zgubiłem/ukradli mi dokumenty

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
malutka721
Grupa Dolny Śląsk
Grupa Dolny Śląsk
Posty: 33
Rejestracja: wt lip 29, 2008 22:21
Lokalizacja: Dzierżonióvw
Kontakt:

Post autor: malutka721 » czw lip 30, 2009 12:21

Jeśli chodzi o dowód ososbisty to powinieneś najpierw zgłosić fakt na policji a potem udać się do Urzędu Miasta bądź Gminy powiedzieć że zagubiłeś/ ukradli Ci dowód osobisty. Wtedy będziesz miał 2 tygodnie na złożenie wniosku o dowód osobisty gdyż jak już zgłosisz ze zgubiles/ ukradli Ci to on zostanie automatycznie unieważniony i dostaniesz takie zaświadczenie z Urzędu.

Jeśli byś chciał poświadczenie ze jesteś zameldowany tam u siebie to to poświadczenie bedzie podlegało opłacie skarbowej 17 zł.
Ostatnio zmieniony czw lip 30, 2009 12:22 przez malutka721, łącznie zmieniany 1 raz.


"(...) Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety sa dla szybkich kierowcow"C.McRae

Awatar użytkownika
Broker89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 15:06
Lokalizacja: Wwa/Lwo

Post autor: Broker89 » czw lip 30, 2009 12:41

malutka721, policja(pouczenie), dowód osobisty, prawo jazdy, oc, i przegląd załatwione, został tylko dowód rejestracyjny, wyczytałem że jakieś odpisy z krs są potrzebne?? to prawda, bo ja przygotowałem na razie : kartę pojazdu, dowód tożsamości z odpisem aktu zameldowania, oc , przegląd, umowę jakby co i tablice oraz oświadczenie dla współwłaściciela że udziela mi pełnomocnictwa i dostane od niego dowód osobisty....wystarczy?? czy odeślą mnie po coś jeszcze


[url=http://img694.imageshack.us/i/37923698.jpg/][img]http://img694.imageshack.us/img694/1319/37923698.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
malutka721
Grupa Dolny Śląsk
Grupa Dolny Śląsk
Posty: 33
Rejestracja: wt lip 29, 2008 22:21
Lokalizacja: Dzierżonióvw
Kontakt:

Post autor: malutka721 » czw lip 30, 2009 12:56

powinno Ci to wszystko wystarczyć...


"(...) Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety sa dla szybkich kierowcow"C.McRae

Awatar użytkownika
Broker89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 15:06
Lokalizacja: Wwa/Lwo

Post autor: Broker89 » czw lip 30, 2009 13:11

obaczymy, prawko może być już w przyszłym tygodniu ale na to pewnie sobie poczekam


[url=http://img694.imageshack.us/i/37923698.jpg/][img]http://img694.imageshack.us/img694/1319/37923698.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw lip 30, 2009 21:35

malutka721 pisze:Jeśli chodzi o dowód ososbisty to powinieneś najpierw zgłosić fakt na policji a potem udać się do Urzędu Miasta bądź Gminy powiedzieć że zagubiłeś/ ukradli Ci dowód osobisty. Wtedy będziesz miał 2 tygodnie na złożenie wniosku o dowód osobisty gdyż jak już zgłosisz ze zgubiles/ ukradli Ci to on zostanie automatycznie unieważniony i dostaniesz takie zaświadczenie z Urzędu.

Jeśli byś chciał poświadczenie ze jesteś zameldowany tam u siebie to to poświadczenie bedzie podlegało opłacie skarbowej 17 zł.
dlaczego większość pisze, że "zgłośić fakt zagubiłeś/ukradli" - odpowiedź retoryczna - z niewiedzy. Policja zajmuje się ściaganiem przestępstw, wykrywaniem sprawców wykroczeń itp.... czyli generalnie zajmuje się czynami zabronionymi, a wytłumaczcie mi jakim czynem zabronionym jest zagubienie dokumentów???? Kradzież - owszem - jak najbardziej mamy prawo zgłosić protokolarnie na Policję, ale zagubienia dokumentów się nie zgłasza na Policję - nawet nie ma ku temu podstaw prawnych, aby Policja (vel dyżurny) przyjmowała zgłoszenia zagubień dokumentów, można przyjąc to na notatkę czysto dla dobra obywatela (można nie równa się trzeba) - i w tym przypadku (zgłoszenie zagubienia na notatkę) nie otrzymamy żadnego potwierdzenia zgłoszenia - inaczej jest przy zgłoszeniu kradzieży gdzie otrzymamy potwierdzenie. Zagubienie dokumentów zgłasza się w urzędzie, który dany dokument wystawił, jednocześnie wpisując do stosownego druku datę zagubienia dokumentu zabezpieczając się tym na ewentualne czyny zabronione dokonane przy użyciu naszych zagubionych dokumentów - i to wszystko. I proszę was, nie piszcie że Policja MUSI przyjąć fakt zagubienia - wcale nie musi

[ Dodano: Czw 30 Lip, 2009 ]
dodam jeszcze jedną rzecz - zawsze musimy się określić - czy zgubiliśmy, czy skradli, a jak ktoś nie chce mieć problemu to przecież zawsze mogli ukraść..... :bigok:
Ostatnio zmieniony czw lip 30, 2009 21:37 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kruszyna2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 16:46
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: kruszyna2 » sob sie 15, 2009 15:04

mettenos pisze:zawsze musimy się określić - czy zgubiliśmy
mialem podobny przypadek, tylko mialem pewnosc, ze ukradli w sztucznym tloku pod sklepem... policja przyjela zgloszenie nastepnego dnia po zdarzeniu i pytali wlasnie czy nie zgubilem... kiedy opisalem sytuacje dopiero wzieli to na powaznie. po kilku miesiacach spotkalem sie ze zlodziejami na sali sadowej, ale nikogo nie pamietalem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości