Ubezpieczyciel nie przyznał nowej lampy- pismo reklamacyjne

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

sharker88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 16, 2016 23:23

Ubezpieczyciel nie przyznał nowej lampy- pismo reklamacyjne

Post autor: sharker88 » śr cze 28, 2017 09:33

Siemka, miesiąc temu miałem lekką stłuczkę. Pękły mi górne zaczepy lampy i lekko porysował się klosz. Likwidator nie zgodził się na wymianę lampy.
Szkoda już zamknięta - muszę napisać pismo reklamacyjne. Co byście w nim napisali? Jestem zielony w takich sprawach. Może ktoś z was pisał już kiedyś takie pismo?

Z góry dziękuję za pomoc :)



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Ubezpieczyciel nie przyznał nowej lampy- pismo reklamacyjne

Post autor: hak64 » śr cze 28, 2017 13:10

Przeczytaj kilkanaście ostatnich stron tego tematu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=61&t=254685" onclick="window.open(this.href);return false;


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

sharker88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 16, 2016 23:23

Ubezpieczyciel nie przyznał nowej lampy- pismo reklamacyjne

Post autor: sharker88 » śr lip 26, 2017 08:41

Napisałem pismo reklamacyjne a ich odpowiedź to jakiś totalny bełkot. Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony ndz sty 14, 2018 19:15 przez sharker88, łącznie zmieniany 1 raz.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Ubezpieczyciel nie przyznał nowej lampy- pismo reklamacyjne

Post autor: hak64 » śr lip 26, 2017 11:10

I czego tam nie rozumiesz? Napisali, że wypłacili warsztatowi kwotę określona fakturą, jednocześnie zaznaczyli, że naprawa na wyższej stawce przekracza wartość pojazdu przed szkodą i mają prawo tego nie zapłacić. Ubezpieczyciel odpowiada bowiem za szkodę do pełnej wartości przedmiotu. Trochę to dziwne, bo w pierwszym poście napisałeś:
sharker88 pisze:miałem lekką stłuczkę. Pękły mi górne zaczepy lampy i lekko porysował się klosz
a z pisma ubezpieczyciela wynika, że za naprawę zapłacono 10 tyś, gdzie wartość pojazdu przed szkodą oszacowano na 12900 zł. Tak więc istotnie zastosowanie normalnej stawki ASO mogło by spowodować przekroczenie wartości pojazdu przed szkodą.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

sharker88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 16, 2016 23:23

Ubezpieczyciel nie przyznał nowej lampy- pismo reklamacyjne

Post autor: sharker88 » śr lip 26, 2017 20:38

Do naprawy były zderzak, błotnik, maska oraz lampa + pas przedni do lekkiego wyklepania. Przekazałem całe pełnomocnictwo na warsztat także nigdy nie zobaczę tych pieniędzy. (przynajmniej auto dobrze zrobione :bajer: )
Teraz próbuję walczyć o tą lampę. W ASO powiedziano mi że już samo pęknięcie uszu lampy kwalifikuje ją do wymiany.

Z tego co rozumiem to do kwoty 12900 zł mogę coś jeszcze ugrać? tak?

Pozdrawiam



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Ubezpieczyciel nie przyznał nowej lampy- pismo reklamacyjne

Post autor: hak64 » czw lip 27, 2017 10:38

sharker88 pisze:Do naprawy były zderzak, błotnik, maska oraz lampa + pas przedni do lekkiego wyklepania.
Elementy pogięte, złamane, pęknięte, wymienia się, a nie klepie (stąd też taka cena na fakturze). Tak, do pełnej wartości auta przed szkodą możesz walczyć.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

sharker88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 16, 2016 23:23

Ubezpieczyciel nie przyznał nowej lampy- pismo reklamacyjne

Post autor: sharker88 » czw lip 27, 2017 20:30

Są nowe! :) Pozdrawiam i dziękuję za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości