jego funkcjonowania

Ps. przepraszam za ortografie ale pisanie gramatycznie jest dla mnie troszke trudne.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Komunikacja miedzy dwoma pojazdami

Post autor: Garrison » sob cze 24, 2017 21:34

W zeszłym roku jechaliśmy ekipą na kilka aut i dobrze sprawowały się PMRki - navcomm tk760 lub baofeng uv5r. Ino swoje kosztują :)



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Komunikacja miedzy dwoma pojazdami

Post autor: luckyboy » sob cze 24, 2017 21:38

Od 15 czerwca nie ma opłat roamingowych, to przychodzi mi do głowy przede wszystkim telefon.



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Komunikacja miedzy dwoma pojazdami

Post autor: Białek » sob cze 24, 2017 22:17

Polskie CB są nielegalne w Austrii (nawet posiadanie). PMR mają maławy zasięg, ale działają poza autem. Natomiast nowe zasady roamingu pozwalają zapomnieć o ograniczeniach - Chorwacja jest w Unii.

Radyjka są jednak fajne, bo połączenie jest natychmiastowe. Można zawołać "skręcaj" a nie wybierać numer i czekać jak odbierze.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Komunikacja miedzy dwoma pojazdami

Post autor: Garrison » sob cze 24, 2017 22:33

Białek pisze:Polskie CB są nielegalne w Austrii (nawet posiadanie). PMR mają maławy zasięg, ale działają poza autem. Natomiast nowe zasady roamingu pozwalają zapomnieć o ograniczeniach - Chorwacja jest w Unii.

Radyjka są jednak fajne, bo połączenie jest natychmiastowe. Można zawołać "skręcaj" a nie wybierać numer i czekać jak odbierze.
Co do zasięgu to kwestia z jakiej półki jakościowej jest PMR. Ja podałem dwóch liderów wśród środowiska, gdzie komunikacja odbywa się nierzadko na odległości 5km. W zabudowanym na pewno będzie mniej, ale bez tragedii :D



Awatar użytkownika
mbu1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 27, 2016 18:33

Komunikacja miedzy dwoma pojazdami

Post autor: mbu1985 » ndz cze 25, 2017 17:23

Zainteresowaly mnie te PMR-ki, jak i kwestia roamingu. Telefon OK, sluchawka bluetoot i heya. Natomiast PMR..... co sadzicie o tym:

http://www.ebay.de/itm/Stabo-freecomm-7 ... SwRgJXhnO6



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości