Polisa oc

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Polisa oc

Post autor: jan1966 » sob sty 14, 2017 18:02

Witam , ubezpieczenie Oc jest na mnie , syn prowadził i miał stłuczke z jego winy , nie ma skończone 26 lat , a na polisie pisze że autem nie bedzie kierował nikt przed skończeniem 26 roku życia . Moje pytanie jak do tego pdejdzie ubezpieczyciel , i czy pokryje koszty naprawy poszkodowanemu z oc . Ubezpieczyciel to firma RESO



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Polisa oc

Post autor: hak64 » sob sty 14, 2017 18:06

Ubezpieczyciel musi wypłacić szkodę. Istnieja co prawda okoliczności wyłączające odpowiedzialność ubezpieczyciela (nietrzeżwość, brak uprawnień itp), ale wiek sprawcy, ani typ polisy OC nie mają tu żadnego znaczenia.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

miguel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 27, 2017 17:57
Kontakt:

Polisa oc

Post autor: miguel1 » pt sty 27, 2017 18:00

Znając życie, ubezpieczyciel będzie mógł się domagać od Ciebie wyższej raty w przypadku, gdy będziesz chciał przedłużyć ubezpieczenie na kolejny okres. W praktyce, dlaczego korzystasz z jakichś małych firm, które stosują takie dziwne klauzule? W innych ubezpieczalniach nie spotkałem się z czymś takim.



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Polisa oc

Post autor: dawid018 » śr lut 01, 2017 09:39

miguel1 pisze: W innych ubezpieczalniach nie spotkałem się z czymś takim.
kupując OC przez internet każda ubezpieczalnia pyta o to


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

jush2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 12, 2017 19:37
Kontakt:

Polisa oc

Post autor: jush2 » ndz lut 12, 2017 19:44

Powiedzcie mi, jak skutecznie negocjować cenę ubezpieczenia z ubezpieczycielem? Z obecnym oczywiście podczas przedłużania polisy OC.



Abby
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 14:21

Re: Polisa oc

Post autor: Abby » sob mar 11, 2017 22:02

Teraz to ciężko cokolwiek wynegocjować. Składki OC wzrosły drastycznie i coraz większe obostrzenia wprowadzają ubezpieczyciele. W 90% przypadków najtaniej wychodzi kontynuacja w dotychczasowej firmie. Przynajmniej tak było w moim przypadku


W walce z bakterią Helicobacter pylori: Pyloxim

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Polisa oc

Post autor: luckyboy » sob mar 11, 2017 23:22

Ostatnio sprawdzałem i w moim przypadku składka po tej znacznej podwyżce spadła z 700 na 600, wiec trochę jednak cena spadła tak jak informowali w prasie.



Awatar użytkownika
mfind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 26, 2015 19:50
Kontakt:

Re: Polisa oc

Post autor: mfind » wt mar 14, 2017 13:39

[quote="jan1966"]Witam , ubezpieczenie Oc jest na mnie , syn prowadził i miał stłuczke z jego winy , nie ma skończone 26 lat , a na polisie pisze że autem nie bedzie kierował nikt przed skończeniem 26 roku życia . Moje pytanie jak do tego pdejdzie ubezpieczyciel , i czy pokryje koszty naprawy poszkodowanemu z oc . Ubezpieczyciel to firma RESO[/quot

Ubezpieczyciel może zrekalkulować składkę ze względu na fakt, że ujawniły się nowe okoliczności mające wpływ na prawdopodobieństwo wystąpienia szkody w przyszłości. Jeśli wina sprawcy /syna/ została stwierdzona to ubezpieczyciel nie powinien robić problemów z przyjęciem odpowiedzialności odszkodowawczej i najprawdopodobniej wypłaci odszkodowanie na rzecz poszkodowanego. Fakt, że nie podałeś syna na polisie nie może być powodem odmowy wypłaty odszkodowania, ale może być powodem zwyżki składki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości