PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » śr sie 23, 2017 12:13

wariotkrk pisze:No nic zobaczymy napisze mu że około 2300zł i poczekam na jego odpowiedz.
Napisz mu, że koszt naprawy przekracza wartość pojazdu przed szkodą, ale naprawa z wykorzystaniem części używanych wyniesie 3000 zł. Jeśli się nie zgodzą to zażądaj oględzin pojazdu oraz wyceny szkody (z podaniem wartości auta). Znając tę wartość będziesz mógł dogadać się z mechanikiem, że ma zmieścić się w tej kwocie.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

wariotkrk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 22, 2017 18:54

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: wariotkrk » śr sie 23, 2017 17:29

2200zł ugodowo także myśle że ok :) czekam na przelew :pub:



pralf1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 30, 2010 22:00

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: pralf1 » ndz sie 27, 2017 22:51

Witam. Szkoda z sprawcy kolizji z AXA. Ja wycenilem w moim PZU i decyzja na 3000 zł. Porażka. Więc chyba najlepiej w ASO naprawić bezgotówkowo? Uszkodzona felga prawa z opona, lewa felga przód, lewy błotnik przód, lewe drzwi przód, chlapacz, próg lewy, porysowany zderzak przód. Ile za to wyjdzie?? To jest Golf 6 Kombi 2011 rok.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » pn sie 28, 2017 08:02

Fotki niestety nie porażają jakością i trudno mi ocenić, czy drzwi kwalifikują się do wymiany (jeśli mają wgniecenia z widocznymi krawędziami, to tak). Czy do oględzin był zdejmowany zderzak? Przy takich uszkodzeniach powinno się go zdjąć, bo jeśli ma urwane, lub pęknięte elementy mocujące, to konieczna jest wymiana.
pralf1 pisze:Więc chyba najlepiej w ASO naprawić bezgotówkowo?
Ubezpieczyciele coraz częściej kwestionują faktury wystawione przez warsztaty, te zaś bronią się zapisami w umowach o takiej mniej więcej treści: "czego nie zapłaci ubezpieczyciel, zapłaci właściciel".
Jak dla mnie, to jest szkoda na około 7 tyś (z wymiana zderzaka błotnika i drzwi), ale rzeczywisty koszt naprawy zależy także od stanu zawieszenia, bo jeśli masz uszkodzone felgi, to być może i zawieszenie ucierpiało.
pralf1 pisze:Ja wycenilem w moim PZU i decyzja na 3000 zł.
Trudno mi się do tego ustosunkować nie widząc kosztorysu, ale 3 tyś ledwie pokrywa koszt lakierowania (a gdzie części zamienne?).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

pralf1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 30, 2010 22:00

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: pralf1 » pn sie 28, 2017 14:25

Prawa felga I opona jest na 100% do wymiany., lewe drzwi do wymiany są także z lewej strony przód oraz błotnik na 100% też jest do wymiany zderzak nie wiadomo okaże się po oględzinach po rozkręceniuObrazekObrazekObrazek



pralf1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 30, 2010 22:00

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: pralf1 » pn sie 28, 2017 14:30

ObrazekObrazekObrazek



pralf1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 30, 2010 22:00

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: pralf1 » pn sie 28, 2017 14:33

ObrazekObrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » pn sie 28, 2017 17:33

Drzwi do wymiany, próg nadaje się do naprawy. Tak jak napisałem, kosztorys powinien opiewać na jakieś 7 tyś zł.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

strzałka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 28, 2017 18:09

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: strzałka » pn sie 28, 2017 18:48

Witam,
Jadąc przez parking pod marketem i szukając miejsca do zaparkowania wjechał we mnie z prawej strony bus VW który chciał wyjechać z miejsca parkingowego, nie zauważył mojego samochodu i wpakował sie tyłem we mnie, a ze miał hak to zrobiła się taka dziura. Pacjent Opel Vectra C 2007 r. 1.9 TDCi. Uszkodzone drzwi przednie i tylne od strony pasażera i słupek pomiędzy drzwiami, przecięta wiązka elektryczna prowadząca do drzwi tylnych, lekko porysowana obudowa lusterka bocznego. Na ile ubezpieczyciel (Gothaer) powinien wycenić szkody?

ObrazekObrazekObrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » pn sie 28, 2017 21:11

Drzwi 1 i 2 do wymiany, słupek "B" naprawa, lusterko do lakierowania. Kosztorys powinien oscylować w okolicach 5 tyś zł.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

bananowygolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 29, 2017 13:43

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: bananowygolf » wt sie 29, 2017 13:53

Witam, na protokole szkody w moim Golfie IV GTI 1.8t 150km z 1998r po tym jak starsza babka bez pojęcia władowała mi się w tył widnieją pozycje
Zderzak tył gruntowany - wymiana + lakierowanie części nowej
Spoiler zderzaka - wymiana
tablica rej. - wymiana
wzmocnienie tablicy rej - wymiana
pokrywa bagażnika - wymiana + lakierowanie części nowej
vw znak tył - wymiana
Lampa prawa, lewa tył - wymiana
Lampy tablicy rej lewa, prawa - wymiana
ściana t - naprawa + lakierowanie naprawcze
ściana boczna p - naprawa + lakierowanie naprawcze
ściana t - konserwacja profili zamkniętych
pokrywa bagażnika - konserwacja profili zamkniętych
ściana boczna p - konserwacja profili zamkniętych

Jest ktoś w stanie powiedzieć ile za to mi mogą dać (sprawca ubezpieczony w ergo hestia) oraz ile mogą wynieść koszty naprawy?



pralf1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 30, 2010 22:00

Re: PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: pralf1 » wt sie 29, 2017 23:50

hak64 pisze:Drzwi do wymiany, próg nadaje się do naprawy. Tak jak napisałem, kosztorys powinien opiewać na jakieś 7 tyś zł.
Nic nie wspomniałeś czy do wymiany jest felga a nawet dwie. Oryginalne felgi VW, są one fabrycznie polerowane a do tego jedna z opon jest uszkodzona co widać na zdjęciu są to opony Bridgestone Potenza 225/45/17 Re50 które już chyba nie są produkowane a więc chyba musi być wymieniony komplet na całą oś przednią.
Nie wiem czy mam rację.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » śr sie 30, 2017 12:03

pralf1 pisze:Nic nie wspomniałeś czy do wymiany jest felga a nawet dwie.
Jeśli jest to tylko przetarcie, to zakwalifikują do naprawy. Natomiast krzywą felgę należy wymienić. Opona do wymiany.
bananowygolf pisze: ile mogą wynieść koszty naprawy?
Dla mnie jest to szkoda całkowita. Koszt naprawy przekroczy wartość pojazdu przed szkodą (licząc oczywiście na częściach nowych i oryginalnych). W owym wykazie masz tylko wymianę skorupy zderzaka (bez elementów mocujących i wzmocnień), a biorąc pod uwagę, że uszkodzeniu uległa ściana tylna i tylny błotnik, należało by uwzględnić wymianę kompletnego zderzaka, nie tylko poszycia.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

strzałka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 28, 2017 18:09

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: strzałka » pn wrz 04, 2017 13:06

odnośnie Vecttry C (4 posty wyżej) dostałem od rzeczoznawcy następujący kosztorys, czy jest sens według was się odwoływać i na jakiej podstawie? z góry dzięki za odpowiedź

ObrazekObrazekObrazekObrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości