Ochrona zniżek OC

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Ochrona zniżek OC

Post autor: VWiater » pt sty 13, 2017 11:45

Panowie nie znalazłem na forum nic o tym, natomiast w googlach spotkałem się już kilka razy z taką informacją, że ochrona zniżek dokupiona do OC dopisywana jest do auta, a nie właściciela.

Przykładowo mam auto nr 1, którego jestem współwłaścicielem, a Tata właścicielem, auto ma wykupioną ochronę zniżek OC, obaj mamy po 60% zniżki.
Mam auto nr 2 zarejestrowane tylko na siebie oraz w innym TU ubezpieczone niż auto nr 1 bez ochrony zniżek, tak samo Tata ma auto nr 3 zarejestrowane tylko na siebie i OC wykupione w innym TU niż auto nr 1 również bez ochrony zniżek.
Teraz na przykład Tata ma kolizje autem nr 1 z jego winy. Ochrona zniżek powoduje, że przez 1 kolizje w ciągu roku zniżki nie przepadają więc na przyszły rok za auto nr 1 nie płacimy więcej OC.

A pytanie brzmi czy wtedy po kolizji za auto nr 2 lub 3 płacimy tyle samo czy przepadają jakieś zniżki na nich? Albo gdyby Tata kupił po kolizji auto nr 4 i chciał wykupić OC to ma komplet zniżek czy ochrona obroniła tylko auto w którym była wykupiona?

Nie wiem czy zrozumieliście mnie o co mi chodzi, bo w przykładzie skomplikowałem dodając współwłaściciela i różne TU OC.

EDIT.
Avery pisze:ochrona zniżek działa tylko na dany samochód w danym towarzystwie i na jedną szkodę w ciągu roku, ponadto nieliczne TU posiadają taki produkt.
takie coś na forum znalazłem, prawda to?


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości