Po trzech latach niezakończona umowa.. upomninie

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Po trzech latach niezakończona umowa.. upomninie

Post autor: przemlin » wt lip 05, 2016 15:26

Sprawa wygląda tak że w 2013 roku przeszedłem z pierwszego ubezpieczyciela do drugiego. Miałem ciągłość ubezpieczenia. Tydzień temu przyszło powiadomienie że mam do zapłacenia 300zł ale windykacja proponuje załatwić sprawę polubownie i bez odsetek czyli 200zł :banghead: W CUK-u powiedzieli że jest nie zamknięta umowa z pierwszego ubezpieczyciela...Papierów starego OC nie mam , składki zawsze opłacam w terminie...PO 3 latach wysyłają jakieś papiery ze niby im się przypomniało że dali du...y i mam bulić za coś.. nie wiadomo za co.. równie dobrze mogli by napisać ze im system informatyczny padł i ze im w ogóle nie zapłaciłem :banghead: /tak to widzę/.
Co ztym fantem zrobić ??



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Po trzech latach niezakończona umowa.. upomninie

Post autor: jan1966 » wt lip 05, 2016 16:58

Odkręcić



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Po trzech latach niezakończona umowa.. upomninie

Post autor: ROBAL_26 » wt lip 05, 2016 20:47

przemlin, szwagier miał podobną sytuację tylko że miał kwity , ale nie miał możliwości pojechać osobiście i zadzwonił na infolinię , okazało się że ma wszystko opłacone i z niczym nie zalega , po prostu jak zapłacił u agenta to wystarczyło że on wpłacił to 1-2 dni później i system nie odnotował wpłaty ,poza tym jest prawny przepis że jeśli nie miałbyś wszystkiego z poprzednią polisą uregulowanego to nie mógłbyś zawrzeć nowej .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości