Sprzedaż auta - zwrot OC

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

piotrmizera82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw cze 29, 2017 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Sprzedaż auta - zwrot OC

Post autor: piotrmizera82 » pn sie 28, 2017 09:18

Witam,
Proszę Was o pomoc, przymierzam się do sprzedaży auta i może mi powiecie co w tej sytuacji mogę zrobić z OC ?
Czy np mogę się ubiegać od towarzystwa zwrotu składki za okres w którym już nie będę właścicielem ? Co w tej sytuacji muszę zrobić formalnie, spisać coś z nabywcą ?
Jeżeli zdecyduję się na sprzedaż z OC co w tym momencie? Zgłaszam do TU informacje, że auto zostało sprzedane i na tym kończą się formalności?

Dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Sprzedaż auta - zwrot OC

Post autor: luckyboy » pn sie 28, 2017 09:29

Auto sprzedajesz z OC bo masz taki obowiązek. Nowy właściciel może wypowiedzieć umowę i wtedy zwrócą część składki, ale nie musi tego czynić. Możesz z nim podpisać oświadczenie, że zobowiązuje się do wypowiedzenia OC po zakupie, w przeciwnym razie z własnej kasy zwróci Tobie np. 500pln.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Sprzedaż auta - zwrot OC

Post autor: doggie » pn sie 28, 2017 15:23

piotrmizera82 pisze:
Jeżeli zdecyduję się na sprzedaż z OC co w tym momencie? Zgłaszam do TU informacje, że auto zostało sprzedane i na tym kończą się formalności?
.
sprzedaż auta - bez względu na to, czy należy ci się zwrot bo nowy właściciel zrezygnował z obecnego ubezpieczenia czy też zwrot się nie należy - trzeba zgłosić u ubezpieczyciela, tak samo jak w przypadku zgłoszenia sprzedaży auta w wydziale komunikacji, masz na to 30 dni



piotrmizera82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw cze 29, 2017 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Sprzedaż auta - zwrot OC

Post autor: piotrmizera82 » czw wrz 28, 2017 14:57

No to dzięki Panowie za porady, już jest trochę jaśniej :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości