Mandat z fotoradaru ze Szwajcarii

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Mandat z fotoradaru ze Szwajcarii

Post autor: rafxxx » śr wrz 28, 2016 09:55

Minely juz 2 lata od zdarzenia, zaplacic nie zaplacilem. Przestali mi listy wysylac. Orientuje sie moze czy jest cos takiego jak przedawnienie? Jesli tak to po jakim czasie bede mogl bezpiecznie wjechac do Szwajcarii ?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Mandat z fotoradaru ze Szwajcarii

Post autor: doggie » śr wrz 28, 2016 14:14

Art. 45. Przedawnienie karalności wykroczenia - Kodeks wykroczeń
§ 1. Karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie wszczęto postępowanie, karalność wykroczenia ustaje z upływem 2 lat od popełnienia czynu.
§ 2. W razie uchylenia prawomocnego rozstrzygnięcia, przedawnienie biegnie od daty uchylenia rozstrzygnięcia.
§ 2a. W wypadku wszczęcia postępowania mediacyjnego czasu jego trwania nie wlicza się do okresu przedawnienia.
§ 3. Orzeczona kara lub środek karny nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata.
ale pamiętaj że to dotyczy Polski a nie Szwajcarii :D a w tym przypadku znaczenie ma miejsce popełnienia wykroczenia czyli Szwajcaria a jakie tam sa przepisy nie wiem

do tego jeśli w ciągu trzech lat od uprawomocnienia mandatu nie dojdzie do jego przymusowego ściągnięcia ulegnie on przedawnieniu /w PL oczywiście/



Awatar użytkownika
.:MECENAS:.
d/s wyjątkowych
d/s wyjątkowych
Posty: 316
Rejestracja: śr cze 02, 2010 13:02
Lokalizacja: LBL/LTM
Kontakt:

Mandat z fotoradaru ze Szwajcarii

Post autor: .:MECENAS:. » ndz lis 27, 2016 15:05

Niestety ale w Szwajcarii predkości nie przekaracza sie :)
Teraz albo zostaje ci uregulowac należność wraz z odsetkami ktore juz masz lub nie pokazywac sie w ich pieknym kraju :)



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Mandat z fotoradaru ze Szwajcarii

Post autor: rafxxx » ndz sty 22, 2017 02:50

.:MECENAS:., a skąd masz takie informacje? czy mozesz przytoczyć jakieś ich prawo? Chętnie to bym sprawdził. Minęło już ponad 2 lata od zdarzenia narazie nie planuję tam jechać ale mam tam dobrych znajomych i za jakis czas moze bede chcial pojechac. Chodzi mi o konkretne info a nie ze komus tak sie wydaje ze nie mozna lub mozna :)



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Mandat z fotoradaru ze Szwajcarii

Post autor: riccardoa » ndz sty 22, 2017 08:13

rafxxx pisze: Chętnie to bym sprawdził. Minęło już ponad 2 lata od zdarzenia narazie nie planuję tam jechać ale mam tam dobrych znajomych i za jakis czas moze bede chcial pojechac. Chodzi mi o konkretne info a nie ze komus tak sie wydaje ze nie mozna lub mozna
Skoro masz tam dobrych znajomych,to chyba najbardziej wiarygodne informacje możesz uzyskać od nich.Mogą na miejscu się zorientować n/t obowiązujących tam przepisów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości