PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

kamilosdrifter94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 24, 2017 22:07

Re: PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: kamilosdrifter94 » wt kwie 25, 2017 17:27

Witam, proszę o wycenę. Golf III 94r. silnik 1.6

ObrazekObrazekObrazekObrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » wt kwie 25, 2017 19:31

Podejrzewam, że wycenią to na 1 - 1,5 tyś. Zderzak chyba ma urawne zaczepy bo jest przesunięty do przodu. Powinien być zakwalifikowany do wymiany. Na wizytę rzeczoznawcy umów się w warsztacie, gdzie możesz zdjąć zderzak. Możliwe, że ucierpiała podłoga bagażnika i wzmocnienie zderzaka. Gdyby szkodę wyliczyć według cen ASO to będzie "całka"


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Ar3k87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 04, 2017 14:48

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: Ar3k87 » czw maja 04, 2017 14:59

Witam. Czy mógłbym szanowne grono forumowiczów poprosić o wycenę szkody w moim aucie?
ObrazekObrazek

Z mniej widocznych na zdjęciach szkód to:
- Zarysowana szyba na wysokości lusterka,
- W lusterku powyrywane przewody,
- Popękany lakier na drzwiach.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » czw maja 04, 2017 19:00

Błotnik lp, drzwi i lusterko do wymiany, to samo z listwami. Prawdopodobnie nadkole pod błotnikiem popękało i też wymiana. Nie znam dokładnej ceny drzwi i lusterka, ale podejrzewam, że kosztorys powinien opiewać na ponad 5 tyś (z użyciem części nowych i oryginalnych).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

mlodyjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 04, 2017 20:19

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: mlodyjanek » czw maja 04, 2017 20:29

Witam,
proszę o wycenę szkody.
Passat b6 2007 highline

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z góry serdeczne dzięki za pomoc!



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » czw maja 04, 2017 21:17

Drzwi i listwa do wymiany. Nie jestem pewny, co do tylnego błotnika (słabo widać). Jeśli ma zagięcia z widocznymi krawędziami, to także wymiana, a to znacznie podniesie koszt naprawy. Z naprawą błotnika około 2,5 tyś, natomiast z wymianą - powyżej 5 tyś.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Ar3k87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 04, 2017 14:48

Re: PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Ar3k87 » sob maja 06, 2017 09:51

hak64 pisze:Błotnik lp, drzwi i lusterko do wymiany, to samo z listwami. Prawdopodobnie nadkole pod błotnikiem popękało i też wymiana. Nie znam dokładnej ceny drzwi i lusterka, ale podejrzewam, że kosztorys powinien opiewać na ponad 5 tyś (z użyciem części nowych i oryginalnych).
Link4 wysłał mi wstępną wycenę - 1100 zł :grin: Oczywiście jak się zgodzę to w tym samym dniu mam pieniądze na koncie.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » sob maja 06, 2017 12:12

Ar3k87 pisze:Link4 wysłał mi wstępną wycenę - 1100 zł Oczywiście jak się zgodzę to w tym samym dniu mam pieniądze na koncie.
Nie musisz się zgadzać (tylko nic nie podpisuj), a oni i tak wyślą kasę. Potem należy sporządzić odwołanie od decyzji ubezpieczyciela i uzasadnić, że samo lakierowanie tych elementów przekracza wartość wypłaconego odszkodowania. Do tego dorzuć ceny części podlegających wymianie (możesz je ustalić dzwoniąc do ASO). Nie zapomnij, że na czas naprawy masz prawo korzystać z samochodu zastępczego (można go wynająć nawet od osoby prywatnej).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Ar3k87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 04, 2017 14:48

Re: PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Ar3k87 » sob maja 06, 2017 20:55

hak64 pisze:
Ar3k87 pisze:Link4 wysłał mi wstępną wycenę - 1100 zł Oczywiście jak się zgodzę to w tym samym dniu mam pieniądze na koncie.
Nie musisz się zgadzać (tylko nic nie podpisuj), a oni i tak wyślą kasę. Potem należy sporządzić odwołanie od decyzji ubezpieczyciela i uzasadnić, że samo lakierowanie tych elementów przekracza wartość wypłaconego odszkodowania. Do tego dorzuć ceny części podlegających wymianie (możesz je ustalić dzwoniąc do ASO). Nie zapomnij, że na czas naprawy masz prawo korzystać z samochodu zastępczego (można go wynająć nawet od osoby prywatnej).
Oczywiście nic nie podpisywałem, wycena szkody odbywała się za pośrednictwem strony internetowej, którą otrzymałem smsem. Czy potrzebuję na to jakieś dokumenty? Chodzi mi o ceny poszczególnych części lub wycenę lakiernika?
Od 12 lat jazdy samochodem mam pierwszy raz stłuczkę i szczerze powiem, że zielony jestem w tych tematach :)



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: VWiater » ndz maja 07, 2017 15:38

Ar3k87 pisze:zielony jestem w tych tematach
Przeczytaj z 10, no chociaż z 5 ostatnich stron tego tematu i wiele Ci się wyjaśni :)


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

mlodyjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 04, 2017 20:19

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: mlodyjanek » pt maja 12, 2017 22:00

Witam ponownie!

Dostałem dzisiaj kosztorys.
Obrazek

Proszę o określenie czy wyliczenia są prawidłowe (w poście powyżej była mowa o kwocie 2.5 tys, ale wolę się upewnić).
Jest ok, czy jednak koszty trochę zaniżone?

PS. jeśli chodzi o błotnik to nie widać żadnych zagięć. Mechanik z pobliskiego warsztatu również ocenił, że nie jest do wymiany.
Natomiast jeśli chodzi o prawdopodobne koszty naprawy to wycenił na szybko na 1200zł + koszt drzwi.

Pozdrawiam, dzięki za pomoc!



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » sob maja 13, 2017 05:57

Kosztorys jest zaniżony. Stawka rbg 48 zł to nawet nie połowa średniej jaką znajdziesz w warsztatach. Bezprawnie naliczono 30% rabatu na części zamienne (nie można z góry zakładać, że poszkodowany otrzyma rabat), listwa drzwi jest zamiennikiem.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

mlodyjanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 04, 2017 20:19

Re: PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: mlodyjanek » sob maja 13, 2017 11:23

Mogę gdzieś znaleźć jakiś wzór pisma w związku z zaniżonym kosztorysem? Co mogę zrobić żeby uwzględnili napisane przez Ciebie "uchybienia"?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » sob maja 13, 2017 12:20

mlodyjanek pisze:Mogę gdzieś znaleźć jakiś wzór pisma w związku z zaniżonym kosztorysem?
Powinieneś napisać odwołanie, a wzór takowego znajdziesz nawet w tym wątku (np. strona 81 i 95).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości