Sprowadzamy auto z UE i spoza UE-informacje,dokumenty

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

mt-01_karol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 02, 2011 20:55

Sprowadzamy auto z UE i z poza UE-informacje,dokumenty

Post autor: mt-01_karol » pn wrz 12, 2011 18:48

No ładnie napisane!!
W mojej sytuacji auto jest od pana, który zajmuje się sprowadzaniem pojazdów.
Kupiłem od owego pana samochód sprowadzony z Francji, który ma faktycznie komplet dokumentów, opłat i tłumaczeń.
Auto sprawdziłem w ASO i tam też nie stwierdzono kręcenia licznika, braku poduszek itd.
W dzień zakupu samochodu kupiłem też ubezpieczenie na 30dni. W ciągu tygodnia zrobiłem przegląd.
Jutro auto będzie rejestrowane, a w sobotę dostałem mandat za, "art. 7. 94/2KW Poruszanie się pojazdem nie dopuszczonym do ruchu."
Straszono mnie lawetą i mandatem 500zł. Ostatecznie skończyło się na mandacie 50zł.
Policjant powiedział mi, że samochód jest za długo w kraju (Gość sprowadził je kilka miesięcy temu) i nigdzie nie widnieje.
Teraz nie wiem, czy dali mandat bo musieli zużyć bloczek czy faktycznie coś jest na rzeczy?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Sprowadzamy auto z UE i z poza UE-informacje,dokumenty

Post autor: Piasek » wt wrz 13, 2011 08:26

Jeżeli nie miałeś pierwszego przeglądu w Polsce to słusznie dostałeś i to jeszcze daj za nich na mszę że tylko 50zł bo mieli pełne prawo zgarnąć Cię z drogi na lawetę na parking policyjny a to by w tysiącu się nie zmieściło.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

mt-01_karol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 02, 2011 20:55

Re: Sprowadzamy auto z UE i z poza UE-informacje,dokumenty

Post autor: mt-01_karol » wt wrz 13, 2011 21:44

W tym sęk, że wszystkie papiery miałem przy sobie, wszelkie opłaty zrobione, ubezpieczenie i przegląd krajowy też! Na mszę za nich nie dam! Zawsze do czegoś się czepiają! A jak są faktycznie potrzebni to jest jak zawsze...



misiekzabrze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt wrz 09, 2011 14:55
Lokalizacja: zabrze

Sprowadzamy auto z UE i z poza UE-informacje,dokumenty

Post autor: misiekzabrze » wt wrz 13, 2011 21:56

ja mam inne pytanie.
kolezanka ma na sprzedaz golfa mk1, sprowadzonego z niemiec we wrzesniu 2009
auto bylo kupione tam za 100 euro, po sprowadzeniu do polski jedynie przetlumaczyli dokumenty.
mam w planie dogadac sie ze zaplace za nią kare w urzedzie celnym, tylko nie wiem ile moze ona wyniesc, i czy w ogole mi sie oplaca. moze ktoś powiedziec mi od czego zalezy ta kara? i ile kary moze kolezanka dostac, jesli auto ma nieoplacona akcyze przez 2 lata, a jego cena to 100 euro, rocznik to 1983 a silnik 1.8



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Re: Sprowadzamy auto z UE i z poza UE-informacje,dokumenty

Post autor: Piasek » wt wrz 13, 2011 22:52

mt-01_karol pisze:W tym sęk, że wszystkie papiery miałem przy sobie, wszelkie opłaty zrobione, ubezpieczenie i przegląd krajowy też! Na mszę za nich nie dam! Zawsze do czegoś się czepiają! A jak są faktycznie potrzebni to jest jak zawsze...
No to coś nie tak, uważam że niesłusznie wlepili ci kwita, prawdopodobnie za generalizację...bo przegląd miałeś... mogli pouczyć... chcieli się przypi****ć no to znaleźli dziurę w całym... Faktem jest że nie można jeździć mając polskie przeglądy i dokumenty autem które jest jeszcze na niemieckich blachach - ale to nie powód aby od razu mandat wypisywać za taką bzdurę. Ale zgodnie ze sztuką - winieneś w takiej sytuacji jechać już przynajmniej na próbnych polskich tablicach.
Ale to tak jak z gaśnicami... Nie masz przeglądu a mandat rypie za brak gaśnicy... i ludzie to przyjmują bo nie wiedzą że "władza ich naciąga" bo i owszem, za brak gaśnicy jest mandat ale za brak przeglądu TYLKO I WYŁĄCZNIE pouczenie.
A z tą ich potrzebą to faktycznie - jak są potrzebni to albo nie maja kogo wysłać, albo nie mają akurat samochodu albo nie mają paliwa
misiekzabrze pisze:ja mam inne pytanie.
kolezanka ma na sprzedaz golfa mk1, sprowadzonego z niemiec we wrzesniu 2009
auto bylo kupione tam za 100 euro, po sprowadzeniu do polski jedynie przetlumaczyli dokumenty.
mam w planie dogadac sie ze zaplace za nią kare w urzedzie celnym, tylko nie wiem ile moze ona wyniesc, i czy w ogole mi sie oplaca. moze ktoś powiedziec mi od czego zalezy ta kara? i ile kary moze kolezanka dostac, jesli auto ma nieoplacona akcyze przez 2 lata, a jego cena to 100 euro, rocznik to 1983 a silnik 1.8
przepisz umowę na taką z datą wczorajszą np i odpraw tak, jakbyś go wczoraj sprowadził...
Zbywca ten sam, nabywca Ty - nie koleżanka !!
Papiery jeszcze raz do tłumaczenia. A dalej normalna procedura.
I twardo że sam go sprowadziłeś... na lawecie.
Nigdy się do niczego nie przyznawaj przed polskim urzędem bo Cię ukrzyżują...
Ostatnio zmieniony wt wrz 13, 2011 22:58 przez Piasek, łącznie zmieniany 2 razy.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

misiekzabrze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt wrz 09, 2011 14:55
Lokalizacja: zabrze

Sprowadzamy auto z UE i z poza UE-informacje,dokumenty

Post autor: misiekzabrze » wt wrz 13, 2011 22:56

a brief? przeciez tam pisze kiedy auto zostalo wymeldowane w niemczech, sama umowa mi chyba niewiele da



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Sprowadzamy auto z UE i z poza UE-informacje,dokumenty

Post autor: Piasek » wt wrz 13, 2011 23:02

Nie ma nic do rzeczy. CO z tego ze został wymeldowany. Stał 2 lata w komisie/na szrocie nim znalazł się nabywca czyli Ty.
W takim wypadku pojazd musi być wymeldowany żeby nie był wzywany na TUV i do ubezpieczeń.
Dużo pojazdów które mogą uchodzić za kolekcjonerskie/kultowe (a za takie uchodzi Mk1) itp a nie będące odrestaurowane na tip-top tak jest robione bo przecież zaden przeglądu by nie dostał a ubezpieczenie jest horrendalne za takie pojazdy.
Komisy specjalizujące sie w ofertach "nur fur export" mają całe place takich aut. Płacisz, ładujesz na lawetę i do domu. Żadnego latania po urzędach i wymeldowywania, ubezpieczania itp... Dostajesz kpl dokumentów niezbędnych w Polsce i po sprawie.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

misiekzabrze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt wrz 09, 2011 14:55
Lokalizacja: zabrze

Sprowadzamy auto z UE i z poza UE-informacje,dokumenty

Post autor: misiekzabrze » wt wrz 13, 2011 23:13

czyli jak sfałszuje umowe, ale brif i reszte dokumentow zostawie oryginalne, to bede mogl bez placenia kary oplacic auto, i potem je zarejestrowac, i ten maly przekret nie wyjdzie na jaw?

a da sie rzepisac umowe na date pozniejsza jesli sprzedajacy byl osoba prywatna?
kolezanka kupila auto od kobiety, wiec jesli przepisze umowe na 2 lata po wymeldowaniu przez ta kobiete, to nikt sie nie domysli?
Ostatnio zmieniony śr wrz 14, 2011 08:25 przez misiekzabrze, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Sprowadzamy auto z UE i z poza UE-informacje,dokumenty

Post autor: Piasek » śr wrz 14, 2011 08:21

A kto powiedział że sfałszujesz... ?
Kupiłeś przed wczoraj, granicę przekraczałeś w Świecku, była rewelacyjna pogoda ale 2x w Niemczech padało i stałeś w korku koło Hannoveru :bajer:
Wszystko to najprawdziwsza prawda


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

misiekzabrze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt wrz 09, 2011 14:55
Lokalizacja: zabrze

Sprowadzamy auto z UE i z poza UE-informacje,dokumenty

Post autor: misiekzabrze » śr wrz 14, 2011 08:27

nie rozumiem o co chodzi z tym korkiem:)

i oczywiscie jechalem lawetą bo golf ma niewazne tablice wyjazdowe:)


a mozna by zrobic tak, ze kolezanka pojdzie teraz zaplacic akcyze, po dwoch latach, i w tym zeznaniu AKC-1 napisze date sprowadzenia auta z niemiec jako wczorajsza?
bo nie liczy sie data podpisania umowy, tylko data przekroczenia granicy, tak?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Sprowadzamy auto z UE i z poza UE-informacje,dokumenty

Post autor: Piasek » śr wrz 14, 2011 12:28

Liczy się data zaistnienia czynności cywilno-prawnej jaką jest umowa czyli data z umowy/faktury zakupu a nie data przekroczenia granicy. Przecież tego nikt nie ewidencjonuje.
Owszem, może przepisać umowę i iść go odprawić sama... ale wówczas nie wiem czy cena finalna pojazdu do zbycia będzie nadal opiewać na kwotę 100 euro :helm:
Wiesz, kto nie ryzykuje ten nie wygrywa.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

misiekzabrze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt wrz 09, 2011 14:55
Lokalizacja: zabrze

Sprowadzamy auto z UE i z poza UE-informacje,dokumenty

Post autor: misiekzabrze » śr wrz 14, 2011 14:37

czyli bez sfałszowania umowy sie nie obedzie?
bo troche sie boje ryzykowac i fałszowac umowe kupna sprzedazy



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Sprowadzamy auto z UE i z poza UE-informacje,dokumenty

Post autor: Piasek » śr wrz 14, 2011 14:55

No zawsze możesz zgłosić się na ochotnika że nie wypełniłeś ustawowego obowiązku akcyzowego...
Myślę że staniesz się posiadaczem najdroższego Mk1 w historii (choć w sumie nie - zostanie zapewne zajęty na poczet kary... podobnie jak twoje mieszkanie, buty i nawet pies jeśli rasowy)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

misiekzabrze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt wrz 09, 2011 14:55
Lokalizacja: zabrze

Sprowadzamy auto z UE i z poza UE-informacje,dokumenty

Post autor: misiekzabrze » śr wrz 14, 2011 15:10

a jakie konsekwencje mi grożą za sfałszowanie umowy?:)
konfiskata auta, mieszkania i psa, a dodatkowo dziewczyny, i ew. wyrok w zawiasach?:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości