Mała stłuczka z vw mk4 Pomocy!!

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

grzesiekcaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 25, 2015 19:30
Lokalizacja: Gdańsk

Mała stłuczka z vw mk4 Pomocy!!

Post autor: grzesiekcaro » śr lis 16, 2016 22:41

Witam

Panowie jest taka sprawa. Chciałbym się poradzić was otóż siostra zahaczyła Peugeotem 206 przednim zderzakiem lewą stroną golfa 4 o tylny zderzak, lecz w tym samym dniu parę godzin wcześniej ktoś ją uderzył i zbiegł z miejsca zdarzenia. Niestety wsiadając do auta nie zauważyła tego wgniecenia, bo było ciemno.Byliśmy na Policji, ale oni nic nie zrobią z tym, bo nie ma światków i kamer. A co teraz z panią, którą zahaczyła? Siostra twierdzi, że bardzo lekko ją otarła, ale że jest świeżym kierowcą to spanikowała troszkę kobieta, która przyszła do swojego golfa 4 twierdziła, że nic nie widać siostra też nic nie widziała, bo było ciemno wymienili się numerami tel. całe szczęście, że to moja znajoma i podesłała mi zdjęcia z zarysowanym zderzakiem w golfie 4 dodaje zdjęcia uszkodzeń oceńcie jeśli możecie i czy powinna to zgłosić na Policję, bo moim zdaniem to są za wielkie ślady jak na lekkie otarcie. Ślad otarcia występuje tylko na czarnym plastiku z przodu.Proszę o Pomoc


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Mała stłuczka z vw mk4 Pomocy!!

Post autor: hak64 » czw lis 17, 2016 07:20

Na policję nie trzeba iść, wystarczy napisać oświadczenie o winie, z podaniem okoliczności zdarzenia. Co się zaś tyczy uszkodzeń Golfa, to są to ewidentne ślady przetarcia, których wielkość (jedna rysa, czy obdarty z lakieru zderzak) dla likwidatora szkody (ubezpieczyciel sprawcy) nie mają żadnego znaczenia. Taki element (tu są dwa, bo i na błotniku widać zarysowanie) kwalifikuje się do naprawy (lakierowanie).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

grzesiekcaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 25, 2015 19:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mała stłuczka z vw mk4 Pomocy!!

Post autor: grzesiekcaro » czw lis 17, 2016 17:18

Nie zgodzę się częściowo :) dziś byłem zrobiłem pomiary na golfie znajomej długość i wysokość rysy tylko i wyłącznie na tylnym zderzaku oznaczyłem na czerwono zaś zadrapanie wyżej jest wcześniejszym zatarciem ślad na aucie siostry zgadza się z rysą którą oznaczyłem.U siostry jest tylko zadrapany czarny element plastiku.teraz niech już się dogadują :)Obrazek



grzesiekcaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 25, 2015 19:30
Lokalizacja: Gdańsk

Mała stłuczka z vw mk4 Pomocy!!

Post autor: grzesiekcaro » czw lis 17, 2016 17:55

I tak to by wyglądało bo jak pisałem ktoś siorę uderzył wcześniej i uciekł.ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony czw lis 17, 2016 18:01 przez grzesiekcaro, łącznie zmieniany 1 raz.



grzesiekcaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 25, 2015 19:30
Lokalizacja: Gdańsk

Mała stłuczka z vw mk4 Pomocy!!

Post autor: grzesiekcaro » czw lis 17, 2016 17:59

Ogólnie wydaje mi się jeszcze że po takim zatarciu był by kolor lakieru czerwony na mk4 przynajmniej tak mi się zdaje



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Mała stłuczka z vw mk4 Pomocy!!

Post autor: hak64 » czw lis 17, 2016 22:23

Oczywiście masz prawo się nie zgodzić. Problem w tym, że skoro spisano oświadczenie, to ubezpieczyciel przyśle pisemko z prośbą o potwierdzenie udziału w zdarzeniu i opisaniu okoliczności zajścia. Jeśli w owym opisie znajdzie się informacja, że nie wszystkie uszkodzenia golfa są wynikiem tego zdarzenia, to ubezpieczyciel może nie wypłacić pełnej kwoty odszkodowania. A jeśli nie wypłaci, to poszkodowany może zgłosić fakt na policji, że sprawca uczynił, co uczynił, teraz zaś nie przyznaje się i proszę podjąć czynności wyjaśniające. Skończy się tym ,że będą punkciki karne, mandat do zapłaty i trochę straconego czasu. Twój wybór!


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

grzesiekcaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 25, 2015 19:30
Lokalizacja: Gdańsk

Mała stłuczka z vw mk4 Pomocy!!

Post autor: grzesiekcaro » czw lis 17, 2016 23:06

Nie to nie tak :) oświadczenie jeszcze nie jest spisane dlatego będą się dogadywać ale to nie moja sprawa dzięki wielkie za pomoc!! :)



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Mała stłuczka z vw mk4 Pomocy!!

Post autor: ROBAL_26 » pt lis 18, 2016 13:29

grzesiekcaro, lepiej spisać oświadczenie niż ma przyjechać policja ,bo jak przyjadą to wiadomo że będzie mandat i punkty która są niepotrzebne , kwota odszkodowania będzie pewnie nie wielka bądź zorientować się jaki będzie kosz pomalowania tego elementu i dać kasę do ręki ale spisać również oświadczenie że przyjął taką kwotę za takie uszkodzenie co by później drugi raz nie wołał i straszył .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

grzesiekcaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 25, 2015 19:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mała stłuczka z vw mk4 Pomocy!!

Post autor: grzesiekcaro » pt lis 18, 2016 13:46

Dokładnie tak jak piszesz i ta wypowiedz mi się bardzo podoba! będzie spisane oświadczenie że pieniądze zostały przelane na pani konto dnia takiego i takiego z jej czytelnym podpisem :) ja ogólnie nie dam sobie wejść na głowę znam przepisy troszkę i chce siostrze pomóc. :bigok:



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Mała stłuczka z vw mk4 Pomocy!!

Post autor: ROBAL_26 » pt lis 18, 2016 13:58

grzesiekcaro, wiesz jeśli robisz przelew to ujmujesz wszystko w tytule przelewu i tylko drukujesz dla siebie potwierdzenie w razie W i po temacie bez oświadczeń :bigok: ale co papierek to papierek ,jeden więcej a głowa spokojna . :grin:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości