Stłuczka z rodziną prawników

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

KukizGKM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 20:32
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Stłuczka z rodziną prawników

Post autor: KukizGKM » ndz cze 19, 2016 16:09

Mam problem,
Ponad rok temu miałem stłuczke z matką adwokatów czy tam radców prawnych.
Kobieta zmieniała pas ruchu i przytarła mi bok.
Miała 3 wersje : że jej zajechałem, że jechałem za szybko, i że mnie nie widziała co chwile zmieniała wersje i twierdziła że to moja wina.
Z racji jej nazwiska policjanci nie wskazali sprawcy na miejscu, był świadek to nawet nie przekazali informacji o tym dalej do dochodzeniówki, w pismie ująłem całą sytuacje i niby zostały wyciągnięte wobec nich jakies tam konsekwencje .
Ale rok ponad 2 tys wisi mi w powietrzu.
Z tą rodzinką nikt nie chce zadzierać bo mimo że sprawy przegrywają to ciagle odwołania piszą - uzyskałem takie info od znajomej pani mającej styczność z nimi.
Powiedziano mi że nie mogłem w miescie trafić gorzej.
Po roku czasu biegły ma wystawić opinię. Boje się ze to może nie być koniec.
Macie propozycje jak to rozegrać dalej ?
firmy co tam wyłudzają odszkodowania to raczej są za cieńkie a ja praktycznie mam goły zadek i nie stać mnie na dobrą papugę.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=417329&start=0

Awatar użytkownika
Vincet_Vega
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 17, 2015 17:34

Stłuczka z rodziną prawników

Post autor: Vincet_Vega » wt lip 19, 2016 23:57

Coś się wydarzyło nowego w sprawie?



KukizGKM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 20:32
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Stłuczka z rodziną prawników

Post autor: KukizGKM » sob sie 06, 2016 12:13

Dostałem pismo, że jednak ta pani jest sprawcą, a ja poszkodowanym, złożyłem kwit żeby być oskarżycielem posiłkowym w sądzie, teraz czekam na termin rozprawy.
Więcej informacji podam jak dalej coś się ruszy.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=417329&start=0

KukizGKM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 20:32
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Stłuczka z rodziną prawników

Post autor: KukizGKM » pn sie 22, 2016 16:39

PO ponad roku otrzymałem wyrok nakazowy, sprawa odbyła się zaocznie, kase z OC otrzymałem, ale co mi po tej kasie jak auto musiałem sprzedać za zaniżoną kwotę, mogę się bujać o zadośćuczynienie z cywilnego ale to kupa kasy i czasu i nie wiadomo co dalej.
Z tego co mi wiadomo , póki co nie odwołała się babka, dostała 400 zł grzywny 220 zł mandat 6pkt karnych i 90 zł kosztów sądowych.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=417329&start=0

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Stłuczka z rodziną prawników

Post autor: hak64 » wt sie 23, 2016 09:36

KukizGKM pisze:PO ponad roku otrzymałem wyrok nakazowy, sprawa odbyła się zaocznie, kase z OC otrzymałem, ale co mi po tej kasie jak auto musiałem sprzedać za zaniżoną kwotę, mogę się bujać o zadośćuczynienie z cywilnego ale to kupa kasy i czasu i nie wiadomo co dalej.
Kolego mylisz się. Skoro ubezpieczyciel w końcu wypłacił - znaczy przyjął odpowiedzialność za szkodę. Dalsze roszczenie (pełne zrekompensowanie strat jakie poniosłeś) powinienieś wnieść właśnie do ubezpieczyciela. Po co się prywatnie kopać z rodzina prawników. Pani w końcu przyjęła winę na klatę, więc zgłaszając roszczenie do ubezpieczyciela (masz na to 3 lata) sprawcy zdarzenia już włos z głowy nie spadnie. A należy ci się jeszcze kasa (oczywiście od ubezpieczyciela) za korzystanie z samochodu zastępczego (może być wynajęty nawet od osoby prywatnej), oraz wypłata różnicy pomiędzy ceną sprzedaży wraku, a wartością wraku oszacowaną przez ubezpieczyciela.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Stłuczka z rodziną prawników

Post autor: doggie » wt sie 23, 2016 09:48

kopanie sie z ubezpieczycielem niczym się nie różni od kopania z rodziną prawników :rotfl:



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Stłuczka z rodziną prawników

Post autor: hak64 » wt sie 23, 2016 13:06

doggie pisze:kopanie sie z ubezpieczycielem niczym się nie różni od kopania z rodziną prawników
Mylisz się! Ubezpieczyciel ma obowiązek naprawienia szkody (zrekompensowania poniesionych kosztów), Natomiast sprawca (w tym przypadku rodzinka prawników), nie ma takiego obowiązku, przecież od tego (odpowiedzialnosci za szkodę) sie ubezpieczyli.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Stłuczka z rodziną prawników

Post autor: doggie » wt sie 23, 2016 13:08

ja mam dość przygód z ubezpieczycielem żeby zmienić zdanie, ale to nie na ten temat



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Stłuczka z rodziną prawników

Post autor: hak64 » czw mar 30, 2017 15:51

Dreaner pisze:również mam problem z ubezpieczycielem
Przedstaw problem, a może znajdzie się ktoś pomocny.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

tontio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 20, 2017 13:53
Lokalizacja: Częstochowa

Stłuczka z rodziną prawników

Post autor: tontio » sob maja 20, 2017 14:04

Są jeszcze instytucje które skupują odszkodowania. Nie chcę tu żadnej takiej instytucji polecać, ale przybliżę o co chodzi: jeśli dostaniemy zbyt niskie odszkodwanie, lub poniesiemy inne straty - tak jak w tym przypadku, możemy się zglosić do takich organizacji. Oni wyślą swojego rzeczoznawcę i wypłacą nam kasę i sami będą się sądzić z ubezpieczycielem. Co prawda nie zyskamy całości należnej kwoty, bo takie firmy też chcą zarobić, ale jest to jakieś rozwiązanie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości