Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Post autor: herbu » wt lut 10, 2015 10:12

Nie wiem, czy nie było już na forum takiej informacji, ale napiszę, czego się właśnie dowiedziałem.
Jako, że posiadam klasyczne Volvo i jestem stałym gościem na forum tejże marki, wyczytałem tam, że dla auta w wieku >25 lat firma PZU przyszykowała niezłą ofertę na OC. I nie chodzi tu o ubezpieczenie auta na żółtych blachach, tylko zarejestrowanego normalnie, na białych lub czarnych tablicach.
Sprawa wygląda następująco:
Dla wszystkich właścicieli aut, które mają co najmniej 25 lat i są zrzeszeni w PZM (czyli jakimkolwiek automobilklubie) przysługuje 70% dodatkowej zniżki na ubezpieczenie OC od aktualnej składki. Musimy jedynie uiścić opłatę członkowską w PZMocie, co na dzień dzisiejszy wynosi około 80 zł.
Jak to wygląda w praktyce?
Licząc dla mojego Golfa, który niestety dopiero w przyszłym roku skończy 25 lat, wygląda to tak:
OC w PZU ze zniżką jaką posiadam, czyli 60% wynosi 386 zł. Od tej kwoty przysługuje dodatkowo zniżka 70%, czyli statecznie do zapłaty wychodzi mi 115,80 zł. Jedyny warunek to płatność jednorazowa (raty odpadają, ale przy tej kwocie, to nie ma nad czym się zastanawiać).
Ostatnio zmieniony wt lut 10, 2015 13:19 przez herbu, łącznie zmieniany 1 raz.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Post autor: hak64 » wt lut 10, 2015 12:59

Potwierdzam. Sam mam Mercedesa 300 SE (W-126) z 87 roku i opłata roczna, to niecałe 230 zł.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
ajvan
Ataman
Ataman
Posty: 445
Rejestracja: czw lip 07, 2011 22:29
Lokalizacja: Lublin

Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Post autor: ajvan » śr lut 11, 2015 23:10

zgadza się, jest coś takiego



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Post autor: jhosef » czw lut 12, 2015 10:09

herbu, Tylko koniecznie musisz mieć pełne zniżki i brak szkody w ostatnim roku. Kolejna sprawa to taka, że nie do każdego automobilklubu tak po prostu Cię przyjmą.

Np w Morskim musisz mieć polecenie od 2 czy 3 członków aby złożyć wniosek, przez pewien czas jesteś na niższym statucie itp



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Post autor: hak64 » czw lut 12, 2015 10:18

Bluedot pisze:Wiek auta nie jest aż tak istotnym czynnikiem przy ubezpieczeniu. Już bardziej wiek kierowcy ma na to większy wpływ.
Nie mówimy tu o normalnym OC, bo w takim max możesz mieć 70% zniżki. Tu jest mowa o zniżce 70% od już posiadanych zniżek!
Ubezpieczenie na samochody zarejestrowane jako zabytki też jest nieco inne (można wykupić okresowe (sezon). W przypadku samochodów powyżej 25 lat (a takie można rejestrować na zabytki, PZU przewidziało także możliwość uzyskania zniżek dodatkowych).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Post autor: herbu » czw lut 12, 2015 10:32

jhosef pisze:herbu, Tylko koniecznie musisz mieć pełne zniżki i brak szkody w ostatnim roku. Kolejna sprawa to taka, że nie do każdego automobilklubu tak po prostu Cię przyjmą.
Spełniam warunki i do beskidzkiego przyjmują :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Post autor: dawid018 » pt lut 13, 2015 19:12

a jak się to ma do aut modyfikowanych??


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

cinkozord
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 28, 2013 02:29
Lokalizacja: Legnica

Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Post autor: cinkozord » wt lut 24, 2015 21:22

Witam. Dla mnie najszybszym sposobem (choć może nie najtańszym) był zakup pakietu assistance w PZMocie za bodajże 72,90 zł. Dostajemy razem z tym karteczkę z zaświadczeniem, że jesteśmy członkami klubu PZMot-u z którą już w dniu wykupienia assistance śmigamy do PZU. Właściwa karta przychodzi po około 2 tygodniach i jest ważna rok. W PZU mówimy jaka sytuacja (spotkałem się z tym, że pracownica nie wiedziała wogóle o takiej opcji, ale poprosiła drugiego pracownika co wiedział o co chodzi), proszą nas o dokument stwierdzający przynależność do jednego z klubów (listę mają całkiem długą). Ja zapłaciłem za rok za 1.3 z 88 roku całe 142 złote mając 60% zniżek z innej ubezpieczalni. A z tym bezszkodowym ostatnim rokiem to jest tak, że przez ostatni rok nie możemy mieć szkody którą likwiduje PZU. Niedawno opłacałem kolejny rok ubezpieczenia i nie wymagali już potwierdzenia członkostwa tylko przysłali do domu obliczoną składkę na właśnie 142 złote. Pozdrawiam



wojbest
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 04, 2015 20:46
Kontakt:

Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Post autor: wojbest » śr mar 04, 2015 20:49

Bardziej od wieku auta to liczy się chyba wiek prowadzącego auta. Auto powyzej 25 lat to już eksponat.


Dowiedź się do czego mogą służyć powerbanki wielofunkcyjne -> https://ubiore.pl/powerbanki-wielofunkc ... ga-sluzyc/ Sprawdź dlaczego warto użyć powerbanka jako gadżetu reklamowego.

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Post autor: hak64 » śr mar 04, 2015 22:21

wojbest pisze:Bardziej od wieku auta to liczy się chyba wiek prowadzącego auta.
Napisałeś, żeby pokazać, że jesteś?! Dobrze, dałeś się zauważyć. Teraz tylko postaraj się wypowiadać na tematy, o których masz pojęcie i będzie OK.
Fakty bowiem są takie, że:
- samochody 25 letnie (w stanie oryginalnym) można rejestrować jako zabytki motoryzacji, a to wiąże się z możliwością ubezpieczenia czasowego (np na 1 kwartał w roku, czy nawet na miesiąc), przy czym składka OC jest zdecydowanie niższa.
- auta starsze niż 25 lat można ubezpieczyć w PZU, stosując zniżkę dla zrzeszonych w PZM (o tym jest ten wątek),
- mając zabytek, nie musisz mieć ciągłości ubezpieczenia OC (nie jeździsz - nie płacisz).
Ponadto, przy samochodach zabytkowych (wystarczy zgłoszenie do rejestru zabytków), ubezpieczyciel ma obowiązek zrekompensować powstałe w kolizji szkody, do wartości odtworzeniowej (przywrócenie do stanu poprzedniego). Tym sposobem właściciel zabytku zgarnia więcej kasy za uszkodzony zderzak, niż niejeden kierowca za całe auto.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Post autor: marzyciel33 » śr maja 27, 2015 09:09

wojbest pisze:Bardziej od wieku auta to liczy się chyba wiek prowadzącego auta. Auto powyzej 25 lat to już eksponat.
Też mam golfa I z 88 roku z silnikiem 1.8 GTI... Czy będę miał jakąś zwyżkę za wiek auta? Dodam, że mam 35 wiosen i prawko od 15 wiosen.



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Post autor: luki07 » śr maja 27, 2015 10:01

hak64 pisze:- mając zabytek, nie musisz mieć ciągłości ubezpieczenia OC (nie jeździsz - nie płacisz).
nie trzeba mieć auta zarejestrowanego na zabytek - żółte tablice, żeby nie płacić OC, auta, które mają ukończone 40 lat, z definicji są autami zabutkowymi i mogą mieć normalne białe tablice, dla nich nie ma obowiązku ciągłości OC.

marzyciel33, nie będzie żadnej zwyżki



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Post autor: herbu » śr maja 27, 2015 14:16

Bluedot pisze:eżeli masz wątpliwości w którym TU ubezpieczyć auto, to sprawdź przez superpolisa - LINK, podajesz tam dane z dowodu rejestracyjnego i na swój temat. Na tej podstawie otrzymasz listę ofert.
Tak, tyle tylko, że nie da się wybrać auta starszego niż 1990 :) Więc do tematu średnio pasuje...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

homilka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 18, 2015 21:08

Ubezpieczenie auta starszego niż 25 lat

Post autor: homilka » czw maja 28, 2015 23:31

Niedawno dowiedziałem się o tej zniżce i właśnie wykupiłem pakiet assistance w PZmocie z roczną opłatą członkowską. Przyszło do głowy pytanie jak jest liczone to 25 lat? Jeżdżę Golfem II z 1990r. czyli rocznikowo już mu stuknęło 25 lat, ale czy zwracają uwagę na miesiąc produkcji? Byłoby słabo, jeśli zarejestruję go na siebie i nagle się okaże, że zniżka jest ważna dopiero za parę miesięcy. Jak to wygląda?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości