Oc i jego brak co zrobić

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

rononly159
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 01, 2016 11:43

Oc i jego brak co zrobić

Post autor: rononly159 » pt lis 11, 2016 21:45

Witam.
4.11.2016r stałem się szczęśliwym posiadaczem mk4
po zakupie dostałem kwit z oc firma ubezp. AVIVA ubezpieczenie ważne według kwitka do lutego.
A ze to był piątek dopiero w poniedziałek zacząłem dzwonić aby przepisać oc na siebie, jeden Pan mi mówi ze oc jest zapłacone na cały rok. Zaś po 2 telefonie szanowna Pani poinformowała mnie ze jakiś Bara.. handlarz kupił samochód w sierpniu i tego samego dnia wypowiedział umowę oc z AVIVA .
Po czym sprzedał samochód znajomemu który tak jeździł do listopada nieświadomy po czym ja nieświadomy kupiłem samochód bez OC.
Sprawa wydaje się być banalna lecz jest taka strona funduszu gwarancyjnego. I według tej strony samochód nadal posiada OC w/w firmie.
Auto oczywiście ubezpieczyłem od nowa 8.11 ale czy w związku z tą przerwą będę miał jakieś nieprzyjemności ?



rononly159
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 01, 2016 11:43

Re: Oc i jego brak co zrobić

Post autor: rononly159 » ndz lis 13, 2016 13:13

Czy ktoś pomoże ?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Oc i jego brak co zrobić

Post autor: hak64 » ndz lis 13, 2016 15:33

Nabywca pojazdu bez ubezpieczenia OC ma obowiązek opłacić składkę od dnia zakupu (nie interesują cię wcześniejsze historie). Jeśli z dowodem rejestracyjnym otrzymałeś także ważną umowę OC, to powinieś zgłosić się do ubezpieczyciela celem dokonania rekalkulacji składki i przepisania polisy na siebie. Gdyb okazało się że umowa OC była "lipna", to faktycznie UFG może doszukać sie przerwy w ubezpieczeniu i domagać się opłaty karnej.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości